bugün

entry'ler (51)

birini tanımanın en iyi yolu

sohbet etmek.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

teoman - tuzak.

rakı masasında hiç konuşmayan insan

dertlidir.

doktorun hastayı okuyup üflemesi

bekleyin 2-3 yıl içinde olacak şeyler arasında.

geceye bir gerçek bırak

sıcaklığı geçtim de nem çok nem.

uçak düşerken gönderilecek son sms

mesaj atmak yerine anın tadını çıkarırdım...

sabah uyandığında görmek istediğin ilk şey

onun yüzünde ki o tatlı gülümseme.

gecenin şarkısı

fırat tanış - yani olmuyor.

behzat ç den akılda kalan tek şey

bomonti.

birazdan intihar edecek olmak

adam intihar edeceğim diyor ne kadar aptal varsa altına gereksiz yorum yapmaya geliyor. ulan şaka bile yapıyor olsa insan hayatı bu kadar anlamsız gibi yorum yapılmamalı. çok yazık. buraya konu açan arkadaşa gelecek olursak, kardeşim yapma! emin ol değmez. sen sadece yaşayacağın iyi veya kötü günleri kendi ellerinden almaktan daha fazlasını yapmış olmayacaksın. durumunu bilmiyorum ama ne kadar kötü olursan ol, unutma mutlaka bir ışık vardır en karanlık gece de bile. eğer bu gerçekse ve konuşacak birini istersen özelden mesaj at dertleşelim.

yağmurla iyi giden şarkılar

feridun düzağaç - sevgili öyküler.

gecenin şiiri

sonbahar gelmişse bizim için ve sen kapımızın önünü süpürmeye karar vermişsen, ben rüzgarda savrulmaya hazırım.

biterken herşey

kızlara soruyoruz

düşündükleriniz ile dile getirdikleriniz arasında ki mesafe kaç kilometre?

bu saatte sözlükte dolaşan erkeğin amacı

yukarıda ki gereksiz girileri gördükten sonra acaba birşey yazmasam mı diye düşündüğükten sonra, bir sebebi yok alışkanlık diye cevap vererek müzik dinlemeye devam edeceğim.

coca colaya siyah kola demek

anneannemin cümlesi. fantayada sarı kola diyor. sevimli kadınya bak aklıma geldi.

sözlük yazarlarının şu an ihtiyacı olan şeyler

bir parça mutluluk.

türkiye nin 2020 olimpiyatlarını alamama nedenleri

bence, diğer ülkeler halen bizi 3. sınıf ülke olarak görüyor bu yüzden kaybettik.

sözlük yazarlarının yaşamak istediği yerler

japonya.

hayatımızdan yavaş yavaş çıkan şeyler

gerçekler. biz büyüdükçe kaybolmaya başlıyorlar.

evren neden yaratıldı sorunsalı

canı sıkıldığı için olabilir. tamam, bizi yarattı peki neden o zaman cennet ile cehennemi de yarattı. yani bize sırf işkence etmek için mi? veya sırf birileri kendisine ibadet etsin diye mi yarattı bizi? bilmiyorum bu soru içerisinde pek çok paradoksa gebe bir soru.