bugün

bu aralar knorr reklamlarında da boy gösteren ted kolejli ayrıca sosyoloji mezunu 36 yaşındaki executive chef. güney afrika'da cordon bleu'da 4 yıl aşçılık eğitimi almış.
fox tv'de pazar günleri öğlen saatlerinde "mutfakta buluşalım" adlı programı yapan başarılı aşçı. kendisi bir knorr şefiymiş ve knorr şefi olmak da öyle kolay bir olay değilmiş.
24kitchen kanalında şu ana kadar 1 sezon yemek programı yapan aşçı.
iyi bir aşçıdır.
Gabriel sponza eziginden kat kat iyi olan michelin yildizli turk asci. Kendisi ile beraber 2 dolu gun gecirdim ve bir suru yeni tarifler ogrendim. Aman tanrim kara bugday salatasi. Yeni favorim.
Gördüğüm en yakışıklı, en çekici iranlıdır. Bir adama saçındaki aklar nasıl bu kadar yakışmaktadır?
sabaha kadar konuşsun dinlerim cidden çok çekici yok mu hazer amani gibi aşırı kültürlü, aşırı cool ve güzel yemek yapan adam hemen basalım nikahı.
Karizma ya. Melez işte hep güzel oluyor.

Bi de orta yaş olgunluğu ooo ooohhh, tadından yenmez bu. Bi kere verse keşke.
Ekrandakinden daha karizmatik.
Ve esprili nazik insan.

Aynı zamanda kıymalı taco yemeğinin reçetesini yazar ve kurgularken hiç vicdanı sızlamamış şef.
Bu çocuklar bu yemeği nasıl yapacaklar acaba hayattan soğurlar mı ne bileyim bu kadar naif birinin bu soruları kendisine sormasını beklerdim.
Kesin masondur.
Hayat hikayesini okudum nusreti falan tokatlar o derece bir adam. Evet.
Hümayun Şeceryan’a benzettiğim kişi.
(bkz: hugo)
Hazer:"1.Sakınma, Çekinme 2. Korunma"

Hazar:"1. Köy ya da kasabada yaşayanların durumu 2. Barış, Huzur ve rahatlık ortamı. Barış ve Güven." anlamına geliyor.

Sanırım adının anlamı "Sakınma, Çekinme, Korunma" anlamındaki "Hazer" değil; "Barış ve güven" anlamındaki "Hazar". Söyleniş farklığından "Hazer" olmuş.

edit. Kaynak: Osmanlıca Türkçe Sözlük - Arif Hikmet Par, TDK kişi adları sözlüğü.
iki tvye çıkınca hemen kendilerini bozuyorlar arkadaş. Evet.
eşinden boşanıp ve Sıla'nın evine yerleşmiş.

görsel

https://www.posta.com.tr/...t&utm_campaign=gundem
tam bir mimarlık fakültesi öğretim üyesi tipi var.
medya kariyeri yaşadığı skandaldan sonra bir şekilde sonlandırılan karizma aşçı. çok kısa sürdü ekran önü hayatı.
yanlış kadınla basılırsan olacağı budur...sabun köpüğü gibiydi zaten...normaldir...aktif karbonlu burger yapan adamı şef diye kakalayanlar utansın...
sıla ile evlenmiş.

https://www.ntv.com.tr/ga...di,fPnIBRtSWUaKMyLtowoaBQ
Tipini görünce yüzümü çeviriyorum. O derece ...
Göz capsim var yavru ceylan . Yakışıklıyım demiyorum ama ondan iyi ...
2018'de masterchef programında jürilik yapmış daha sonra da ayrılmıştır. yerine italyan şef danilo zanna gelmiştir.