bugün

entry'ler (116)

özel mesaj almak isteyen yazarlar

bunaldım sıkıldım daraldım. alırım bi muhabbetinizi

özel mesaj almak isteyen yazarlar

bunaldım sıkıldım daraldım. alırım bi muhabbetinizi

vedat muriqi

kendisi eskişehirspor'a imza attığında "atdhe nuhiu'yu sevenler beni de sevecektir. aynı tarzda bir futbolcuyum" açıklamasını yapmıştı. atdhe nuhiu dediğimiz adam uzun boylu, hantal, tekniği olmayan, önü boşken zotla şut atan ve sadece kafa toplarında başarılı biriydi. kendisini tanımladığı ve benzettiği adam bellidir.

ilhan mansız, serhat akın gibi adamlar sinirden köpürüyordur illa futbola yeniden başlattıracaklar bu adamları.

herkesi mutlu edemezsin çünkü pizza değilsin

ben böyle bir kitap yazsam kitapçıların üzerinde ne alırsan 3tl yazan kitap dolu sepetinde satılmadan yıllarca durup çürür. üzülüyorum içinde yaşadığım topluma.

50 lirayı düşürmek

market dönüşü eve gelince 50tl'yi çöpe atmışım. ziyarete gelen ananem bulmuş zengin oğlum benim paralarını çöpe atıyor demişti. baktım paralar elinde gülüyor. bu da böyle bir anımdır.

düzgün erkeklerin hepsinin kapılmış olması

şakaysa komik, değilse daha komik.

vedat muriqi

vedat yıllar önce türkiye'ye eskişehirspor aracılığıyla gelmiş, deneme sürecinde beğenilmeyip giresunspor'a gönderilmiştir. orada çıkış yakalayıp gençlerbirliğine oradan da ç.rizespor'a transfer olmuştur.

sürece baktığımızda bu adamın menajer oyunlarıyla gündemde olduğu ve performansının da yaşına göre sıradan olduğu çok açıktır. tff 1. ligde ve alt liglerde bunun ayarında onlarca yerli forvet var.

eskişehirspor gibi genç yetenek avcısı bir takım bu oyuncuyu 150.000 euro'ya alıp 1-2 ay içinde bedelsiz olarak giresunspor'a gönderiyorsa birilerinin cebi dolmuş menfaatler çıkarlar konuşmuş demektir. tff 1. lig için güzel bir performans sergileyip birden gençlerbirliğine transfer oluyor. burada yine bir menfaat ve menajer oyunu olduğu çok belli, gençlerbirliği dediğin takım boşuna futbolcu almaz futbolcu fabrikasıdır kalitesiz veya sıradan adamı transfer etmez. ama nedense bu oyuncu yine transfer oluyor ve rizespor'a gidiyor. yine birilerinin çıkarı konuşmuş belli ki. vedat genç ve yetenekli lakin fenerbahçe ve galatasaray'ın forvet boşluğunu dolduracak adam değil. adamı parlatmaya çalıştılar süslediler sonunda vitrine koydular. tamamen menajer ve medya iş birliğidir.

her yıl transfer dönemlerinde anadolu kulüplerinden bir oyuncu transfer haberlerinde en başta yer alır ama neredeyse hepsi sonunda yok olur gider. bu da onlardan birisi.

sakarya da polis ile tartışan kadın

Götü kalkmış kadın tabirinin somut örneği. O adam plakaya araba değerinde ceza kitlemeyi de bilirdi ama sabretti. Bildiğin mal işte kadın.

1 milyon dolar verseler vatandaşlıktan çıkar mısın

O kadar fazlasına gerek bile yok.

john carpenter

meşhur nuri alço operasyon müziğinin mucidi.

karı kız düşkünü olmayan disiplinli yalnız erkek

belli bir zamandan sonra yeni bir insan tanımaya üşeniyor insan duruluyor, o boşluğu işiyle gücüyle düzgün bi hayat kurmayla değerlendiriyor, bu aşamada da yalnız kalıyor doğal olarak. artısı da var eksisi de.

kilo aldıran şeyler

eski sevgilim.

bayramda yalnız olmak

uzun zamandır bayramları yalnız geçiriyorum. hatta yakınlarımın olduğu şehirde bile değilim. hatta bayram iznim bile yok çalışıyorum. bayramları sevmem o yüzden sorun olmuyor ama izin olsa iyiydi.

özel üniversite bitirip okul bitirdim diyen tip

üniversitedeyken bölümden bir kız bir dersi alttan alıyordu çalıştırır mısın dedi, buluştuğumuzda özel lise özel üniversite muhabbeti açıldı. özel üniversite okuyup kazandım diyen maldır dedim. duraksadı 10-15 dakika sonra cidden öyle mi düşünüyosun dedi, evet dedim. ben özel lisede okudum dedi. yapçak bişi demiştim bana gıcık olmuştu. sonra dış görünümümle alay etmişti pek takmadım, zaten Allah'ından buldu. cidden zeka sorunu varmış.

sohbet etmek isteyen yazarlar

konuşmaya ihtiyacım var, bunu buraya bırakıyorum. umarım birileri gelir.

intihar eden insanlar

aylarca aynı ortamı paylaştığım arkadaşım bir kaç ay önce intihar etti. boş boş düşündüm neden, nasıl yaptı diye..

büşraların açılıp saçılması

son zamanlarda tanıdığım büşra ve sümeyyeler genel kanıların aksine beni şaşırttı cidden.

neye ihtiyacın var

Konuşmaya, huzur veren bir sese, ilgiye.

sözlük yazarlarının favori dizi karakterleri

Earl hickey, randy hickey.

hayattaki tek amacı evlilik olan kişi

cidden eğitimi, birşeyler öğrenmeyi, keşfetmeyi, gezip görmeyi hiç düşünmeyen yaşamanın sadece yiyip içip çalışıp uyuyup uyanmaktan ibaret sanan ve hayattaki en büyük başarılarının evlilik, çocuk yapmak olduğunu düşünen, bunu da milletin gözüne gururlar sokmaya çalışan bir kesim var. acıyorum bazen