1. ?.
  cumhuriyet gazetesi'nden
  okuyucularına geniş açı
  adlı köşesinden seslenen yazar..
  ... piano-forte
 2. ?.
  hükümet karşıtı yazar.
  ... dejavu38
 3. ?.
  hükümet karşıtlığından çok vatandaş yandaşı yazar. hükümete karşı olduğu için değil ülkesini sevdiği için yazar yazılarını, emin olunsun ki başka bir iktidara karşı da aynı şekilde yazardı.
  -1 ... ucuncayir666
 4. ?.
  geçtiğimiz günlerde kaleme aldığı
  'ingiltere'de asker siyaset yapıyor'
  yazısı bir yerlerden bulunup mutlak okunmalı..
  ... piano-forte
 5. ?.
  29 ekim 2006 da şu yazıyı (kısaltılmış olarak) yazmış olan yazar..
  "24 Aralık 1919 günü, Amerika nın "ünlü ve güvenilir" gazetesi (hala öyle bilinir) New York Times ta bir haber vardı. Haber izmir kaynaklıydı ve önce "ünlü ve güvenilir" Fransız gazetesi Le Tempe a geçilmişti. New York Timesda Fransız gazetesini kaynak göstererek bu haberi okurlarına duyuruyordu. Bu haberden sonra artık her şey daha kolay ve daha güzel olacaktı. Onun buna, bunun şuna, şunun bunun çocuğuna vaat edilen topraklar cepte keklikti artık. Haber tekrar tekrar okundu.

  "MUSTAFA KEMAL ÖLDÜRÜLDÜ
  ROMA, Aralık 23 - Anadolu daki isyancıların lideri ve Küçük Asya daki Türk ulusalcı hareketinin başı Mustafa Kemalbir suikast sonucu öldürülmüştür."
  işte yürek hoplatan haber buydu. Kimileri haberi doğrulatmak, kimileri birbirlerini kutlamak için telefona, telgrafa sarılırken, Mustafa Kemal o günlerde Sıvas'tan Ankara'ya geliyordu. Emperyalizmin cephe hattına biraz daha sokulmak, emperyalizme karşı tarihin ilk kurtuluş savaşını ateşlemek için...
  Bu haberin üzerinden yaklaşık yirmi yıl geçmişti. Bu kez, istanbul'dan bildirilen bir telsiz mesajıyla şu haber New York Timeshaber merkezine ulaşıyordu;

  "Kasım 11, 1938 - New York Times a telsizle,
  iSTANBUL, Türkiye, Kasım 10 - Modern Türkiyenin yaratıcısı ve Cumhurbaşkanı Kemal Atatürkbugün Dolmabahçe Sarayında öldü."
  New York Timesgazetesinde yer alan iki "ölüm" haberi arasındaki gerçek, işte bugün 83 üncü yılına ulaştığımız cumhuriyet...
  Kutlu olsun."
  ... smmnds
 6. ?.
  fikret bilanın ağabeyi olmak gibi bir fonksiyonu da olan gazeteci-yazar.
  ... butlan
 7. ?.
  cumhuriyet'ten ayrılmı$ ki$i. 25 $ubattan beri vatan'da yazıyor. aslında milliyet'e geçmesini beklerdim. genelde cumhuriyet okurlarının ikinci tercihi milliyet oluyor çünkü.
  1 ... darkness nights
 8. ?.
  hayatını kaybetmiş. allah rahmet eylesin.
  ... ispirli
 9. 1.
  yine kanser, yine vefat...
  ... nickimsist
 10. 2.
  bu sabah yaşamını yitirmiş, kaliteli gazeteci.

  http://haber.gazetevatan....kaybettik/406268/11/Haber
  ... darkness nights