bugün

başrollerini Christian Slater ve Elisha Cuthbert' in paylaştığı, güzel bir senaryoya sahir orta halli bir Frank A. Cappello filmi...

--spoiler--
http://www.imdb.com/title/tt0760311/
--spoiler--
kanıksanmış "o olaydan sonra bambaşka bir insanım" klişesine sahip olsa da Christian Slater'in oyunculuğu ve müzikleriyle akılda kalıcı, oldukça güzel bir film. kimi yorumlarda iş dünyasının sistematiğine getirilen hicivlerden yola çıkıp fight club ile benzerliklerinden söz edilmesine bakıp da filmi gözlerde fazla büyütmemek lazım ama. bir de imdb bu filmi nasıl olmuş da "comedy" diye kategorilemiş anlamadım.
jenerikte christian slater ismini görüp de uzun bi süre acaba nerden cıkacak diye beklediğim ,esas kişinin o oldugunu anladıgım andan filmin sonuna kadar birdenbire değişecek ve o yakısıklı haliyle karsımıza cıkacak diye umut ettiğim ama tüm bu düşüncelerimin en az filmin senaryosu kadar yaratıcı oldugunun pek sonra farkına vardıgım film. is hayatının içinde kayboldugunuzu hissediyorsanız kesinlikle izlemelisiniz. kendime cok yakın hissetiğim bi senaryo hatta su anda paravanımın arkasından calısanlara kurban gözüyle bakmama sebep. birrr patron yalakasına ikiii cok iş yapıyorum havasında calısana üçççç her işten kacıp da en cok parayı cebine atana dörrttt ve en sonuncusu onaaa, you can do that!
türkiye sinemalarına henüz sıradan bir gündü adıyla gelmiş, geçen yaz izlemiş olduğum orjinal bir anafikri olmasa da, oyuncular ve oyunculukları adına, izlenmelik, güzel bir film.

filmde elisha cuthberti görmek, belki de izleyiciyi kendine ilk çeken etken, the girl next door filminden sonra cuthbert'in belki de -bana göre- şu ana kadarki kariyerindeki en başarılı filmi.

film rahatsızlığı açısından biraz insomnia'yı, kurgusu açısından da fight club'ı andırmıyor değil sanki.

değil mi dostlar?
güzel, rahatsız edici ve sert bir modern zaman eleştirisi olan bir film. filmi seyrettikten sonra aynı büroda çalıştığınız ezik ve sessiz iş arkadaşlarınızdan bir nebze tırsmanız olağandır.
Frank Cappello'nun minimalist ve sürrealist öğelerle modern çağ eleştirisine giriştiği filmdir. ve sonu beklediğim gibi olmamıştır...
Elisha Cuthbert hanım yine yalancı ve hafif meşrep sevgili rolünde. hollywood'un, benim beğendiğim kadınlara bu tip orospu karakterleri oynatması sinirimi bozuyor. diğeri için (bkz: monica bellucci).
güncel Önemli Başlıklar