bugün

hande yener adlı yenilikçi(!) sanatçımızın bilumum tv programında ve kliplerinde yaptığı danstır. efendim öncelikle bu dansın en can alıcı noktası kesikli hareketlerle yapılmasıdır. omuzlar baş rolü oynar ve öne arkaya olabildiğince kesikli şekilde hareket ettirilerek hafif elektrik bugi havası yakalanır. bu dansın en önemli özelliği ise hande yener'in elektronik şarkılarının hepsine uyabilmesi ve sanırım bir tek hande yener'in becerebilmesidir...
hande yener teyzemizin tarzıdır. romiyo kişisi ile birlikte uydurduklarından şüphelenilmektedir. sabaha kadar kucaklarken bu değişik dansı icra edebilmiş olabilirler. romiyooo romiyoo romiyoo romiyooo
tv mute yapıldığında daha bir eğlencelik olan ve bu ne aq dedirten dans türü.
baston yutmuş gibi beli kırmadan sağa-sola salınımlarla yapılır.
(#1943347) Çarpık bacak dansı.
kesik kesik ;kısacası uzun esler vererek yaptığı kendine özgü tuhaf bir danstır
Kolları dirsekten kırarak, koltuk altını yeni traş etmiş gibi kolları havaya kaldırıp; sağ kol yukarda olmak üzere kolları önce ileri geri hareket ettirip sonrada birbirinin etrafında çevirmek gibi anlatması bile sıkıcı bir figüre(!) sahip dans türü.
ne yapacağını bilemeyerek atılırken ortada kesilivermek gibi birşey. yinede takdir edilesi, yadırganmayası, yakıştırılası bir dans türü. müziğin ve sesin kalitesinden olsa gerek. her ne kadar bir önceki albümünün bu albümden daha başarılı olduğu kanısında olsamda şahsımca ..
madonnayı taklit ettiği bariz anlaşılan kendine göre türk standartlarını çoktan geçmiş artık avrupa standartlarında müzik ve gösteri yapan şahsiyettir. türk standartlarını geçtiği için olacak ki bana taklit ve komik gelmektedir.
80 li yılların robot dansı. lanet olsun yine hortlattı kadın bu berbat şeyi..
izlediğimde evet bu kadın yenilik yaptı ya dediğim dansını gördüğümdede aynı düşünceye sahip olduğum ama biraz etrafıma bakınca taklitten öteye gidemediğini gördüğüm sevgili handenin çok sevgili dansı bide şu romeyo yu romiyo diye okumasa tam süper olacak...
ben özgünüm kandırmacası.
sivrisinekten ya da arıdan kaçma hareketidir.
kişiliği zayıf insanlara ajdar dansını bile özlettirebilecek dansımsı.
''kavga etmez s.ker beni
romiyo romiyo'' şeklinde bir şarkınız olsun dans kendiliğinden geliyor.
insanın göz zevkini bozan dans şeklidir. *
hande yener ve dans etmek. *
(bkz: hayal kurmak)
korkunçtur. keşke paraları sevgilisine yedirmek yerine dans derslerine harcasa. böylece kendisi için daha faideli bir şey yapmış olur.
gaffur dansının yanında daha estetik kalacağı dans.
biraz robot dansı + omuzları bir aşağılama bir yukarılama + bir o yana bir bu yana salınma + madonna'dan da al biraz + romiyooo romiyooo = hande yener dansi
(bkz: dans derken)
bakkal dansıdır.
hayko cepkin'in hareketlerine benzer. Tarzlar uymayınca da ortaya böyle kara mizah bir şey çıkmıştır.
sanki bi daft punk - around the world klibi rüzgarına kapılıp o rüzgardan zatürre olunmuş gibi icra edilen dans.
dans mı ediyor yoksa şarhoş taklidi mi yapıyor belli olmayan dans.