bugün

dövme yapan kizlari uygunsuz halde calisiyorlar diyerek zan altinda birakan, dövme yapiminin gencligi bozacagina inanan ve yasaklayan kimyasi bozuk akp´li Rize Belediye baskani. Türkiye´ye yakisan belediye baskanidir ama o ayri.
kokuşmuş bir zihniyete sahip belediye başkanıdır.
rize belediye başkanı. ayrıca son incisi için buyrun:

[null http://www.radikal.com.tr...06.2010&CategoryID=77]
temiz bir sopayı hak eden oluşum, adam ya da insan demeye dilim varmıyor. o kürt sorunu var ya hah işte o sorun komple sana...
ifadelemeleriyle selma aliye kavaf 'ı unutturmuş bünyemi sekteye uğratmış belediye başkanı. kadına gösterdiği onur kırıcı tümcelerden dolayı onu seçen rizelileri, kadınların ikincil olmasından alınan hazzı ve dünya görüşünün sığlığını akla getirmiştir.
hani seçilmesine önayak olan rizeli bayanlarımıza demeden de geçemeyeceğim: bir görev düşüyor sanki, zararın neresinden dönersen kardır hesabı. bu rencide edişin bileti kesilmeli derim, geçerim.
kendisine bir adet at gözlüğü hediye ediyorum. turşusunu kurması dileğimle.
son incileriyle hemen herkesi şaşırtmış beni şaşırtmamış başkanımızdır.

beni neden şaşırtmadı? çünkü ben bu adamı tanıyorum, bu adam yapar bu konuşmaları. bu adam biraz arızalı bir adamdır. geceleyin kalkıp denetim yapan bir adamdan bahsediyoruz, kendisine silah doğrultan esnafa kıçını çevirip "vur" diyen bir adamdan bahsediyoruz, dükkanını yıktığı kadına bir de si*tir çeken bir adamdan bahsediyoruz, korumalarını yanından kovan bir adam bu. yani yaptığı "kürt açılımı" bize göre yanlış, ona göre gayet normal.
rize'nin akp'li belediye başkanı-ymış.
ne buyurmuş:
"kürtlerle diğer vatandaşlar evlenirse 30 yıl içerisinde bu terör sorunu ortadan kalkar."
"gerekirse, çocuğu olmayan erkekler ikinci eşlerini doğudan alabilirler. "
"kültürümüzde ikinci eşlilik var ancak malesef yasalarımız izin vermiyor."

biz de bunu olay yapıyoruz.
neden...
şaşırıyor muyuz bu "hümanist" açıklamalara.
şaşırıyorsak da neden şaşırıyoruz. biliyoruz ki, özleri zaten bu. ancak bu kadar saklayabiliyorlar, bi yerden bi şekilde çıkıyor işte sahtelikleri. gerçek yüzleri.

bir belediye başkanı olarak teröre getirdiği çözüm gerçekten "muazzam". 1500 yıl düşünsek ve 1500 yıl boyunca terörle boğuşsak; aklımıza bu denli "dahice" bir fikir gelemezdi.
doğudan "kadın almak" ise başlı başına bir fantağğğzi ürünü. ve yine dehşetengiz insani çözüm önerisi.
ikinci evlilik keza öyle.

neden bu denli zehir gibi çocuklar az ki, ben ona yanıyorum. şu zeka gibi 5 kişi daha olsa, yeminle mars'a yerleşiriz sülalecene.

ben bu adama da, bu adam gibi düşünen diğerlerine de, buna oy veren ahmaklara da, onu hala orada tutanlara da; ne kadar küfretsem az.
insanlıktan bir nebze payını alamamış bu bünyeleri nereye havale etmeli bilemiyorum.
partisinin çok eşliliğe karşı! olduğundan ötürü ihraç edilmiş belediye başkanı.
bir de şu var.
http://www.radikal.com.tr...08.2010&CategoryID=78
söyleyene değil, söyletene bakın.

yada eşşeği anırtan testisleri hesabı.

not: 2 eşliliğe meyil söylemi ve güneydoğudaki kadınlara bakış açısı düşünülürse neden hopluyorsunuz diye sormak isterdim.
yaşadığı mahallede sokak köpeklerinin artmasından sonra bir çözüm bulunması için mahalle sakini kadın,belediye başkanına gider.
K - başkanım mahallede çok fazla başı boş köpek oldu,sokaga çıkmaya korkuyoruz.
B - korkma köpekler sikmez seni.
refah partisi'nin bünyesinden çıkan komedyenlerin ışıl ışıl parladığı, adeta yıldızlaştığı o 1990-1997 arası dönemi kaçırmış, yazık. Muhafazakarlığını(kolpa müslumanın politically correct hali) kullandığı halkın üzerinden şer, nefret, uğursuzluk saçıp provokasyon sevdalısı habis karaktere haiz olma açısından bir şevki yılmaz'dan, bir hasan hüseyin ceylan'dan, bir ibrahim halil çelik'ten, bir hasan mezarcı'dan, bir temel karamollaoğlu'ndan çok farkı yoktur bu arkadaşın.