bugün

Tedirgin bir güvercindi o.
"... Aşk bu, kolay mı öyle kapıp da kaçmak... Sırtlayıp taşınması gerekirdi geleceğe... Beslenmesi gerekirdi. Azalmanın değil çoğalmanın hücresiydi sırtladığımız... Bütün hallerimizin çekirdeğiydi." cümlelerin sahibidir. özlemle andığımız...
1915 Olaylarının bedelini Türklerden değil emperleyistlerden soralım diyebilecek kadar adam gibi adamdı.
bugün doğum günü olan gazeteci.
ölümünden önce adını dahi duymadığım ve sonrasında cenazesinde sessiz sedasız yürüdüğüm adam doğum günün kutlu olsun.

ölümün seni tanıttı öyle ölüm kimseye yakışmazdı öldürülüşünü haklı göstermeye çalışanlara inat seviyorum seni yoksa tanıdığımdan falan değil yani.

iyi doğdun hrant hepimiz insanız demenin onuruyla, insanlığı milliyete indirgeyenlere inat.
"ben ermeniyim...iyi bir ermeniyimdir iyide solcuyumdu...ikisi bir arada olunca belasındır sen bu ülkede..."

nur içinde yatsın, güzel insan..
''Türktten boşalacak o zehirli kanın yerini dolduracak temiz kan, Ermeni'nin Ermenistan'la kuracağı asil damarında mevcuttur.'' diyen ve faşizme karşı olduğunu idda eden faşist bir yazardır.
gözlerindeki ve sözlerindeki samimiyetini, canlı yayın ve açık oturumlarda hala hiç kimsede, hiç bir aydınında ve yazarında göremediğim "kardaş" hrant' tır, "kardaş" yazardır.

ulan ne istediniz piçler bu gerçek türk sevdalısı gerçek aydın olan ülkesine aşık bu insandan, köpekler.

öleli çok oldu hala ulan şu tartışmada hrant dink ne derdi diye aklıma gelir, yeri doldurulmuyor ne derlerse desinler hakkında.

onu öldüren uluslarası mikroplarsa lanet onlara, bizim itlerse lanet de bizlere. uluslarası kurumlarsa cinayetten menfaat sağlayan birşey diyemem, ama cinayet uluslarası değil de yerelse asıl utanmamız gereken budur işte. ulan nasıl bir sistem yaratmışsak ne bahriye üçok bıraktık, ne hrant dink ne başkası hepsini yuttu bu sistem.

utanmasını biliyorsak bu ayıp da bize yeter.
türkiye'de yaşayan bir ermeni olarak, lafını sakınmamakla birlikte olabildiğince sağduyuyu ön plana çıkarmaya çalışan bir yazardı. muhtemelen öldürülmek üzere ismi bu nedenle , gayet güçlü bir provokasyon yapabilmek üzere, seçildi.
ek : ermenistan-türkiye diyaloğu açmaya çalışıyordu, iki ülkenin siyasilerinin yapamadığını neredeyse tek başına sırtlanmış yapıyordu ki yaşatmadılar. hem de tüm baskı dönemlerine, darbelerde içeri atılıp önü kesilmesine rağmen, türk-ermeni diyaloğunu devlet gibi sırtlıyordu kendi yüküne.

bu arada bir çok ermeni diaspora siteleri var, türkçe yayınlanan, hrant dink' i çok seviyorlar ayağına yatan, beş para etmez, ölümden nemalanmaya çalışan it onlar zira hrant sağken dışarıdaki ermeniler bize türk deyip dışlamaktaydılar demekteydi yani demem o ki diaspora siteleri samimiyetsiz, sahtekar, hrant' ı hiç sevmediler, şimdi ise ölümünü kullanıyorlar.
Bu ülkede güvercinlerinde öldürüldüğü bir geçektir, '' biz türkiye cumhuriyetinde yaşayan ermeniler bu katliyamı kabul etmiyoruz '' yazısı gözümün önünden gitmiyor, ''1915 de suçlu aranıcaksa emperyalist işgalcilerde aranmalıdır diyebilecek kadarda türktür, aklıma geldikçe deliriyorum ulan ne istediniz piçler bu gerçek türk sevdalısı gerçek aydın olan ülkesine aşık bu insandan, köpekler. bu ülkede ermeniysen kötüsün birde solcuysan ve katil değilsen orospu evladı ocak tosuncuklarınında hedefisindir.
(bkz: köpekler öldürünce yurtsever) (bkz: sosyalist öldürünce vatan hayinidir).
Hala bilmeyen varsa, Tililili projesi için sanatçılar ve gazeteciler tarafından seslendirilen 19 Hrant Dink yazısı bianet'te. Dinlemek için tıklayın...

http://www.bianet.org/bia...ianette-tiklayin-dinleyin
(bkz: 19 ocak 2013)
19 ocak gelmeden yazayım. güvercin tedirginliğiyle yaşadı, devlet eliyle öldürüldü.
geliyor yine o kara gün.. üzüntüden ölecek gibi oluyorum.
bir ermeni olarak acısını çok derinlerde, çok içlerde yaşıyorum.
anlatamıyorum ve anlayamıyorum..
kocaman 6 yıl, altı yıl...
alkışlarla yaşıyorum sitesinde çok güzel bir röportajı yaynlanmış güzel insan. http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/100939/hrant-dink-ve-anadolu-insaninin-kocaman-yuregi
açıksözlü mert insandı.
türklerle yaşamayı şans olarak gören biriydi ve türkiye için de büyük bir kayıp oldu yokluğu.

''benim silahım duygularımdır.'' diyebilmiştir onu katledenlere gönderme yaparcasına..

insan oldu her şeyden önce.
devletin katlettigi guzel insan. ne aci, ne buyuk haksizlik oylece yerde yatarken delik pabucunla gormek seni. ne aci, uzerine orttukleri beyaz naylon ucmasin diye kenarlarina koyulmus taslar... ve o taslari yuregimizin orta yerinde hissetmek sen gidince. giden sen degildin, insanca ve kardesce yasama hayalimizdi belki. sen ucup gittin ve evet, gozun vardi bu vatanin topraginda, en dibine gomulmek icin...
(bkz: 19 ocak 2013 hrant dink anma töreni)
rum tohumu karadenizli, sonradan dönme çakma milliyetçi ergenler tarafından öldürülen demokrat insan.
ne de olsa karadeniz, hep derim, karadeniz'den adam çıkmaz diye.
ulan hrant kadar demokrat adama yapılır mı bu be!
ki sizden daah türk emin olun.

(bkz: hepimiz hrantız)
6 yıl oldu. hala katilleri dışarıda geziyor. tetikçiler yakalandı sadece. büyük abilere dokunan yok. iyi adamdı.
6 yıl önce bugün canına kıyılan gazeteci. katledenlere soruyorum: elinize ne geçti? ne kazandınız?
facebookta az önce hakkında aşağıdakileri yazdığım kişidir.

NTV'de az önce Ermenilerin kurduğu bir yayıneviyle ve ermeni edebiyatıyla ilişkili bir program vardı. ilgilyle izledim. izledim de oradaki Ermenilerden biri acaba "ulan bu medya bizim kültürel konularımızı bile sadece siyasal bir cinayet olan Hrant dink cinayetinin yıldönümü arefesinde niye hatırlıyor?" diye sormuş mudur? Kanımca sormamıştır. Soracak kapasiteye sahip olsalar, NTVde "ermeni dili unutuluyor, artık ermenice yayın yok denecek kadar az" diye yakınacak durumda olmazlardı.

Ha bir de yarın ana akım medyanın tümünde, küçük medyanın çoğunluğunda ise Hrant şöyle öldürüldü, Hrant'a böyle kıydılar vs vs diyecek hiç kimse Fetullah Terör örgütünden bahsetmeyecektir. Maksimum içi doldurulmamış bir şekilde devlet öldürdü deyip hükümete azıcık dokunturacaklardır (o da dostlar alışverişte görsün hesabı)
şehit düşen onca mehmetçiği bir gün bile hatırlamazken, ermeni bir gazeteci için ''hepimiz ermeniyiz'' diyecek sahtekarları, kendi kanına ihanet etmeye yer arayan onca kansızı yine coşturacak kişi.
adı geçen her haberde, programda, anma töreninde fonda ısrarla azeri türküsü olan sarı gelin çalınması nedeniyle beni sinirlendiren mevzuların aklıma gelmesine sebebiyet veren yazar.