bugün

kürtaj, tecavüzcünün baba olma hakkına yapılan saldırıdır.
--spoiler--
uyan süpermen, daha uçucan.
--spoiler--

yılmaz erdoğan(asım) - organize işler.
Senin baktığına herkes bakar; ama senin onda görebildiğini herkes göremez.
Şems
hayatta çok mutlu olabilmen için biraz salak olman lazım..
Ne boşluktan kurtulabiliyorum, ne de boşluğu doldurabiliyorum. Sürekli oyunlar, oyunlar. Ben bu oyunu bozamam ki, neyse belki günün birinde karşılaşırız bi şiirde...
demiri demirle dövdüler ; biri sıcak biri soğuktu.
insanı insanla kırdılar ; biri aç biri toktu.
içimdeki piç beni terk etme hiç.
daha önce yazıldımı bilmiyorum ama gerçekten kendine hasta etmiş bir sözdür:

--spoiler--
Bu ömür boyu sahip olduğum alt yüz kırk birinci balık. Tanrı'nın yarattığı başka bir canlıya bakmayı ve sevmeyi öğrenmem için ailem yıllar önce ilk balığımı almıştı. Sahip olduğum alt yüz kırk balıktan sonra öğrendiğim tek şey, insanın sevdiği her şeyin bir gün öleceği oldu. o özel kişiyle karşılaştığın ilk anda, onun bir gün ölüp toprağın altına gireceğine emin olabilirsin.
--spoiler--

chuck palahniuk - gösteri peygamberi
'sırf kaybetmekten korktuğum için sevemediğim kişiler var. ' *
'Bir biranız ve havayolu şirketiniz yoksa gerçek bir ülke olamazsınız. Bir futbol takımı ya da nükleer silah da yardımcı olur ama en azından bir biranız olmalı' Frank Zappa
Eşek alim olmaz taş taşımakla tekkeye,
Adam insan olmaz gitmek ile mekkeye.

ziya paşa dan arak.
"o kadar çok yanlış tercih yaptım ki, bir gün doğru olanı seçerim diye korkar oldum."*
işte! ilk Kez Ben De Nefret Olduğunu Sanmıştım. Tek Bildiğim Nefretti, Nefret Dünyamı Sarmıştı, Nefes Almam Bile Nefret Doluydu.. Ve Sonra Bir Şey Oldu, Sana Olduğu Gibi.
duydun mu en yüksek notu sen almışsın. *
"sen bakma bu kadar hüzünlü şeyler yazdığma, ben çok gülerim.. Ve gülerken hiç kimse yalan olduğu anlayamaz"

cemal süreya
Body yapmak sadece fiziği geliştirir, yüreği değil.

aletlijimnastik.
iki şeyi birbirine niteliksel ve niceliksel özelliklerine dayanarak değil; ancak, varolan bu özelliklerin bizim algımız üzerinde yarattığı etkinin belirli bir ideaya yaptığı vurgu dahilinde benzetebiliriz.
çok sevdiğin birini kaybettiğin gün yüreğinde 40 mum yanmaya başlar, her gün bir tanesi söner ama sonuncusu hiç. (iskandinav atasözü)
''kar taneleri ne güzel anlatıyor birbirine zarar vermeden de yol almanın mümkün olduğunu.''

mevlana
''yalnızlıktan da kurtulup yalnız kalmak isterim.'' *
ölüme gidek dedinde mazok mu yok dedik yavrum.
bugünkü aklım olsaydı dün yaptıklarımı yapmazdım, ama dün yaptıklarımı yapmasaydım bugünkü aklım olmazdı.
boşyere canı yanmaz insanın. ya bir eksiklik vardır geleceğe dair, ya da bir fazlalık geçmişen gelen..

(bkz: fuzuli)
"karabasan nedir?
yalnızlıktır; apansız çöker geceleri."
birisi konuşmasına başlarken ''durum sandığın gibi değil'' ıfadesi kullanıyorsa; durum tam da sandığınız gibidir .