bugün

kemalistleri kudurtan kına eğlencesidir. öncelikle hifanın anlamını bilmeyen ukala gerzeklere hatırlatalım hifa arapçada hifa hatun (ra) medine-i münevvere'de güzelliği zenginliği ve ahlakıyla ün salmış samimi bir müslüman kadındır.
Şatafatın, debdebenin moda olup övünç kaynağı olduğu görgüsüzlüğün, gereksiz gösterişlerin ayyuka çıktığı zavallı günler yaşadığımızın göstergesidir.

Okumak yok, bilim yok, sanat yok, eğitim can çekişmekte lakin antin kuntin isimli zamane bebelerin saraylarda kına törenleri var.
Kime ne faydası olacaksa?!

insanın göğsüne öküz oturtan görüntülerdir.
Yazık!
Fifa bu konuda kararı ne olacak? Asıl önemli olan bu.
Bir tane çift düğünde takı istemeyip muhtaç çocuklara ziyafet vermişti. Çok hoştu. Şimdi bir de bunlara baktım. Bilemiyorum. Bazen kadın gelinlik giyemeden evleniyor sonra ortaya saçma sapan görüntüler çıkıyor. Umarım öyle bir şeydir ; kaçarak evlenmiş sünnet annesi temalı şeylerdendir yani.
Cocuk dogmadan parti doğuyor parti. Sorsan bebek için baksan çocuğun dünyadan haberi yok. Çok boş beleş işler ya. Canın göbek atmak istiyorsa topla milleti yine yap partini de bebeği alet etme bacım.

Kapalı açık mevzusunu geçin çoğu anne yapıyor şimdi böyle şeyleri.
koca parası ile buram buram görgüsüzlük kokuyor.
Biz çocukken eskiden dışarı sokağa çıktığımızda mahallenin varlıklı çocukları ellerindeki horoz şekerlerini yalar etrafındaki diğer çocuklara özenciiikkkkk yaparlardı. Yaşı müsait olanlar hatırlarlar. Ama bunlar çocuk da değil ki eşşek kadar insanlar. Bu gösteriş merakı değil. Bu olsa olsa sonradan görmelik. Hayır eskiden bir adap bir edep vardı. Evinde muz olan çocuklar sokakta yemezlerdi çünkü anneleri diğer çocuklar özenir diye elinde muzla sokağa salmazdı kendi çocuklarını. Şimdi böyle bazıları çıktı iyice utanmaz oldu. Ne yaptıklarının bir anlamı var ne de yaşantılarının. Doğu desen doğu değil batı desen batı değil. islam desen hiç alakası yok. Çünkü islamda böyle bir züppelik yok. Bunlar ne oldum delisi olmuşlar ya.
işsiz türbanlı eylemlerinden biri daha desem, haksızlık etmiş olur muyum?
Çocuğunun akikasını kesmiş mi? ilk kesilen saçının gramı kadar altın sadaka vermiş mi? Lütfen siktirsin gitsin bunlar.
2 yaşında nikahta yaparlarsa şaşırmamak gerek.
kadın kendi firmasının reklamını yapmak istemektedir, hangi kadın böyle gereksiz kutlama yapar ki?

oltayı atmış hatun ya tutarsa diye çabalıyor buradaki akıllılarsa kadınla dalga geçme uğruna reklamına katkı sağlıyorlar.

girişimci insanı severim, reklamın iyisi kötüsü olmaz diye boşuna dememişler.
ceyrek asırlık ömrümde bir kere bile kına törenim olmadı ya la. millet 6 aylık bebesine yakıyo. vay anasını ya.

kınayı getirin amk.
KÜN FE YE KÜN TAYFASI.
EN SON TUVALET EĞiTiMiNi TAMAMLAYAN BEBEĞiNE BOK ŞEKLiNDE PASTA YAPTIRIP KUTLAYANI GÖRDÜM BEN
bu türbanlılar kadar görgüsüz,görmemis dünyada yoktur amk..

bunu başı açık biri yapsa ooo hemen saldirirsiniz

ama kapalı yapınca haktır he mi.

1)hifa ne demek lan
vay efendim kuranda geçiyor,biomem ne deyip çocuğa her türlü saçma ismi koyan hene türbanlılar

2) doğum kınasi nedir amk
ilk defa duydum
buda türbanı adeti herhalde..

benim rahmetli babam ataissti
bır lafi vardi hiic unutmam

allah dünyayı müslümanlarin serrinden korusun.
Hifa nedir ya?
Sizin koyacağınız isimlere sokayim.
Pis rezil kezban bir annenin instagram töreni.
Olay Arabistan'da geçiyor. Bizle ilgili değil.
Hifa ne demek acaba?
Ümmetliğin çılgın attığı organisation. Bunlara akıl veren her kimse bol bol versin diyeceğim de artık çok geç galiba. Neyse yine de bol şanslar.
Malum parti destekli vergi borcu silinmiş müteahhit’in çocuğunun kına törenidir. En kısa zamanda beşik kertmesi de yapılır.
Hifa ne amk? Hangi spor dalının yönetimi lan bu?
Fifa koysaydın daha az yadırgardık.
tipik bir akape'li anne törenidir.

israf ve şovun dibine vurmuşlar.

bunun kocası akape'den rant peşinde koşmuyorsa sözlük hesabımı silerim.
Küçücük çocukların kaderinin böyle gerizekalıların elinde olması çok acı bişey. iyi ki benim ailemde böyle beyinsizler yok.
adamlar ne reklam yaptı be. allah bilir ekşiden alınmıştır bu başlık.
"kınamı sen yak organizasyon"
ölüyorum galiba...

eskiden insan bebeğini sakınırdı, bakan her göz iyi bakmaz diye. şimdilerde bebeği göze sokuyorlar.
paran varsa kendine harcarsın anlarım da, sazlı sözlü 'gelin kınası' yapmak nedir el kadar çocuğa?
yazık valla.
instagram elalemin ne kadar uç noktalara gidebileceğini gösteren bir yer oldu artık.
islam dininin peygamberinin üzerinde yattığı hurma liflerinden yapılma hasır sebebiyle suratındaki izleri görüp ağlayan hz ömer'e istemez misin ya ömer; dünya onların ahiret de bizim olsun diyen ve Bu din garip geldi garip gidecek diyen islam peygamberinin siyasal islamcı süslüman ümmeti...
Bu işin türbanlı yada türbansızı yok son bir kaç yıldır annelerin kendi aralarında çıkardığı eğlence türü. inşaAllah daha da gelenek haline gelmeden son bulur.