bugün

goygoyluk durumlar haricinde, ülkenin de gidişatını hesaba katarak mutlak surette dil öğrenilmesi gerektiği kanaatindeyim. özellikle 18-25 yaşları arasındaki gençlere tavsiyem, laylaylom yapacak uzun yıllarınız zaten olacak kendinizi sıkıp, almanca-rusça başta olmak üzere severek yaklaşabileceğiniz bir ya da iki dil öğrendiğiniz takdirde orta okul mezunu bile olsanız ülke içi ve ülke dışında çok rahat iş bulabilirsiniz.

dil yatırımdır, geri dönüş oranı yüzde 99'dur, 30'lara gelince pişman olmayın.
yıllar önce yaptım medya tasarım (grafikerlik, web tasarım içeriyor) çıktı.
görsel

gerçek mesleğimi tahmin etti ama yaptığım işle alakası yok.
Kukla ustası ya da mimar çıktı.
Hepsini cevapladim sonuç vermedi test.
Hahaha test bile sen çalisma koçum benim diyor.
Eglenceli testmis. Error verdi ama. Undefined.
Buraya yazarım fakat hiç bilmediğiniz bir meslek olduğundan, sağda solda yazıp hava atarsınız sayemde.
Böcek bilimcisi diyor bana aslında çok da uzak değil.
Kapitalist piyasanın esiri güzide ülkemizde ancak bunun testini yapabiliriz.
Psikolojik danışman falan diyor ben kuscam glb. Kelle avcısı daha mantıklı geldi bana. Kelle avlamak iyidir.
açılın lan yapı mühendisi olmaya gidiyorum. tabi önce ne olduğunu öğrenmem gerek ama olsundu.
danışman dedi.

şüphesiz bir ışıktır jcma.
Sohbet eğitmeni çıktı, ilginç.
oyun deneyicisi.
bana uyar *
belgesel film yönetmeni çıktı.

film hiç sevmem, izlerken 20. dakikada sıkılırım. sinema ile ilgili kuralların hiçbirinden anlamam. oyunculuk, rol ve senaryo eleştirmenliği terimlerine çok yabancıyım.
böcek bilimci çıktım...

pek de sevmem böcekleri. türkiye'de iş alanı var mı ki? arıcılığı araştırayım bari:)
kalıplara sığmıyorum, undefined...
Başarılı bir test..gayet dogru sonuçlara ulaşıyor..bence herkes yapsın ve hayatını buna göre şekillendirsin..
bana cuk oturan birsey bulamadi.

görsel
Magazin editoru cikti ya la.

Duy beni cihangir, nisantasi.
yeminli mali müşavir dedi matematik ten zerra anlamam alternatif olarak antrenörlük dedi bak ona şikayetim yok.
görsel
Müzisyen olmak isterdim. Minik de olsa görünüyor orda minicik en azından.
(bkz: ressam)

girdi burada.
görsel

Bildi lan.
Reklam şirketi direktörü çıktı. Güzel olabilirdi sanırım evet.