1. 11.
  http://www.housemd-guide.com adresi kullanilarak dizinin yarisindan bir $eyler anla$ilabilir.
  4 ... antistar
 2. 12.
  * Tıp öğrencilerine izlenmesi farz kılınmış olan, Gregory House adlı misantropik narsistin önderliğinde*, aldıkları vakaları çözmek için canla başla çalışan bir grup doktorun başından geçen bol atraksiyonlu olayları konu alan, kanımca en başarılı hastane dizisi.
  6 ... cokamacliklavye
 3. 13.
  --spoiler--
  üçüncü sezonun son bölümünde iyice celallenen kamuran house olayından tutun da fuck badiliğe soyunan kamuran chase ikilisi ile bir ortam yaratılmış, bir de cuddy^nin erkek arkadaş arama sevdalarından iyice bir aşk-meşk olayına sarmış dizi, 8 nisan yeni bölümü..
  --spoiler--
  4 ... dasti
 4. 14.
  Lines in the Sand adlı bölümde House ile Cameron hakkında otistik bir çocuk hakkında şöyle bir muhabbet geçmiştirki, House'ın ilk kez birine imrendiğini görmüş olduk, tabi herkese bok attıktan sonra:

  Cameron: "Is it so wrong for them to want to have a normal child? It's normal to want to be normal."
  House: "Spoken like a true circle queen. See, skinny, socially privileged white people get to draw this neat little circle. And everyone inside the circle is 'normal'. Anyone outside the circle needs to be beaten, broken and reset so that they can be brought into the circle. Failing that, they should be institutionalized. Or even worse - pitied."
  Cameron: "So it's wrong to feel sorry for this little boy?"
  House: "Why would you feel sorry for someone that gets to opt out of the inane courteous formalities which are utterly meaningless, insincere and therefore degrading. This kid doesn't have to pretend to be interested in your back pain, your secretions or your grandma's itchy place. Imagine how liberating it would be to live a life free of all the mind numbing social niceties. I don't pity this kid - I envy him."
  3 -3 ... ernest everhard
 5. 15.
  3.sezon finali beklentilerimin altında kalan dizi.

  --spoiler--
  efendim okuduk şaşırdık,dedik vay be house yalnız kalacak demek,gidiyor ekip!heyecanlandık, geçtik tv'nin karşısına izledik,ama sanki bir şeyler eksikti. tamam ayrıldılar onlar ama,heyecan yoktu,ne hastada,ne de teşhis aşamasında.
  --spoiler--

  2. sezon finali ile dumur dumur dumur ettiği için böyle söyledim,güzel finallere house alıştırdı bizi,yoksa müthiş dizidir,tıp fakültelerinde bile izletilmiştir. benimkisi minik bi eleştiridir.
  3 ... lynx lynx
 6. 16.
  nip tuck la beraber, adamı tıp yazmadığına bin pişman eden dizidir.
  9 ... kafkef
 7. 17.
  izledikçe içine çeken,insanı: ulan acaba nasıl house gibi cevap verebilirim insanlara? gibi düşüncelere sürükleyen dizi.
  10 ... one after 909
 8. 18.
  kuralların, otoritelerin ve yozlaşmış ahlak yasasının karşısında göğsünü gererek ve pembe dizi izleyerek dikilen teşhis dehası gregory house' nin gülümsetirken düşündüren tıp savaşını konu alan dizi.
  bilinen yöntemlerin çok dışında, parlak zekasını ve varoluşçuluğunu ortaya koyan house' nin, çözüm bulunması zor hastalıklar karşısında, ilaç bağımlılığı, aşırı heyecanlı personeli ve kaprisli işvereni cuddy karşısındaki azminin yanısıra, hastalıkları keşfetmedeki çabasını alkışlıyoruz her bölüm sonunda. kaybedilen hastaları gözyaşlarıyla uğurlamaya hazırlanırken, house' nin aklının hala kaybettiği savaşı tekrar etmemekte kaldığının bilincinde oluyoruz.
  hazır cevap ve huysuz doktorumuz belki de yalnız kaldı ama, prensiplerinden bir adım bile sapmış değil. yalnız kalmanın da umrunda olmadığını söylemeli, yeni bir ekiple, yeni serüvenler house' yi bekliyor. hele ratingler dizinin yakasındayken.
  5 ... legend of the stranger
 9. 19.
  house adlı ana karakterinden ismini alan dizi.bu karakterimiz büyük bir doktordur her şeyi bilir bilinmeyeni bulur müthiş bir egosu vardır , ilaç bağımlısıdır,her vakayı kabul etmez ona ilginç gelmesi ve ilk bakışta cevabının bulunamaması gerekmektedir. ayrıca bu dizide her türlü testi house un yardımcıları olan doktorlar yapar.
  3 ... valentine
 10. 20.
  greys anatomi ye alternatif, içinde aşk sevdanın pek fazla bulunmadıgı ama tıp konusunda beni oldukca gayretlendiren dizidir. hemen hemen her bolumde bir lumbar punksiyon yapılır. MS Lupus gibi tıp terimleri her bolumde tekrarlanır. amaç en zoru başarmaktır. Greg house ise kendini begenmiş motorlu zuppenın tekidir. valla olan yanındaki canım Cameron ıma oluyo. Acıyorum.canım benim.
  5 -1 ... othello