Halkevleri mi kaldı aq?!

Ben en son uğradığım eski (bkz: dev-yol)cular vardı... suya sabuna pek dokunmayan.

Bir de bok atıyonuz bari eski isimlete, örgütlere vs...
Şunu bir öğrenin aq :
Sscb dağılma öncesi /sscb dağılma sonrası.

O tarihten sonra içinde komunist kalmadı o saydığınız sayacağınız örgütlerin, grupların vs.

Sikik yüzdeli partiler icerisinde devam etti edenler.

Gerisi uyuşturucu satıcılarının, torbacıların, mit'in! Oyuncağı oldu. Anasını da siktiler oruspu çocukları tüm o isimlerin.
şimdilerde asıl amacından sapmış olsa da benim için nostaljik bir yerdir. ne zaman önünden geçsem çocukluğumu hatırlatır.

küçüklüğümde babamla birlikte çok sık gider, çam ağaçlarıyla dolu bahçesinde oralet içerdim. kocaman ahşap bir kapısı vardı. o kapıdan her geçişimde önemli bir yere giriyor gibi hissederdim.

boy boy atatürk posterleriyle kaplanmış duvarları, tek bir floresanla aydınlatılmaya çalışılan yüksek tavanlı, ufak odaları vardı. o odalardan biri de kütüphaneydi. evde ders çalışırken hemen sıkılan ben, halkevinin kütphanesine gidince ders çalışma şevkiyle dolardım. kitap rafları, solmuş sayfaları olan bir sürü kitapla doluydu. hatta oradan alıp okuduğum ilk kitabı bile hatırlarım; moby dick. babam da eski kitaplarını getirir oraya bağışlardı.

yaz aylarında haftada 1-2 gün halkevinin önünde şarkı türkü söylenirdi. şarkı söyleyenler de genelde halkevinde müzik kursu veren kişiler olurdu. verilen eğitim profesyonel olmasa da insanları hobi edinmeye teşvik ediyorlardı. ben de gitar çalmayı orada öğrenmiştim.
görsel
görsel
görsel
istanbul / gazi mahallesindekini birkaç yıl evvel yaktığımız terörist yuvaları.

gezi parki direniscisi nickli yazar gibi dhkp-c terör örgütü militanları burada barınır.

birde ahşaptan yapmış salaklar, yanması kolay olduydu.ahah
görsel
Bu terörist destekçisi halkevlerini en çok koruyan chp buralardan devşirdiklerini chp teşkilatına yerleştiriyorlar duvarlarında apo posteri bile var. Cizre , sur operasyonunda teröristlere yardim malzemesi bile gönderdiler. Kahrolasi chp devlet bunlara el attıkça olay çıkartiyor pkk , dhkpc buralarda yetişiyor işte. Terörist yuvası evler devlet buraları kapatmadan terör bitmez. Tabi ilk önce chp yok edilmeli.
görsel
Laikliğı ihlal ettikleri olmuştur evet. Nasıl bir mübarek yerse konya halkevleri bile şeb i arusu kutladi. Hatta 1946'da başladi sanilan geleneği 1942'de başlatmişlardir.
kendilerini "halkın insanları" olarak lanse eden, ama "halk düşmanlığı" adına provokatif faaliteyler yapan orospuçocukları oluşumu.

görsel
http://galeri.uludagsozluk.com/r/halkevleri-1302890/

http://galeri.uludagsozluk.com/r/halkevleri-1302891/

http://galeri.uludagsozluk.com/r/halkevleri-1302889/
http://www.uludagsozluk.c...-sesle-propoganda-yapmak/

http://galeri.uludagsozluk.com/r/halkevleri-1302892/
Duvarlarında apo posterleri var.

Halk evi demiştiniz ama bunlar bildiğin terör yuvaları.
Halkevlerinin atatürk'ün kurdurduğu halk evleriyle bir ilgisi yoktur. Sadece isim benzerliği.
Terör yuvalarıdır.
izmir'de terör estiren grup.

kafalarına göre etraftaki afişleri indiriyorlar; pkk, dhkp gibi sol terör örgütlerinin ahlaksız ideolojilerine ters olan bildiriler dağıtan yaşlı başlı insanlara grup halinde saldırıyorlar. devlet bunlara derhal önlem almalıdır. özgürlük, demokrasi, insan hakları geyiği yapan ancak kendileri gibi düşünmeyen herkesi yok etmeyi amaçlayan ruh hastası faşistlere asla göz açtırılmamalıdır.

solfaşistlerin ellerine fırsat geçtiğinde insanlara nasıl zulmedeceklerinin kanlı canlı ispatıdır bunlar.
kendisine laflar hazırladığım dernektir.

yıllardır mahallede güya devrimciliği öğütlersin ama çıkan yazılar olsun, sykp'yle bir olup işçilere ve devrimci örgütlere karşı ''sol'' sendika ağalarının götünü kollaman olsun, modaya uygun ''feministliğin'' olsun görüyoruz ki bu değerlerle bir alakan yok.

haliyle gülünç duruma düşüyorsun. örneğin: tmmob'daki ödp hakimiyetine karşı çıkman samimi olamaz hele ki ''erkekler dışarı'' gibi abuk sloganlarla ödp hakimiyetini kırmaya çalışman gülünçtür ve en başta türkiyedeki kadın hareketine hakarettir. çünkü yoktur birbirinizden farknızı: ikisiniz de muğlak suları seversiniz ne ayranım dökülsün istersiniz, ab solusunuz, sol liberal sınırları aşmazsınız. ödp'ye kırgınsınız fi tarihinde edilen bir ihanet yüzünden, o süreçte yaşanan bazı ciddi trajedilerle de bağlantılı olarak -haklı olarak- kırgınsınız ama aslında bugün durduğunuz yer aynı, kabullenin.

kısacası,

halkevleri ab'ye bağımlı solcu modelidir. ab solcusu olmak demek elbette mutlak kötülük değil. hatta içinden geçtiğimiz gerici dikta döneminde faydalıdır da (bkz: can dündar). amaaa ab solcusu olarak kalkıp da devrimciyiz, şunun bunun devamıyız, antimeperyalistiz (bunun lafı pek edimiyor gerçi artık) diyip de halkı kandırmayın. sol liberaliz deyin, rahat olun. ödp, sykp'yle birleşip tutarlı bi sosyal demokrat parti kurun olsun bitsin.
görsel
Tekkelere alternatif olarak düşünülmüştü. Dans ibadetin, balolar tarikat zikirlerinin karşılığı olsun isteniyordu. Ama tekkeler kalplerde kapatılmayacak, halk evleri de yerini asla alamayacak (!)
halk ve ya devlet nezdinde herhangi bir itibarı bulunmayan, politik şiddet yanlısı, ekseriyetle mezhep olmadı etnik kimlik üzerinden örgütlenmelerini tamamlayan gereksiz kuruluş.
devletin kurduğu kurumda anarşitlik yapmak da ayrı bir zeka özürlülüğü göstergesidir. terörist misin ne boksun siktir git başka yerde yap anarşiyi terörü.
atatürk tarafından kurulmuş bir kurum olmasına rağmen bugün içerisinde atatürk düşmanı kürtler doluşmuş durumdadır. aha işte buradan anlayın bu kürtlerin ne kadar öküz olduğunu. atatürk'ün kendisine sağladığı kurum içerisinde atatürk düşmanlığı yapacak kadar gerizekalılar.

atatürk burayı gericilik ve yobazlıktan halkı arındırmak için kurdurmasına rağmen bugün tam tersi şekilde şeyh saidci teröristler bu kurumu ele geçirmiştir.
tek parti cehepesinin siyasi fikir nakşetme organı.
Chp yi anlamak isteyen bu kuruma bakarsa her şeyi görebilir.
Bu parti ki vakti zamanında türk ocaklarını kapatıp tüm malvarlığını(halkın malıdır türk ocakları devletin ve hükümetin bir kuruş u yoktur) halkevlerine devretmislerdir.

Halk chp nin ne olduğunu biliyor.
(bkz: ) (bkz: )
adlarını son günlerde eylemlerde sıklıkla duyurmuş kitledir.

amaçları güzel ama yöntemleri yanlış. bu sebeple halktan tepki görüyorlar. ama iyi çocuklar.
Ankara Seyranbağlarında da kurulduğunu yeni öğrendiğim oldukça hoş bir kuruluştur.
Çocuklara Matematik, sosyal bilimler, fen bilimleri, satranç vs. gibi bir çok güzel bilgi vererek okullarında yardımcı olmaya çalışıyorlar.
Sokakta boş boş gezen bir dünya abisi gibi embesil, işsiz güçsüz, daha insan gibi yürümeyi bile beceremeyen biri değil burada üniversite öğrencisi abilerine özenerek belki de bir çoğu okumaya karar verecek çocukları yetiştirmeyi çalışan güzel insanların olduğu yerdir.
atatürk tarafından inkılapları halka tanıtmak ve ülkede yerleşmesi sağlamak amacıyla açılmış olan kurumlardır.
adı üstünde halkın evi halkın sorunlarının konuşulduğu çok gittiğim yerdir.