bugün

sayın ali anlamına gelir. ehü *

edit: yalan mı kardeşim?
kendisini anlayamamış ve aanlaması da mümkün görünmeyen kuran kursu mezunu ergen bünyelerce hakkında ukalaca entryler girilen allah'ın arslanı hazreti imam.
yigitler yigidi, dögüsler aslanidir.

"sadece insandi" diyenler vardir ya hani, bilmezler ki allah öyle bir kudret nasip etmistir ki, hayber kalesinin kapisini tek eliyle koparip, önce müminlere kalkan etmis, sonra ise kale burclarindaki düsmanlara firlatmistir

hadi "sadece insan" sen de aynisini yap yapabilirsen. git bul cennet'in sakli pinarini. git dirilt ölüyü. resul icin canini ortaya koy, miracta aslan donunda görün.

git peygamberlerin hatemini koru ona damat ol. git de cennet agalarinin babasi ol, karin hanimlar hanimi, cennet kadinlarin en üstünü olsun.
yapabilir misin? erebilir misin?

derler ki hz. ali namaz kilmistir, oruc tutmustur. hem dogrudur, hem yanlistir.
hz. ali konusan kuran'dir ve onun salati ancak kuran icindeki salat'tir. bugünki 5 vakit 40 rekat namazla alakali degildir.
onun tuttugu oruc da bütün gün agzini bagla, cevrende millet acliktan kirilirken aksam mükellef sofralara otur orucu da degildir.

hz. ali'yi sahiplenenler namaz kilmamakla , oruc tutmamakla itham edilirler.
hem dogrudur hem külliyen yalandir.

hz. ali'nin yolundan laikiyle giden herkes salat eder. salat bilinen 5 vakit namaz degildir.
salat günde üc vakittir iki secdeden, yani iki "rekattan" olusan bir ibadettir. anadoludaki eskilerde yapilir.
baki güngör dede'nin söylesilerini tavsiye ederim.

ayrica hz.ali'ye sahiplenenler öyle üstün ahlaka sahipdirler ki, kadinlari ibadetten men etmezler.
bütün inananlarin üzerine farz olan cuma ibadetini baci-kardes topluca eda ederler.
ayin-i cem'in manasi cuma namazini kilmaktir. kiyam, ruku ve secde ile.
emrolundugu üzere iki secdeyle.

oruc da tutulur. bakara suresinde ramazan orucu "enamen madudat" ile sinirlidir. aslinda ramazan orucu 3 ile 10 günlük bir süredir. anadoludaki eskiler hala yerine getirirler. üstüne hz. ali'nin tuttugu hizir orucunu ve bütün ümmetlere ezelden farz olmus muharremi de tutarlar.

sonra hz. ali "sünni" degildir. "sünnilik" fitneden olusmustur. hz. ali ümmete fitne bulasmasin diye, dislerini sıkıp, kendisine resulu ekrem'in vefatindan sonra yapilan haksizliga aciktan bayrak acmamistir.
hz. ali tipki gögsüne uyudugu, lokmasini yedigi, yoluna canini koydugu, hz. muhammed mustafa s.a.v. gibi tertemiz bir haniftir.
bas düsmani muaviye ile kurulan "ehli sünnet vel cemaat'e mensuptu" iddiasinda bulunmak komiklikten hatta cehaletten öteye gitmez.

birakin hz.ali'yi , kuranin yolunu terk etmis kisilerin böyle fütursuzca cemkirmeleri ne acidir! heleki kutsal saydiklari ramazan'in ilk gününde.
''insanların dilekleri kendisine yakındır. her şeyden çok insana yakın olansa ölümdür.''
velilerin babası imam-ali Aşere-i mübeşşere'dendir. O peygamberimizin biricik kızına layık gördüğü ve resulün soyunu devam ettiren zat-ı muhterem. Allah onun yolundan eylesin.
ilk müslüman olan cocuktur..
en kiymetli müslümanlardandir..
en kiymetli damatlardandir..
en kiymetli sahabelerdendir..
en kiymetli sehidlerdendir..

ali insanin kalbidir.. dünya döndükce anilacak isimlerdendir.. adina kitaplar yazilacak, filmler yapilacak ama asla hicbiri ali'yi anlatamayacak..
şah-ı merdandır, ama bazı şerefsizlerin saçma başlıklarıyla ismi lekelenmeye çalışılmaktadır, genede değerinden birşey kaybetmez.
islamın 4. halifesidir. Peygamberimizin gözünde hep farklı bir yeri olmasına rağmen Peygamberin vefatına doğru iktidar yarışına girişenlerce pekbenimsenmemiş ve ilk halife olamamıştır. Son halife olduğunda katledildiği yetmezmiş gibi evlatları da hunharca şehit edilerek adeta soykırım yapılmıştır.

@158 O tarihte sünni gibi bir ayrım olmadığından o dönemde yaşayanlar, Peygamberimiz dahil, "sünni" olarak tanımlanamazlar.
aşağıdaki sözü söylemiş büyük allah dostudur. şehit annelerimiz için söylemiş sanki.

--spoiler--
mazlumun zalimden öcünü alacağı gün,
şüphesiz zalimin zulmettiği günden daha çetin olacaktır
--spoiler--
http://www.youtube.com/watch?v=cD7m3rPsqHs&feature=related
galeri bolumundeki resimlerle uzak yakin alakasi olamayan sahabedir.
islâm da insan yüzü çizmenin yasak olduğunu hiçe sayıp Hz. Ali'nin resmini çizmeye "çalışan"
salaklar vardır.
islamda müziğin yasak olduğunu bilmeyip belki de müzik dinlerken hz ali'nin resmini çizmeye çalışan salaklar vardır diye "konuşan" salaklar vardır.
bakın ne güzel söylemiş tam günümüze uygun fetvası.

--spoiler--
Şahsınıza fenalık eden bir düşmanı affediniz. Lakin vatanınıza ve milletinize fenalık eden bir kimseyi asla affetmeyiniz
--spoiler--
peygamber efendimizin esedullahül galib (allah ın yenilmez aslanı) lakabını taktığı ilk müslümanlardan olan ve dördüncü halifemiz efendimiz büyük zat.
tüm namazlarını cemaatle beraber camide eda etmiş, iki kere hac emirliği yapmış allah'ın aslanı, büyük sahabe, müslüman.

allah ondan razı olsun, kendisine tebelleş olmuş kesimi de bildiği gibi yapsın inşaallah...
ali Allah yolunda şehit olmuş bir halifedir. fakat ali yolundan gittiğini idda edenler onun tam tersi istikamette ilerlemektedirler.

not: tanıdığım alevilerin %90 araplara küfür eder ve ben hz. ali arap nasıl olacak şimdi dediğimde o ayrı derler.
tüm namazlarını cemaatle beraber camide kılmış başka bir müslüman tarafından camide öldürülmüş, allah'ın aslanıdır.
ancak yobazların aklının almadığı nokta şudur;
kuran-ı kerim'de cami tarifi yoktur. temiz, ibadete ayrılmış ve topluca ibadet edilebilen yer camidir. günümüzdeki cami kavramı sonradan kolaylık olsun diye oluşturulmuştur ve bağnaz insancıklar bunu da dinin temeli gibi değerlendirmişlerdir. oysa, hocası olup, topluca ibadete ayrılan her yer camidir.
hoca ise, okulunu okuyup diplomasını alanlar değildi hz. ali döneminde. din konusunda deneyimli, kendini dine adamış kişilerdi. yani;
bir öncü ile birlikte topluca ibadete ayrılmış her temiz yer camidir.
tabi yobazlık bu noktada devreye girerek, cami dışında namaz kılanları dinsiz ilan etmiştir. üzerine vazifeymiş gibi.

hz. ali'nin yolundan gittikleri söylenenler, hz. ali'nin yolundan gitmektedir. ve o yol, hz. muhammed'in yoludur. çünkü hz. ali'nin yolu, peygamberin yoludur. hz. ali'nin yolundan gidiyorum diyenler; taht kavgasında bir müslümanı öldüren müslümanın yolundan gitmediğini söylemektedirler aslında. asıl söylemek istedikleri; hz. ali'nin aşkıyla hz. muhammed yolunda gitmektir.
ama yobazlık tekrar burada devreye girerek, hz.ali yolundakilerin hz. ali'yi peygamber kabul ettikleri iftirasını atarlar. üzerine vazifeymiş gibi.

not: aleviler, arapların yüzde doksanına küfrederler, çünkü arapların çoğu küfrü hak eder. hak etmeseydi, islam, araplara inmezdi... sadece araplar değil, insanların çoğu küfrü hakeder. alevilerden de hak eden var, bir başkasından da.

alevi 'ben müslümanım' dediği halde, 'sen müslüman değilsin' diye dışlayanlarda küfrü hak eder, çünkü islamı yaymayı emrettiği halde allah, islamı seçtim diyeni bile dinden atmak allah'a karşı çıkmaktır.
'' bir insana başkalarının yanında verilen öğüt,öğüt değil hakaret tir.'' sözünün sahibi yüce gönüllü insan. yüce efendimiz resulallah ın (s.a.v) damadı,kainata gönderilmiş büyük alimlerin başlarında gelen yüce insan.
''ilim bir nokta idi, onu cahiller çoğalttı.''
allah kendisinden binlerce kez razı olsun.
hz. muhammed'in demir yumruk olarak yetiştirdiği halife.
vurduğu zaman acıttığı kesin olan zat.
savaşlarda girdiği hiçbir ikili mücadeleyi kaybetmemiştir.
(bkz: radıyallahu anh)
--spoiler--

bütün dünyayı verseler, ve buna karşılık bir karıncanın ağzındaki taneyi almamı isteseler, bu zulmü yapmam.

--spoiler--
yolumuzun piridir. yaratılmışların en hayırlılarındandır. şahı merdan'dır. allah(c.c)'ın en sevdiği ikinci kuldur. ademin selam verdiği ikinci nurdur.

gücün, kudretin simgesi. yoluna kurban olduğum..

sen belki tanımazsın ama ben senin için ölürüm!
sen beni tanımazsan ben zaten ölüyüm!
bir allah’a bir anneme sonsuz itimadım var
herkes beni yarı yolda bırakıyor ya ali
herkes beni yarı yolda bırakıyor bu çok zor!

sen bana dil oldun rahman o dile ağız
sen bana göz oldun mustafa göze yürek
sen bana söz oldun kuran o söze ayet
bir kez yüzün görmeye bu can kurban ya ali

sen belki tanımazsın ama ben senin için ölürüm
sen beni tanımazsan ben zaten ölüyüm
işte gözyuvarlarımı boşalttım zülfikar’ınla
bunca okudum senin gözlerinle bakmak için dünyaya
hep senin gözlerinle bakmak için ya ali
resul’e
ve allah’a!
güncel Önemli Başlıklar