bugün

lokasyona göre değişiklik gösterebilen bir sorunsaldır.. mesela iskandinav ülkelerinde 60 lı yaşlardan sonra Türkiyede ise ana rahminden çıkar çıkmaz başlar..
12.5 falan.
Eğer hedeflerinize ulaşamadıysanız 35 yaştır. Sonrası çok zor geçer.
doğduktan hemen sonra süreç başlıyor.
9 10 yaş gibi.
Bu yaşlardır.

35 yani.

3 milyon 600 verdim yeni bir taksi aldım. iş yok aq.
Parasız kaldığın ve sağlığın olmadığı her yaştır.
Havalimanında 75 yaşında sırt çantasıyla seyahat eden adam tanıdım. (Türk değil) Uçak anonsu yapılınca gözlerinin içi parlıyordu.
Benimki 60 yaşında boka sarmaya başladı.
Değişir...

Bizim alman hanım komşunun oğlu leuchemie'den (türkçe: lösemi) 7 yaşında vefat etti, geçen yaz cenazesine gittik. Ben onla 4 5 yaşlarındayken onların bahçelerinde top oynardım.

Hayatının "baharında" bile diildi.

Mesela onun hayatı 6 yaşındayken "boka" sardı !!
24-25 civarıdır. okul vs bitti, iş hayatı başladı, ekmek elden su gölden yaşanan hayat bitti artık hayat başladı.
Benim için 24 ten sonrası olmuştur. Büyümenin güzel bir şey olmadıgını anladım. Gitgide gözümdeki ışığın söndüğünü..
Kurt kocayınca köpeklerin maskarası olur derler. iyi bir kariyerden sonra görevden ayrılık hayatın zorlaştığı yaştır.
Valla hayatının her zerresi başlıkta da belirtildiği üzere olduğu için henüz daha net kestiremedim.
Benim için 31 oldu. 31 yaşına gelince yaşımı soranlara 31 diyip pis pis gülerim diye düşünüyordum lakin ne olduğunu anlamadan 32 oldum mk.
Benim farkına vardığım 19'du. O zamandan beri "bu sefer kesin düzeldi." Dediğim an daha dibe batıran şeyler oldu. Ben de artık plan yapmayı, asi olmayı, çabalamayı bıraktım. Bakış açımı değiştirdim ve artık her şeyi olduğu gibi kabul edip sırtıma yük etmemeyi öğrendim.
Benim için 24'tür. Hayatın anlamını sorguladığım, işsizlik yüzünden yetersiz hissettiğim, depresyon nedeniyle su içer gibi sigara içtiğim o lanet yaş... Neyseki şu an biraz daha iyiyim. Ölmedik ama yaşamıyoruz da..
Hata yapma lüksünüzün bittiği andır.
Çocukluk bittiği zamandır bazıları için.
Huzurevini epeyce ziyaret etmiş biri olarak 80 sonrası diyebilirim.
Orada bir çok ihtiyar ile sohbet ettim. 60'lı 70'li yaşların bile güzel taraflarını anlattılar.
Ama 80'den sonra boka sarmaya başlıyor diyorlar.
Hele ki yaş 90 olunca Azrail gelsin diye dua edenler varmış.
22.

Üniversite bitti ve kirlendi dünya.
9 yaş ve 25 sonrası şiddeti artar.
10 yaş sonrası başladı. Çift hanelere geçişle değişti. Evet.
25 , yirmi beş.
Tam olarak yirmi beş ve sonrası.
ne yani sizin hayatınızın o tarz başlangıç noktası mı var?