bugün

bi nesili sikti bu şarkı, ne anlama geldiğini bilmeden.
beni hala etkileyebilen bir şarkı.
Çelik- hercai.
çelik'in klibinde derin mezulardan bahsettiği çok güzel şarkı.
çelik'in 2013 te çıkardığı akustik versiyonu orijinalinden daha güzel olan şarkı.
hercai deyince içimde bir bam teli titreşir dostlar. çocukluğumda nasıl olduğunu hatırlayamadığım bir şekilde kulağıma aşina olan bu şarkının seslendiricisi, çelik gibi bir sanatçıydı. pek kabiliyetli değildi belki ama bu şarkı bizi bizden alırdı. bostancı sahil yolundaki 4. sınıf barlarda şarkı söylüyordu 2 yıl önceye kadar çelik. şimdi oradaki yerini de ''güngör'' isimli ve bar önündeki fotoğrafı şizofren balbasar'a benzeyen bir adama kaptırmış.

hercai'n yeterdi be reis...
çelik'in unutulmaz parçalarından biridir. her dinlediğimde yüreğime dokunur nedendir bilmiyorum.
Alsancakta ... duraginin onundeki pavyon.icerde guzel kizlar var lan. Yazik nasil dustuler kim bilir oraya. Ufak tefek yazik lan.
başarılı bir (bkz: alper ayyıldız) parçasıdır.
https://youtu.be/qxFoLM-cCu8

Unutulmayan güzel şarkılardan.
Çelik'in unutulmazlarındandır. Muadili olarak tavsiye edebileceğim bir tane daha var

Vazgeçemem senden hercai. Mutlaka dinleyin.
Yine gözüm yollarda neredesin
Gündüzüm gece oldu kederdeyim
Bilemezsin kaç gece gelir diye bekledim
Gelmeyince derdime yenileri ekledim

Gel yarim ol,sevdalım ol
Sultanım ol,fermanım ol
Dertlerimin dermanı ol
Hercai

Dolu dolu sevdalar gözlerimde
Gönlümde dolanırsın hep o halinle
Uçuşuyor saçların yaralanmış kalbime
Yine sensin tek çare şu zavallı halime.
izel'in Ah Yandım şarkısı ile birlikte benim için yeri apayrı olan efsanevi şarkıdır.
çelik deyince akıllara gelen şarkı,çıkış yılı 95.
Aşkta değişken, vefasız. her çiçekten bal alan arı misali. kazanır gibi görünürken kaybedenlerden, hüzünlerden iş çıkarabilenleri de var. birçok şairin bu şekil olması da ilginç yani. o en derin aşk şiirlerini yazanlara bir bakıyorsun aa hercai bir tip.
90'ların unutulmaz parçası. şarkının sonundaki solo beni benden alır. çelik sen adamın hammaddesisin.
çeliğin nostalji yaşatan harika şarkısı. bir diğeri için (bkz: dilberim
hercai kelimesini müziksiz söylememe alışkanlığı yaratan, 90'lar sembolü çelik eseri.
Yeni çıkan çelik şarkısı.
(img:#1258856)
(img:#1258858)
Çelik Erişcinin Kariyerindeki en iyi albümünde yer alan Romance parça.Çelik klipte grammy ödüllü şarkıcı havalarında,ona buna imza verirken görülür.Klipte rover aracı ve gitarı ile bir orada bir burada şöhretten başı dönmüş çelik,eve geç gelen umursamaz ve sorumsuz bir babayı canlandırır.
Patronu kendisine 'kaset satarsa sana bi rover alacam gözüm'diye söz vermiş kaset yok satıncada sözünü tutup kendisine klipteki aracı hediye etmişti.
çelik parçasıdır. klibi cok komiktir
gitarla çalınması hoş olan güzel bir şarkı.
Vefasız sevgili.
sevgili çelik'in bir parçasıdır.
güncel Önemli Başlıklar