1. 1.
  gelmiş geçmiş en iyi house md bölümüdür. hatta bir david lynch filminden farkı yoktur.
  2 ... joelbarish
 2. 2.
  yazanlar; peter blake david foster russel friend garrett lerner ve david shore. yöneten ise; greg yaitanes. bu bölüm emmy'de en iyi yönetmen ödülünü almış ve sonuna kadar haketmiştir.

  muhteşem, harika, olağanüstü buram buram dram kokan house'un en iyi bölümlerinden biri.bağlantılar süper imgeler süper, üstüne ne kadar çok şey yazılsa, o kadar eksik kalacak bir house bölümüydü.

  spoiler içerir dikkat.

  ilk izleyişimde anlamalıydım aranan ismin amber olduğunu. david shore ve tayfası o kadar üstünde durdu ki arananın o kadar çok önemli olduğu konusunda. bu elbetteki yakın geçmişte sıklıkla görülen isimlerden biri olmalıydı.

  house'un hastayı bulmak için gerek içtiği vicodinle halüsinasyon görmesi olsun gerekse chase yardımıyla temperal loba ulaşma sahneleri olsun harika. tabi banyo sahnesini de unutmamak gerek.

  kafa karıştıran iki isim hakim; bir otobüsü kullanan şoför, ikincisi ise, esmer uzun boylu kalın dudaklı hatun.

  peki, kim bu hatun ? sürekli soruları cevaplar, aranan isim benim der ama aslında kim ? veya kimlerin kırması ?

  aslolan isim amber ile cuddy'nin karışımı. amber kurtarmak istediği aranan isim. cuddy ise house'un sürekli kafasını meşgul eden hoşlandığı, sevdiği hatta ve hatta aşık olduğu isim bile denebilir.

  ve can alıcı replik gelsn.

  amber: i'm cold.
  house: stay with me just stay with me!

  gel de ağlama.
  1 ... cekirdek degil cigdem
 3. 3.
  ---spoiler mı kaldı lan yıllar geçti!---

  gregory house'un amber'ı bir türlü hatırlamamasının nedeni otobüs kazasından önce gördüğü ölümcül noktayı bulmak için robert chase tarafından uygulanan hipnoz sırasında house'un amber'ı görmesi, "bir şeyler söyle de gitsin" demesi ve chase'in buna uygun komutu vermesidir. bu olmasaydı amber'ı hatırlaması büyük olasılıkla bu kadar uzun sürmeyecek ve wilson's heart'ta amber ölmeyecekti.

  ---spoiler bitti---

  three stories'le birlikte dizinin en bomba iki bölümünden biridir. gelin gelelim gelecek hafta yayınlanacak olan nobody's fault adlı bölümün de bu ayarda olduğu söyleniyor.
  1 ... sadaeke
 4. 4.
  house m.d tarihinde en iyi bölümlerden biridir. bölümle bağlantılı diğer bölüm için: (bkz: Wilson s Heart)

  IMDb listesinde de bu görülüyor zaten. http://www.imdb.com/title/tt0412142/eprate

  --spoiler--

  aslında uzun uzun çok şey yazılır ama 2 bölümden oluşan 4.sezon finalinden anlayacağımız en önemli nokta house - wilson dostluğunun büyüklüğüdür. evet bölümlerde house amber ölmesin, wilson üzülmesin diye almayacağı kararlar almıştır ve yine evet ki house wilson'ın mutluluğu için ölümü göze almıştır.

  --spoiler--
  ... akcura
 5. 5.
  house dizisinin en iyi bölümüdür.
  1 ... kurt baltasi