bugün

-tatlı ya da tuzlu türleri bulunan, gevrek, hafif, lezzetli besin.
-ha bir de yazılışı ve söylenişi çok karıştırılan kelime (büsküvü, büskivi, büsküvüt, biskivü).
... denince akla eti gelir ama ben ülker haylayf üstüne bisküvi tanımam
egzoz kelimesiyle beraber türkçede yazılımı ve okunmasında en çok hata yapılan kelimedir. bu yanlışlıklara örnek vermek gerekirse; pisküvi, püsküüt, büskivi, vb..
Sabah, akşam, öğle ve günün diğer tüm saatlerinde tüketebileceğim mama. Sütlü eticicibebe tercihimdir. Süt ılık olsun lütfen.
(bkz: finger)
(bkz: petit beurre)
(bkz: biskuvi arası lokum)
(bkz: daldırmaya uygun biskuvi)
bazen pisküvüt, bazen bisküi şeklinde okunabilen pek bayıldığım yiyecek.
(bkz: kraker)
(bkz: çaya bisküvi banmak)
bisküvit
pisküü
pisküüt
biskivit
pisküvit
bisgüvüt

dahil onlarca söylenişe sahip yiyecek.

insana "ulan yok mu bunun ortası" dedirtiyor.
(bkz: püsküüüüt)*
(bkz: püskümük)*
arasına lokumla da hambisküvi olup afiyetle mideye indirilen, sabah çaylarına eşlik ederken iştahı bir ölçüde kesen, ağza tatlı bir tat bırakan besin. fazlası kilo ve selülit olarak geri dönecektir diye kararında tüketmeye özen göstermek gerekmektedir.
(bkz: bisküviye çokokrem sürmek)
markasına göre lezzetli olabilen tatlı ,tuzlu , peynirli , çikolatalı vb. alternatifleri ile çıtır çıtır veya kıtır kıtır bir tür yiyecek. püsküyüt diyenlerde vardır buna.
latince bi costus (iki kere pişirilmiş) sözcüğündne gelmektedir. ilk kez 16. yy'da fransa'da yapıldığı rivayet edilmektedir.
küçük ünlü uyumu ihlali.*
çikolatalısı müthiş olan yiyecek çeşidi. evde kendiniz yaparsanız yemeye kıyamazsınız.
lanet olası ıvır zıvır türiyesi. hep evde olur, gözünüzün önünde durur. onlarcası... taaa ki siz yemek isteyene, canınız çekene kadar. bakarsınız ve yoktur.*
özellikle yulaflı olanı demli çay eşliğinde tüketildiği takdirde bünyede öteki yiyeceklere karşı isteksizlik oluşturur, ardından içilen sigarayla birilkte, bi günlük ihtiyacınızı karşılar. akşama kadar bişi yemek zorunda kalmazsınız..
püsküüüüüüttür.çok küçükken anne tarafından sütün içinde ezilen türüyle(cici bebe) beslenilir.büyüyünce kremalı olanları ortadan bölünüp önce kreması,sonra bisküvisi yenir.biraz daha büyüyünce iki pötübör arasına bal ya da çokokrem sürülerek yapılan sandviçler yenir.az daha büyüyüp çay yasağı kalkınca çaya batırılıp yenir.biraz daha büyüyünce sınav zamanları kahvenin yanında iyi gider ve gerekirse kahveye de batırılır ve öğrencilik dönmlerinde açlığı yatıştırmakta birebirdir(çizi).ergin bir birey olunduğunda her çeşidi yemeği hazırlayana kadar atıştırılabilir.yaşlanınca can hiçbirşey istemez ve ekmeği kesmeyen dişler bisküviyi keser.veeee yıllardır bünyede barındırılan E101,102,103,...,1505,1518 maddelerine daha fazla dayanamaz metabolizma.ardında bisküviyle büyüyüp,gelişip,ölen bir çocuğun hikayesini bırakarak yok oluuuuup gider.
trakya'da piskot derler.

pek yakında yazar ismi olması muhtemeldir.
güzel bir yemek için vakti olmayan bünyelerde kurtarıcı görevi yapan yiyecek. en azından açlığınızı yatıştırır, bir süre içinde yemek olayını düşünmemenizi sağlar.
evde yapılmış kurabiyeleri sollayan binbir çeşidiyle bizi büyüleyen,ülker markasıyla nam salmış,biskrem ve ikram çeşidiyle başladığım daha sonrasında diğer harika lezzetlere geçiş yaptığım harika yiyecek...
size şimdi bir anımı anlatayım: bundan yıllar önce (şaka, şaka 1 hafta önce oldu) sizin için entry girerken canım bisküvi çekti. gidip alayım çayımın yanında güzelce içer size daha neşeli entryler girerim diye düşündüm. keşke gidipte almaz olaydım. bisküvimi sıcak çayımla yudumlarken sizin içinde bir yandan entry giriyodum. aman allahım çok kötü bir şey oldu bisküvimi çayıma batırıp yiyecektim ki bisküvinin çekme süresini ayarlıyamadığım için bisküvi çayımın içine düştü. çay kaşığıyla almaya çalışırken iyice içine dağıttım. ve midem bulunda bilgisayarın üstüne istifar ettim. ve laptobum bozuldu ve bu nedenle ben size 1 hafta boyunca entry giremedim. allah kimseye böyle bir acı yaşatmasın.
100 gramında bulunan 470 kalori ile birçok yüksek kalorili et ürünlerini bile geçtiğini öğrendiğim ve şaşırdığım yiyecek.
dayımın işçilerinin yarısını yedikten sonra bayat olduğunu farkettikleri ve dayımın bunu öğrenmesi üzerine sinirli bir şekilde bakkala giderek, bisküviyi bırakıp bayat olduğunu söyleyerek yenisini aldıktan sonra tam çıkarken adamın "abi bunların yarısını yemişiniz ama" demesi üzerine daha sinirli bi şekilde dönerek "yemeseymişiz lan!" dediği ve bakkalın şaşkınlık içinde dayıma baktığı hikayedeki o bisküvi burda geçen bisküvidir işte !
görsel

görsel