bugün

kadınım' ın babasıdır. onun babası da katun' umdur.
eski türk beylerinin kullandığını düşündüğüm hitap.
tanıdığım hiçbir kızın kabul etmeyeceği hitap şeklidir. kadınım varken hatunum nedir lan ayrıca.
ancak gerçek hatunların anlayıp sevebileceği hitap şekli. zaten bunu da ancak gerçek bir türk erkeği kullanabilir.
yarrak gibi hitap şekli.
Bir kadına söylenebilecek belki de en güzel hitap şeklidir, "hatun".
Krema kivamina gelmemize neden olan hitap seklidir.
aşırı derece saygı ve naiflik yüklü ifade.

sanki samimiyetten uzak böyle.

daha samimi olanı için;

(bkz: lan garı)
Cogu nickin sonunda hatun kelimesini gördükten sonra cok itici gelmeye baslayan hitap sekli. Fitifiti hatun , mitimiti hatun.
esasta kadınlık vasıflarına henüz nail olamamış kadınlara söylenir ki tatmin olsunlar.

bunu diline pelesenk eden adam da yavşaktır.
bir hitap şeklidir. günümüzde aşkım, bitanem, aşkitoşum gibi pek çok hitap kelimesinin çok basit ve değersiz gelmeye başlaması ve saçma sapan herkesin bu kelimeleri kullanması üzerine daha az kullanılan hitaplara yönelmeme neden olan durum. bence hatunum kelimesi gayet güzel şimdilik.
sevgilim bana içten bi şekilde çenesini hafif yukarı kaldırıp kısılmış gözlerini gözlerime dikerek vücudunu bana yaslayarak hatunum diye fısıldasın istiyorum sözlük. nasıl anlatırım nasıl derim bilmiyorum yemek tarifi gibi bişey çünkü bu dediklerim. evet hayatım şimdi başın geriye doğru... başınla sırtın 50 derecelik açı yapsın... bak göğsün bana tam değmiyo boşluklar görüyorum hala..

şimdi h de bakalım heeee
a de bakalım aaaa
t de bakalım teeee

olur mu lan öyle!
Hele bir de sevdiğin adamın ağzından duyuyorsan...
en nefret ettiğim kelimedir. Bir diğer versiyonu gülümdür ve çok iticidir.
Pek haz etmem nitekim hayatım kelimesi de baydı artık.
Aşırı itici bi hitap şeklidir, beyler 'canım' demek varken bunu söylemeyin, yapmayın etmeyin gözünüzü seveyim.
lüks mekanda dar beyaz gömlek ve yakası bağıra kadar açık kıllı arkadaşın sevgilisine sarılıp ağzından nargile dumanı üflediği pozun instagram etiketi geliyor hep aklıma.
Bir adamın diline yakışan en nadide kelimelerden biridir. Tüm yapmacikliklardan uzak en samimisinden. Kimilerine kaba gelse de sahsimca benim en sevdiğim.

Bkz. "Hatun çay koy!"
şuan ki devir de artık saçma sapan hitap şekilleri duyuyoruz ki "hatunum" kelimesi çok daha az duyuluyor.