bugün

bilgi verici yazılarının içine serpiştirdiği mizahi öğelerle bir sözlük için en çok gereken yazardır. insanlar onları okurken hem bilgilenir, düşünürler, hem de hayata mizahi bir bakış açısıyla bakmanın tarif edilemez hafifliğini yaşarlar.
(bkz: arnold civardanegezer)
(bkz: karga,devedikeni,july4th,nevergonnabe,lazpacino,eqin,can,dopdop)
(bkz: pulp fiction)
(bkz: karga)
(bkz: atan alir spor)

(bkz: grand ekinoks)an itibariyle yıllar öncesinin dizisini hatırlayınca gülmeme neden olan ancak dizinin ismini çıkaramıyor olmamla da düşündürmeyi başaran yazar
ideal yazardır,olsa da okusaktır.
sözlükte henüz rastlayamadığım yazardır.
nasreddin hoca'yi iyi bellemiş yazardir.
(bkz: nüktedan)
(bkz: immanuel tolstoyevski)
sözlükte şimdiye kadar 1 kere rastaldığım yazardır.

kendisi ben oluyorum.
düşünen ve gülen insanı, deli sanmalarına sebep olan yazardır. manyak manyak gülerken, birden el şakağa götürülür, düşünülür. düşünmek yarım kalır. içinden, "amma komikti be" diye geçirip, tekrar gülmeye başlarsın. sonra, yine seni alır bir düşünce.
(bkz: aziz nesin)
(bkz: tom robbins)
(bkz: douglas noel adams)
aynı zamanda şu kategoriye de tabidirler:
(bkz: tadından yenmeyecek yazarlar)
çok ince bir espri anlayışı olan yazardır. yaptıgı espri öyle hemen anlaşılmaz. iyice sindirmek birkaç gün üzerinde düşünmek gerekir.
zenci mizahı. *
(bkz: kara mizah)
anla$ılamama korkusuyla temkinli yazan yazardır. zira hem dü$ündürmek hem de güldürmek zor bir sanattır, ironi ister, paradoks ister, yürek ister.* bu nedenle sözlükteki en dikkatli yazardır kanımca.
medar-ı iftiharlarımız, zat-ı şahaneleri ile sözlüğümüze kalite getiren artı oylara boğulası uuser efendiler ve hatun kişiler.
(bkz: biri bana mı seslendi)
sevişirken güldüren yazardır.
yazar bu durur mu yapıştırmış cevabı cümlesindeki öznedirler.