bugün

bir çaylak için tüketilmesi muhtemel gıda.
bi oturuşta 8 tane yiyebilme kapasitesine sahip olduğum muhteşem ötesi, dehşet tatlı...
beyaz çikolatalı çeşidi de olan tatlı yiyecek.
halk arasında goflet olarak da bilinen, bööle kağıt helva nın ince olanlarının arasına bi domates bi defne yaprağı tarzı çikolata (halk arasında çukulata olarak da bilinir) ve türevleri zerkedilen, en son işlem olarak tekrardan çikolata * ile kaplanmış, anlatması zor, yemesi kolay ve zevk verici abur cubur.
bi ara 9 katlı olanları vardı, sonra sanırım belediye tarafından yıkıldı *
(bkz: seni halkım kadar sevdim)
(bkz: entry girerken ağzı sulanmak)
can dostum adlı yarışma programı'nda yarışmacılardan yağmur atacan'ın partneri.
küçük büyük demeden herkesin sevdiği yiyecek. ufakken değeri daha çok bilinen şey.
oynanan mahalle maçından sonra, pis ellerle, kirli üst ile, yaralı bacaklarla bakkalın yolunu tutardık. genelde para olmazdı. eve gidip anneden para isterdik. genelde anne söyleneceğinden hep bir korku ve yalakalıkla bu para isteme olayına girerdik. eve para almaya gitmeden önce herkes kendi annesinin para verip veremeyeceği hakkında yorumlarda bulunurdu. ''benimki vermez oluumm.'', ''kızacak şimdi ya sabah da kola için para almıştım.'' gibi. sonra eve gidip gelirdik bakkalın önüne tekrar. bazıları para alabilmiş bazıları alamamış. elimizde ne varsa bakkal ismet abiye verir ve kaç tane gofret alabileceğimizi sorardık. ''3'' derdi. ama biz 5 kişiydik? o 3 gofret güzelce bölüşülür ve dünyada eşi benzeri olmayan bir keyifle yenilirdi. ulan o değil de eskiden gofret yemek bile farklıydı.
(bkz: dedem gofret ve ben)*
50 grım ustunde tek parca cikolata gormeyen hemserim, kendini gofretle tatmin eder.
tadelle nin ürettiğini yiyenin başka çeşitini beğenemediği çikolatalı yiyecek.
sabahları kahvemin yanında ki kahvaltım bazen ödül olarak iki tane yiyorum. e tabii annemin sucuklu yumurtasını, menemenini tutmaz ama napalım.
en çok ta beyaz çikolata kaplısını sevdiğim hafif ve güzel bir tatlı çeşidi.
görsel

görsel
çook eskilerden bu yana en favori gofret lezzeti: bifa gofret. eskiler bilir, ama yeni nesil duymadıysanız da denemelisiniz. bkz: http://www.facebook.com/#...a/116282921784961?sk=wall
abur cubur familyasındandır. küp, çikolatalı vb. çeşitleri mevcuttur.
incecik hamurdan yapılan atıştırmalık.
bir liseli yiyeceyi.
(bkz: gofretteki inanılmaz mantık hatası)
Muzlusu için: dokuz kat
mandalinalısı ve misket limonlusu için: Eti Hoşbeş
Bitterlisi için: Tadelle
Sade: Nestle
Şimdi kahvemin yaninda yiyecegim şey .
abur cuburların şahıdır. sırf bunun yüzünden diyet yapamıyorum aminyum *
Canım gofret çekti mutlu musunuz.
nimetle şaka olmaz.

lüpenler sizi. koflet deyin şu merete.
Özellikle vanilyalı olanına bayıldığım atıştırmalık kıtır tatlımsı.