bugün

Dünya üzerinde erkek milletinin en güzeli, en fiyakalısı.
görsel
(bkz: Eyvallah kardeş)

Bizim de kendimize gore bi yeğen potansiyelimiz var tabi...
Bir şey bulursa kendi yemez tavuklara seslenir.
(bkz: alpertunna)
küçükken tavuktan farklı bir hayvan olduğunu ve dişisinin de olabileceğini sanardım. *
dört beş yaşlarında iken babaannemin horozu saldırıp fena hırpalamıştı beni. muhtemelen tavuklara hallendiğimi düşündü şapşal. bu yaptığı hatanın bedeli ise ağır oldu. zira bir sonraki gün doğan güneşi göremedi fukara. nenem dakikasında kesip bulgur pilavına meze etti.
Aslandan, kaplandan, sırtlandan korkmam ama horoz yavşak bir hayvandır. Motivasyon düşmanıdır.
Bir kanatlı hayvan.

0:00 0:07
Kurulu olursa tetkik double action dan single action a düşer ve rahatlar.
görsel
görsel
görsel
Son iki evim de şehrin tam göbeğindeydi.

Son iki evimin de dibinde nasıl oluyorsa amk horoz besleyen amcalar ikamet ediyordu.

Bu horoz dene hayvanı yakın zamanda tanıdım. Bu horoz denen hayvanın, gece gündüz anlayışı, biyolojik saati, metabolik zamanı, oğlak yengeç dönencesi ve akışkanlar mekaniği yok aga.

Bu saatte ötüyor. Her gece on buçukta ötmeye başlıyor. Horoz zaten sabah ötmez demeyin. O zaman niye böyle öğretildi bize. Karadeniz de her mevsim yağışlı değil o zaman. Ne bileyim akdenizin bitki örtüsü de bozkır mı? Konya, tahıl ambarı değil mi? Bakın bu işler kötü yerlere gider. Bir neslin hayat bilgisi dinamikleriyle oynamayın. Amk horozu.
Ne kadar ötersen öt. Kuşlar ötmediğine göre moralin bir şeye bozulmuş olmalı. Kusura bakma. Düşüncelerim gökkuşağından geliyor ve büyük ihtimalle Allah denilen varlık Gnostiklerin şeytanı Demiurge olması muhtemel. Onun yanında da bir başka ruh var. işte o da şekillendiren ruh. Özür dilerim. Ama senin üstünde seni yaratan bir Tanrı daha var. Buna tüm kalbimle inanıyorum. Başka bir güç daha var. Hissediyorum. Dolayısıyla seni de 99 tane şeytanı da alt ettim. Yani ne kadar ötsen de boş. Özür de diliyorum. Ama yenildin sen.
(bkz: denizli)
denizli'yi hatırlatan hayvan.
Sabahları bazen sinir olunsa da bazen rahatlatıcı bir hayvan.
nakliyat firması olan bir hayvan.

(bkz: horoz nakliyat).
denizli'nin sembolü olan hayvan.
(bkz: denizli)
Tabanca, tüfek gibi ateşli silahlarda tetikten kurtulan manivelanın düşürmesi sonucu iğneye vurup fişekteki kapsülü patlatmaya yarayan parça.
hapiste. takribi 10 senedir.
3- 5 senesi daha vardır muhtemelen.
kıvırcık saçlar dökülmüş, hep gülen yüzü solmuş. bi ufak mantara bağlamış da denebilir sanırım.
para hırsı onu arkadaş kurbanı yaptı. evlilik arifesinde aslan marka denebilecek o kız da, o hatasını affetmedi ve horozun üstünü tek kalemde çizdi.
muhtemelen 50 sinde bekar bir ihtiyar olarak tek tabanca yaşayacak- ki fazla yaşamaz!