bugün

Degistiremeyecegin seyler icin uzulme , degistirebileceklerin icin ise gec kalma.
“arkadaş insanın cebidir.”
Öğrenme deneyimden geliyor ve en önemli deneyim ölüm. Sizin ölüm deneyiminiz veya bir yakınınızın.

Ben 45 saniyede bir şehrin sanki atom bombası atılmışcasına dümdüz olduğunu gördüm.

Her saniye ölümü düşünen elbette çıldırır ama ölümü Bir sevgili hayatı da o sevgili ile buluşmaya verilmiş bir söz gibi algılarsak, yaşanılan anın gerçek anlamı ve değeri ortaya çıkıyor.

Ölümü sevmeli ve öleceğim lan fikri ile barışmalıyız. Bu olmadan etrafa koşturan insanlar bir süre sonra hayatı boşuna yaşadım hissine kapılıyor.

Bugün taksici bir abi bana yolda muhabbet ederken dedi ki 55 yaşındayım sanki hiç yaşamadım.

Diyeceğim en büyük cesaret insanın kendi ile kendi içinde verdiği savaşta gösterdiği cesaret.

Birbiriyle boğuşan iki köpekten beyaz olanı beslemek. Bu hayatta iyi olmaya çalışmak inanılmaz cesaret istiyor. Çünkü her gün mücadele yeniden başlıyor.

iyi ve kötü göreceli. O yüzden Victor Hugo nun da dediği gibi iyi olmak kolay zor olan adil olmak.
Her acı geçer, güldüğün, eğlendiğin sana kardır. Ve "bi daha mı gelcez dünyaya" kadar mantıklı bir cümle yoktur.
ne kadar iğrenç, tek amacı mutluluktur insanın!

biri fazla basit düşüncelerle fazla basit bir hayatı yaşarken, diğeri en acı düşüncelerle en zorlu hayatı yaşıyordu. biri dünyaya tarafını belli etmeyi alışkanlık haline getirmişken diğeri kendisine karşı bile tarafsızdı. birinin bıkıp usanacağı kadar çok çevresi varken diğeri yapayalnız.

ne kadar üzücü, bilmemesi özgür olmayanın, sevgisinin bir değeri olmadığını. alışmanın insanca olduğunu söyleyen ve hiçbir şeye alışamayan acaba acı çekmeye alıştığını biliyor mu?

ve doğasında ölümcül bir aptallık olan bir şeyi analiz ediyorum bir yanda. bir yanımda acı, keder, nefret ve sefalet varken bir yanımda huzur, sevgi, merhamet ve mutluluk doluydu. 21. yüzyılda iki süper gücün savaşı gibi tıpkı. ve ben sanki ortalıkta dolanan bir savaş alanıydım.

ben uyanır uyanmaz, sabah güneşi doğmadan çatışmalar başlıyor ve saat gece yarısını geçtikten sonra da devam ediyordu. benim uyumam sanki bu beni yok eden savaşın tek ateşkesiydi.

ama ben uyumayı da sevmiyordum.

(08 aralık 2017 -günlüğüm.)
Hiç kimse vazgeçilmez değldir.
Hayattaki herkesi ama herkesi yeri geldiğinde saniyesinde silebilecek iradeye sahip ol.
kimi kınarsan başına gelir. hayattaki mottom.
Evet hiç kimse vazgeçilmez değildir. Ben bunu yaşadım, en kötü şekilde öğrendim. Kimse kendini dağın tepesinde görüp beni her ne olursa olsun seviyor asla bırakmaz diye düşünmesin.
Aynaya baktığında gördüğün yüze dahi güvenme.
bir insana en fazla 2.kez şans vereceksin. 3 bile değil. bundan fazlasında yüzsüzlüğe bağlıyor, aynı şeyleri tekrar tekrar yaşıyorsun. psikoloji falan kalmıyor. üzülen sen oluyorsun.
Bir insan seni yoruyorsa kaç.
iki binli yıllarda dürüstlük, şeffaflık, mertlik ve yiğitlik ile hiçbir şeyin sahibi olunamayacağı.
'Şey'lerin ayrı yazılması.
her bilinen hissedilen doğru değildir. geri dönemeyeceğin anlar vardır.
Hiçbirşey için asla demeyin, öyle bir an geliyor ki o asla dediğiniz şey için allah'a yalvarıyorsunuz.
Değer verdiğin kadar kirilirsin. Kimseye değer vermemek birisinin değerlisi olmak en güzeli.
Yaptığım bir seyi bir daha yapmamak icin kendime soz verdiğim ama her defasında sozumu bozdugum ve tekrar o hatayi yapip ayni sonuçlari bulmak kadar berbat bir seyin olmadigini ogrenmek ve ayni salakligi tekrar tekrar yapmak ve bunu da öğrenmek.
Halbuki bunu yapmazsam bambaşka doruklarda yasam kaçınılmaz ve bunu yasamak kadar guzel bir sey yoktur.

Bunun ismi tecrubeyi tecrübe etmek ,tecrubeyi tecrube etmenin tecrubesini yapmak ve tecrübeyi tecrube etmenin tecrubesini yapanin tecrübe edilmesidir.
4 S KURALI.
Eğer bir iş yaptığımda kendime kızacağımı, kendimden nefret edeceğimi biliyorsam o işi yapmıyorum yapmamaya çalışıyorum. Sonunu bildiğim şeylerde kendimi riske atmıyorum eskisi gibi.
Hayat kararlardır günde kaç karar veriyorsan o kadarsındır ve hala insanların %99u bir gün içinde bile başkalarının kararındadır o yüzden kusura bakma ama çok da merak etme aslında seni yaşamıyorsun ve sıradansan hayatın hala senindir iyi uykular.
Üç kuruşluk insana beş kuruşluk değer vermeyeceksin.
Kimseye güvenmeyeceğini ve herkese hakettiği kadar değer vermenin gerektiğini.
seks yaparken eski sevgilinin adını haykırmak ayrılık sebebidir. test edildi, onaylandı.
nerede bir orospu çocuğu görürsen ağzına sıçmak için plan yap.