bugün

okumadan fikir üreten ve yorumlayan bazı gereksiz bünyelerin asla algılayamayağı , sosyalizmi sscb ve birkaç slogandan ibaret sanan , türkçülüğü * abd uzantısı ülkücülükle krıştıran , dindarlığı *dincilikle karıştıran günümüz türkiyesindeki kontörle çalışan beyinlere sahip gençliğin kontörleri bittiğinde asla anlayamayacağı yüksek insan modeli.
(bkz: mustafa kemal atatürk)
(bkz: che mania)
(bkz: saçmalamakta sınır tanımamak)
(bkz: cemil meriç)
zorlanılırsa olunabilecek bir şeydir, vatanını sevmek, tüm insanları eşit görmek ve allaha bağlı kalmak aynı anda olunabilir. Ama pek çok kişi bunları tezat olarak görür ve kabullenmez.
+ benim babam liberal senin baban neci bakim?
- benim babam sosyalist annemse hem türkçü, hem sosyalist, hem dindar, hem ateist, hem insan, hem aşçı, hem öğretmen.. *
çoğunluk olması gereken insan modelidir. böyle düşünen milyonlarca insanın olduğu bi türkiye çok daha büyük bi türkiye olmaya aday konuma gelicektir.
dindardan ne anlıyoruz bilmiyorum ama sanırım beş vakit namaza başlasam benden olur bu.
(bkz: aa bu benim lan)
(bkz: kavram kargaşası)
(bkz: abicim sen bi elini yüzünü yıka)
(bkz: ismet özel)
20 yaşına kadar gomünist, 20-50 arası milliyetçi, daha sonra da öbür tarafı düşünerek ölene kadar dindar olan/olabilecek/olmuş insandır.
(bkz: yoktur lan öyle birisi)
ülkü ocağında çay içen dindar sosyalist yapısı ile örneklendirilebilir.
(bkz: enver paşa)
(bkz: mavi ekran)
(bkz: sultan galiyev)
(bkz: mücahit tkp)
sultan galiyev okunarak sahip olunabilecek düşünce sistemi.
kavram kargaşası yaşamak anlamına gelir.
sosyalist olmak, daha doğrusu sosyalist bir rejim istemek, bu ideolojinin kalıplarına göre, devamında kömünizm i istemektir. bu da, türkçülük fikrini ortadan kaldırmaktadır. sonuçta bahsettiğimiz sistemde, ırk kavramı kesinlikle yoktur. yine aynı ideoloji ye göre, her insan eşittir. hürdür, kardeştir. bu yüzden, bu ideolojide de din kavramı yoktur. bu yüzden gerçek bir türkçü sosyalist, gerçek bir dindar da sosyalist olmaz.

tabi, hem türkçü hem solcu hem de dindar insan olabilir, o başka konu.
(bkz: benim annem hem öğretmen hem doktor hem mühendis) *
türkcülük bir yana, sosyal düsünceyle dindarligi tamamen birbirine zit algilayan sahsa peygamberin "komsusu acken tok yatan bizden degildir "hadisi kapak olur saniyorum.

her milletin milliyetcisi vardir. sözümona "halklarin kardesligi" rüyasiyla bezenmis sosyalizm rusya disindaki bütün komunist toplumlarini ezmis ve sömürmüstür. ruslarin cift hatli dogu alman trenyollarinin yollarindan birini söküp "tek hat size yeter" diyerekten o hatti götürüp ikinci hat olarak rusyaya dösediklerini gazeteler daha yeni yazdi. yani onlar da "halklarin kardesligi" söylemini taraftar kazanmak icin kullanmis, fiiliyatta, hic de söyledikleri gibi davranmamislar...

görüsler futbol takimlari gibi birbirlerine o kadar da rakip degildirler. o bir yanilsamadan ibarettir.