bugün

orjinal adı harry potter and the order of phoenix olan harry potterserisinin beşinci kitabı.j k rownling tarafından kaleme alınmıştır.
bence serinin * arasında en iyisiydi. o ne heyecandı ne kurguydu öyle. ama kıymayacaktı o'na ayıp etti j k rownling.
serinin kendi icinde en bariz mantik hatalari tasiyan kitabidir. yani madem o kurenin icinde ne vardi biliyordun, milleti sabahtan aksama kadar basinda ne diktin, sirius blacki kara topraklara yolladin demezlermi adama ey dumbledore
(bkz: zümrüdüanka)
(bkz: smurg)
harry potter serisinin en güzel kitaplarından biridir..
filmininde 13 temmuz 2007 de çekileceğini biliyorum..
dizinin en güzel kitabı olduğu tartışılmaz. Uzun, sürükleyici ve heyecanlı.

kitabın en can alıcı kısmı ise sonlarda nefesimi tutarak okuduğum; büyü bakanlığında seherbazlar ile ölüm yiyenlerin dövüşüdür. bu sahnede kitapta geçen tüm iyilerle tüm kötüler karşı karşıya gelir, büyüler havada uçuşur, ölenler yaralananlar olur. ayrıca bahsettiğim bu sahnede albus dumbledore ile lord voldemort da harry için dövüşürler. muhteşem kurgulanmuş bir bölümdür.
çekimler çek cumhuriyeti'nde sürmektedir. 2007 yılında izleme şansımız olacaktır.
2007 yazında * izleyebileceğimiz filminin fragmanı yayınlanmıştır.
http://www.youtube.com/watch?v=kqTHxicmDwM
http://harrypotter.warnerbros.co.uk/site/index.html

kitabı kadar büyüleyici bir film olacağa benziyor.
2007 Ağustos'ta izleme şansına erişebilceğimiz filmdir.
sinemacıların harry potter hayranlarına kazık atarak türkiye'de gösterime girme tarihini 10 ağustos 2007'ye aldıkları filmdir. nedeni de aynı dönemde seçimlerin yapılacak olmasıymış. her ne kadar çocuk kitabı olmasa da, harry potter kitaplarının hedef kitlesi 18 altındaki çocuklarken, bu filmin gösterime girmesinin seçimleri ne şekilde etkileyeceği merak konusu. tahminimce fanların çoğu film türkiye'ye gelmeden internetten bir şekilde indirip izleyeceklerdir ve bu da filmin gişe hasılatına baya bir düşüş olarak yansıyacak.

aynı zamanda en sevdiğim ikinci harry potter kitabıdır. birincisi için (bkz: harry potter ve azkaban tutsağı)
10 ağustosda vizyona girecek olan harry potter serisinin beşinci filmi.
aksiyonlu çatışma sahneleri ve ölümler ile giderek karanlıklaşan harry potter filmlerinin son halkası olacak, merakla beklediğimiz film.
pek çok ülkede 12 yaş üstü sınırlaması uygulanacak olan film.
http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=226644
Bu J.K. Rowling yazdığı en güzel kitap. serinin en esrarlı kitabı ayrıca.
(bkz: harry potter ve eşşeğin ziki)
(bkz: harry potter ve lebron james)
(bkz: öeh)
simdiye kadar cekilen en iyi harry potter filmidir ayni zamanda. (uyarlama degil, film dikkat!)
yazılan en güzel (en ağlak diyelim) harry potter kitabı olması, yapılan en kötü harry potter filmi olduğunu değiştirmeyen şey.

hani bütüüüüün senaryodur, filmdir bahanelerini geçtim kitabın tamamını koyamıyoruz. ona ok dedik. yalız o uzuuuun geçişler, gereksiz sahneler, birbirine sokulmuş plotlar derken bir baktım ki filmde doğru dürüst konuşma yok. onu da geçtim aslında her şeyi geçtim filmin sonunda heri nin sinir krizi geçirdiği, dumbledore la konuştuğu o sahneyi koymaya bile tenezzül etmemişler. neyse ginny güzelleşmiş en azından.

yapımcılara da buradan sesleniyorum, posterler de hermione nin memeleri fotoşop la büyütmüşsünüz. farketmedim zannetmeyin!
serinin 5. kitabidir. şimdi 7. si merakla beklenmektedir.
(bkz: harry poter in komunist olması)
(bkz: yoldaş)
serinin en severek okunan kitabı*, gelse de gitsek filmi.
(bkz: harry potter a alternatif kitaplar)
gün itibariyle vizyonda yerini almış filmdir.
bursa'da yanlız carrefour afm de bellirli seanslarda dublajsızdır haberiniz oladır.
vatana millete hayırlı olsundur efenim. *
film versiyonu türkiye'de bugün itibariyle gösterime girmiş güzeller güzeli, sürükleyici kitap. bu filmi istanbul'da* seyredecek dostlara da söyleyelim; "siz de banane ben dublajlı izlemem, ıyy iğrenç" diyenlerdenseniz, bazı sinemalarda**** misler gibi orjinalini izleyebilirsiniz. evet, belli ki siz the simpsons movie'yi orjinal diliyle izlemek isteyenlerden çok daha şanslısınız zira onlar ya kanyon levent'e gideceklerdir, ya da başka* alternatifler bulacaklardır.
2003 eylülünde yky tarafından piyasaya sürülmüş beşinci harry potter kitabı. diğer kitapların heyecanına (özellikle yedinciye) aldanmadan en güzel kitap olduğu varsayılabilir. zira en güzel kurgulu ve en maceralı kitap budur.