bugün

eski fenerbahçe yöneticisi işadamı.
istanbul atatürk havalimanı'nı ve esenboğa'yı yenileyen tav'ın yönetim kurulu başkanı, akfen holding'in sahibi fenerbahçeli eski yönetici olan ünlü iş adamı.
akfen holding yönetim kurulu başkanı ve sahibi.

sabah gazetesine verdiği bir ropörtajda balçiçek pamir'în (Şirketin nasıl büyüdüğü işlerin nasıl yürüdüğüyle ilgili) sorusu üzerine şöyle diyor;

balçiçek: Siz plan yapmaz mısınız?
hamdi akın: Hayatımda hiç plan yapmadım.

B. pamir: Plan yapmadan nasıl olur?

-Asıl planlayarak olmaz. Aslında kimse plan yapmıyor ama kimse benim gibi açıkça söylemeye yanaşmıyor.
var mısın yok musun yarışmasındaki hamdi bey olduğundan şüphe ettiğim işadamı.
TAV Yönetim Kurulu Başkanı.
idonun sahibidir. şikayetlere kulak tıkıyormuş.
ido bu şahsa satılmadan önce oldukça yüksek kar oranları açıklıyordu. evet evet yine kar eden bir devlet kuruluşunu makul miktara alan bir kişi daha kendisi.

ido fiyatları o zamanlar 15 tl ve yüksek kar yaparken, özelleştirildikten sonra fiyatlar artmış ama ''maliyetine bu işi yapıyoruz'' oyununu oynamaktadır ve hizmet kalitesi düşmüştür.
fenerbahçe'ye katkı sağlamayacak kişidir. zaten kulübe sevgisi ve saygısı olsaydı lehte faaliyetlerini görürdük.
dün gece net olarak kıvırmış kişidir. aziz yıldırım şike yaptı mı sorusuna hayır yapmadı diyen, o zaman neden mehmet ali aydınlar'ın listesine girdin o yaptığını düşündüğü için avrupa'ya göndermedi dediklerinde ''işin o kısmı ile ilgilenmiyorum cevabı veren kişidir.
ekmeği, suyu, soluduğu havası bu iktidarın elindedir.

cemaat gözünü dikene kadar hasta ötesi fenerbahçeliydi. şimdiyse ölü taklidi yapıyor...
Aziz Yıldırım'dan baya bir papara yiyen işadamı. Kimbilir en son ne zaman azar işitmişti.
Kurucusu olduğu Tikav vakfı sayesinde seçtiği üniversite öğrencilerine dört sene boyunca burs verdikten sonra o öğrenciler mezun olup iş aramaya geldiklerinde şirketinin kapısından içeri dahi almayan bir iş adamıdır.
12 mayıs 2019 tv8 fbtv ortak fenerol yayını nda şu an lüsk bir ev bağışladığını açıkladı.

1000 tane de 300 liralık efsane forma aldı.

bunlar harici şu an yaptığı katkının kat ve kat fazlasını yapmış ali başkan açıkladı.