bugün

insanın beynin durduğu hiç bir sey yapamamaktan deli olma sınırına ulaşmış , saniyenin saatler gibi aktığı anlardır.
sevdiğin insanın ameliyat masasına yattığı anlardır.
sevip sevilen fakat ayrı kalınmak zorunda olduğun anlardır.
(bkz: isyanlardayım sözlük)
(bkz: ölmek istenilen anlar)
ruh ikizini bulduğuna inandığın , en güzel ayını onunla geçirdiğini düşündüğün anda , sevgilinin ingiltere vizesinin çıkması önümüzdeki 1 yılı londrada geçireceği gerçeğiyle yüzleşmek.tam olsun gerçek aşk beklenir die düşünülürken sevgilinin ilk aşkınında londrada yaşadığının öğrenilmesi.
(bkz: isyanlardayım sözlük)
aldatılan sorar:
ya bu ne demek resmen beni aldatmışsın
aldatan cevaplar:
eee ne var bunda ooooo hem de kaç kez.şimdi defol git.yeni sevgilim gelecek

işte aldatılan için çaresiz bir andır....
ağıran dişimi çektirmek için hastaneye gitmiştim.annem dolgu için gelince ablam da bize eşlik etmişti.sıra aldık ve kapıda beklerken, kahvaltı yapamadıgım ve uykusuzlugun etkisiyle kötü olmaya basladım.hava alma ihtiyacı duyarak merdivenlerin köşesinde kapıyla bulusan duvarına yaslanarak kafamı geriye yasladım dinlenmeye çalısıyordum.bir kız çocugu farketttim orda, kendince eyleniyordu.mutluydu.bense; duvara yaslanmıs öylece bakıyordum ona, eski bir hırkası , kirlenmis pantolonu ve beyaz ama beyazlıgından eser kalmamıs ayakkabısıyla fayansları kafasına göre orantılıyarak kendince sek sek oynuyordu.derken kapı acıldı orta boylarda bir kadın çocugun kolundan hızlıca çekerek,

-allah belanı versin senin nerdesin sen..!!
+burdayım anne.*
-yürüüü çok konusma...

diyerek iteleyisini görmüstüm. kendime ''mani olabilir miydim'' diye sordugumda yanıt belliydi, ''hayır''. çünkü annesiydi. kitlenmis bakıyordum öylece annenin caniligine, bir anlık sinirle çocuga atılan tokat ve savurarak götürmek.''nasıl anneler varmış dedim kendime'' sonrasında '' kanıt mı, işte sana kanıt''.ablam kapıyı açtıgında,

-iyimisin?

dediginde boynumu sallıyarak içeri girdim.

anne cocugunu dövebilir, beter edebilir, hatta öldürebilir ama çocuk yinede ''sol yanim aciyor anne'' şiirindeki anlatılanlar gibi annesine olan hasreti hiç bitmeyecek ve hep bir kösesinde o eksikligi hissedecektir.

böyle bir cocuk ne pahasına olursa olsun anneyi severken bir annenin çocuguna karsı bu tavrı ve bu tavra anlam veremeyip hicbir müdahalede bulunamamak hayatta çaresiz kalınan anlardan biri olsagerek.
sevilen kıza itiraftan sonra reddedilmek veya reddedilmeye yakın şeylere maruz kalmak.
(bkz: babanın ölmesi)
çok fazladır.
bitti diyen sevgiliye, "gitme" diyememek.
abinin olmesi ve onu bir daha goremeyecek olmak hayatta en caresiz kalinan anlardan sadece biridir.
cepteki son bir liranın ızgaraların altına girmesini izlemek.
çok sevdiğin bir insanı kaybetmekdir (bkz: ölüm-ayrılık)
bir arkadaşınızın, tanıdığınızın, dostunuzun veya sevgilinizin, kısacası hayatınızda yer alan önemli birinin zor durumda olduğu ancak sizin yardım çabalarınızı red ettiği andır.
kontrpiyede kalmak.
hayatta yediğiniz kazıklardan sonra battığınız yerden çıkamamak. ya çırpınarak ölmek yada sakince ölümü beklemek.
gitme, seni seviyorum demene rağmen o çok sevilen insanın gittiği an.
annenin kardeşinizi doğururken yüzde 60 ihtimalle öleceğini öğrendiğiniz doğum anı. (birşey olmadı allaha şükür.)
bilgi sahibi olmaya zahmet etmemiş ön yargılı bir insana doğruyu göstermek zorunda olmaktır.
arkadaşımın kalbinde ritim bozukluğu olduğunu öğrendiğimin üstünden bir saat bile geçmeden kollarıma yığılıp ismimi sayıklayarak benden yardım istediği andır. ne yapacağımı bilememiştim. ama sonra kolonya falan kendine geldi.
nefes alınamayan pazartesi akşamlarıdır. neden pazartesi ben de bilmiyorum.
dün elini avuçları arasında tutup sana gülümseyen insanın ertesi gün küflü bir kürekle üzerine serpilen toprağa engel olamamaktır. çaresizlik yapacak hiçbirşeyin kalmadığında yaratıcıyı hatırlayıp ona dua etmektir.
olan olmuştur, ölen de ölmüştür çare yoktur, onun haricinde herşey insanın elindedir denir ama insan yaşadığı çerçevenin dışına çıkıp da bakmayı başaramadığı her durumunda kendini çaresiz hisseder.
bench press yaparken başınızda bir partnerin olmaması.
babanın ameliyat masasına yatmasıdır.
çaresiz seniz çare sizsiniz.