bugün

entry'ler (101)

100 uncu entry yi girmek

"evettttt az önce başardımmmmmmmm artık yüzümmmmmmmmmmm yüzzzzzzzz" nidalarıyla başardığım olaydır. e başarı başarıdır.

hayko sagapo cepkin kajmer kim bunlar ya

popüler müzik dinlemeyi sevmeyen yada sevse de dinlemeyen kişilerin sorabileceği soru tipidir. ayrıca dinlenesi kişilerdir. dinlemeyi sevenler için gayet lezzetli bir müzikleri vardır.

iyiler siyah giyer

her dinlediğimde içimde hissetmekten ve siyah giymeyi biraz daha sevmekten kendimi alamadığım almora şarkısı. ogün sanlısoyun sesinin de çok güzel gittiğini ve tam uyduğunu düşünüyorum ayrıca. en vurucu yeriyse benim inandığım ölümsüz masallrım var kısmıdır.

hem düşündüren hem güldüren yazar

(bkz: biri bana mı seslendi)

cehennemde hangi dil konusulacak meselesi

'cehennemde konuşmaya gerek kalacak mı' cevabı verilebilecek olan soru. daha fazla cevap için önerilen yer diyanettir.

okuz sevgili

kısaca bir gün önce aşkım bitanem derken bir sonraki gün işi bitince hadi kızım ben seni sevmiyorum ki diyebilen sevgilidir. olmasa da olur hatta olmasa iyi olur durumunda ki sevgilidir. kısaca kendisine öküz dememiz bile öküzlere hakaret sayılmaktadır.

racon kesmeye kalktin ama

".... sen daha karpuz bile kesemezsin" olarak tamamlanabilecek kelime grubu *

artistik meslek adları

(bkz: nöroşirürji uzmanı)

sen unuttugum bir yaramsin hala kanayan

yara kanıyorsa unutulamaz bir yarayı unutmak yada bir kalp kırığını sarmak için önce kanı akıtılmalı zehir boşaltılmalıdır dışarı... yoksa içten içe kanayan yara sonunda kangren olur zehir içeri akar o yan kesilmek zorunda kalır. bodur bir yanınız daha olur. ruhunuzdan bir parça daha kopar, düşer gözünüzün önünde... ve aslında ölürsünüz bir kez daha...

bağımlı değilim

bağımlı adamla sevgili arasında şu konuşmanın geçmesine sebep olan konudur;
+ ben bağımlı değilim.
- tamam canım o zaman at şu elindeki sigarayı.
+ ben bağımlı değilim diyorum sadece dudak tiryakisiyim...

yağmur

ruhunu temizleyen kirlerden arındıran ve sırılsıklam olsan bile bazen içinin sıcacık olduğunu hissettiğin duygu durumlarını yaşatan damlacıklar.

manyak derecede ozlemek

ciğerlerini yakarcasına kalbine kızgın demirler sokarcasına özlemektir. öyle çok özlersiniz ki sonu uçurum olsada o uçurumdan gözleriniz kapalı atlarsınız. bin parçaya bölünür ruhunuz. işte o an anlarsınız. onu deli gibi özlemişsinizdir...

turkiye nin eurovision a ismail yk ile katilmasi

"lordi Hard Rock Halleujah ile kazanmışken ismail yk allah belanı versin ile kazanmazsa ayıp olur" dedirten durumdur. bence katılsın hatta ajdarla düet yapsınlar tüm ülkelerden 12 alırız bence...

türkiye de üniversiteden çok umumi hela olması

hepimizin birer insan olduğu fakat hepimizin üniversiteli olmadığımız düşünülürse pek garipsenmeyecek durum. zaten bi kere evlerdeki tuvaletler yeter üniversite sayısını aşmaya. pek sorun yok bence ...

popstar armagan in dusunmeden evet demesi

armağanın düşünme yeteneğinden yoksun insanlar topluluğuna katılmasını sağlayan cümle. biliyorduk düşünmediğini itiraf etmesine grek yoktu.

günün sözü

içinizdeki duygu ne olursa olsun bırakın gitsin ha damlalarda boğulmuşsunuz ha okyanusta farkedermi?? şebnem ferah

intihar ettirecek kadar berbat sarkilar

allahım bunu duyacağıma ölseydim daha iyi dedirten şarkılardır. örn; cankan- yar yar ve ismail yk nın tüm şarkıları

reklam kokan hareketler

genelde ünlülerde görülen yakın zamanda halkın yemediğini anlayıp vazgeçmelerini dilediğim hareketlerdir. (bkz: bulent ersoy armagan evliligi)

arşimet

Arşimet, Yunan matematikçi, fizikçi, astronom, filozof ve mühendis. Bir hamamda yıkanırken bulduğu iddia edilen suyun kaldırma kuvveti bilime en çok bilinen katkısıdır ancak pek çok matematik tarihçisine göre integral hesabın kaynağı da Archimedes'tir.
Roma generali Marcellus, Sirakuza'yı kuşattığında, Archimedes mühendisin yapmış olduğu silahlar nedeniyle şehri almakta çok zorlanmıştı. Bunların çoğu mekanik düzeneklerdi ve bazı bilimsel kurallardan ilham alınarak tasarlanmıştı. Örneğin, makaralar yardımıyla çok ağır taşlar burçlara kadar çıkarılıyor ve mancınıklarla çok uzaklara fırlatılıyordu. Hatta Archimedes'in aynalar kullanmak suretiyle Roma donanmasını yaktığı da rivayet edilmektedir. Ancak bütün bunlara karşın M.Ö. 212 yılında Romalılar Sirakuza'yı zapt ettiler ve şehrin diğer ileri gelenleriyle birlikte Arşimet'i de öldürdüler.
Söylendiğine göre; "bu sırada Archimedes kum üzerine çizdiği çemberlerle hesaplar yapmaktadır. Elinde boynuna vurulmak üzere kaldırılan bir kılıçla yaklaşan Romalı askere aldırmaz bile. Başını hesaplarından kaldırmadan "çemberlerime dokunma" der. Arşimedin kesik başı çemberlerin arasına düşer."

bülent ersoy armağan evliliği

%500 reklam kokan evliliktir. büyük ihtimalle 10 gün sonra falan ya bülent ersoyun ya da armağanın albümünün çıkması olasıdır.