bugün

kızların aldıkları dergi. bugüne kadar bir erkeğin aldığını görmedim.
sacma testler yayinlayan ve beyin sulandiran dergi
heralde editörlüğünü keremcem fanı birinin yaptığı dergi**...
tam 7 sene her ay aldığım* erkeklerin alırken görülmeyeceği fakat genç çağlarında okurken görülebileceği keremcem'in editör olmadığı ancak ben en son bıraktığım da dert dinleme köşesinin olduğu * eğlenceli bir dergiydi. ancak bi yerden sonra bırakılmalı 7 sene uzatılmamalı her ne kadar değişim yaşasada sürekli kendini tekrarlıyor. teenage denilen grup okusun karışmam ama aynı dergiyi 17 yaşındayken 11 yaşındaki kızla birlikte okuduğunu görünce dank edilmelidir.**.
ortaokul ve lisedeyken her ay aldığım, bulamadığım zaman da anneme sipariş ettiğim, aldığım gece hepsini okuyup bitirdiğim dergi.. ama çok gereksiz ve boşmuş insan zamanla anlıyor her şeyi..
gereksiz bir medya ürünü. bu dergiyi okumak yerine, cin ali serisi bile okunsa daha bir faydalı olur!
içinde akıllara zarar testler olan saçma dergi. lisedeyken kız arkadaşlar heyecanla yaparlardı bu testleri. "seni seviyor mu hemen anla, kanki misiniz aşık mı?" tarzında muhabbetlerin bol olduğu dergi. nasıl para verirlerdi buna, anlamam.
bu dergiyi alan kızlar genelde kapağına baktıklarına "ayy çok tatlııuuu, şunu gördün müüüöööö" gibi tepkiler verirler. nası oluyosa her ay kapaktan biri, bütün kızların sevgilisi olur. özenle mi seçerler, yoksa kızlar mı saftır ben anlamadım.
doğan dağıtım tarafından dağıtılmaktadır. bu ayki sayısında da 22 farklı çeşşit kemer vermektedir. yanlız o kemerleri sokakta falan takan olursa yeminle t.şak konusu olur benden söylemesi.
ortaokul yıllarında ergenliğe yeni yeni adım atan kızların aldığı (bkz: ben) okudukça aman saçım şöyle olsun dedirten benim neden sevgilim yok yoksa ben çirkin miyim yoksa diye ağlatan dergi. tabi o yıllarda ayıla bayıla alıyordum her ay 3 yetele verip. şimdi bakıyorum kuzenimin elinde aman canım okuma sen onu diyip elinden kapıveriyorum çocuğun aklını boş şeylerle doldurmasın diye.
genç kızların aklını saçma sapan şeylerle dolduran dergilerden sadece biri. ileriki yaşlarda bu hanım kızlarımız da * evde kalmamak ya da koca bulmanın 30 yolu gibi zırvaları okumaya devam etmektedirler.
Ray Charlesın Genius Loves Company adlı albümünde 8.sırada bulunan şarkı.Şarkıda Michael McDonaldı da dinlemekteyiz.

Hey girl, I want you to know
I'm gonna miss you so much if you go
Hey girl, I'll tell you no lie
Something deep inside of me's going to die
If you say so long, if this is goodbye

Hey girl, this can't be true
How am I supposed to exist without you?
Hey girl, don't put me on
What's gonna happen to me when you're gone?
How will I live, how can I go on?
How can I go on?

Hey girl, now sit yourself down
I'm not afraid to get down on the ground
And beg you, beg you to stay
Don't go away
Hey girl
(bkz: lan kız)
(bkz: kime diyom)
(bkz: what goes around comes around)
içeriği güzel olmayan dergi.
sitesindeki forumu korkunç olan dergi. "ayhhhhhhhh üsülme jnm gcer" diyen birine rastgeldim, çıktım, ağladım. napayım sözlük?
nereye gidiyor lan bu ergenler..
cosmopolitan ın bir gömlük küçüğü.
cosmogirl ün bir değişik versiyonu.
Senelerce alınıp, o seneler geçtikten sonra toptan çöpe atılan ve atarken de " ne salakmışım yahu, her ay bu dergiye para mı vermişim yani? " dedirten, yeni nesil gençlere sadece popüler kültürü aşılayan boş zaman geçirilebilir, pardon öldürülebilir dergi.
ortaokuldayken her ay çıkar çıkmaz aldığım, çabuk bitmesin diye de her sayfasında gereğinden fazla oyalanarak okuduğum dergi. dün akşam misafirliğe gelen 14-15 yaşında bir kızın elinde görünce dayanamayıp yine şöyle bir göz atayım dedim.

dergi baştan sona "one direction, justin bieber, burç yorumları, makyaj yapmanın püf noktaları, platonik aşkına nasıl açılırsın?" başlıklarıyla doluydu. kız bana büyük bir hevesle one direction üyesinde aşık olduğu tuhaf saçlı çocuğu gösterdi, grup üyelerinin özelliklerini saydı, burcuma göre henry'le yaşayacağım aşkın nasıl olucağı yorumlarını yaptı... -haha! henry'nin kim olduğunu bilmiyorum demeyin bana sakın.-

o değil de derginin 2012 versiyonunun 2000 versiyonlarından çok farklı olduğunu düşünmüyorum. aynı saçmalıkları zamanında ben de büyük bir keyifle okudum. yeri geldi justin timberlake fotolarını kesip sakladım yeri geldi odamın duvarlarına eminem posterleri yapıştırdım. arkadaşlarımızla "frado"nun hangimizin aşkı olduğu konusunda tartışmalar yaşadık, "leonardo di caprio'ya ilk ben aşık oldum, diğer kızlar ona bakamaz." tehditlerini büyük bir olgunlukla (!) kabul ettik.

neyse varacağım sonuç şu sözlük, ergenlik saçları şu şekilde olan çocuklara bile aşık olunan bir dönemdir ve aslında çok güzeldir.

http://www.google.com.tr/...&biw=1152&bih=752
küçükken evden aldığım fotokopi paralarını yatırdığım dergidir.
"sup?" diye devam eden bir selamlama cümlesi. türkçe'de "hey kız" diyemiyorsun. bu can sıkıcı. bunun yerine fıstık, piliç, bebek veya beybisi denebilir.