1. 1.
  madhouse studios tarafından hazırlanmış, 75 bölümlük ve spor, dövüş türünde bir anime.
  3 ... traktor
 2. 2.
  rocky serilerinin heyecanında, esprileri bol japon animesi. anime sevip izlememiş olmak ise büyük hata. 75 bölümlük ilk serinin tamamlanmasının ardından 6 yıl sonra "New Challenger" adlı yeni serii 2009 da yayınlanmaya başlamıştr.

  konusu özet olarak : Makunochi Ippo, içine kapanık, utangaç, sıradan bir lise öğrencisidir. Okuldan arta kalan zamanını annesine, balık işinde yardım ederek geçirmektedir. Genelde de okulda tartaklanmaktadır. Tartaklanmaktan nefret etmektedir ama karşı koyamamaktan daha çok nefret etmektedir. Bir gün okulun serserileri, ippo'ya saldıracakken Takamura adlı bir boksör tarafından kurtarılır. Takamura'ya hayran kalan Ippo, boks öğrenmeye karar verir. Ancak boks, Ippo'nun sandığı kadar kolay değildir. Takamura, Ippo'yu teste tabi tutar. Boks hakkında hiç bir şey bilmeyen Ippo, testi geçebilirse rüyalarına açılan kapıdan geçip boks dünyasına meydan okuma ve güçlü olmanın ne demek olduğunu anlama şansına sahip olacaktır.
  4 ... 3rsin
 3. 3.
  Tapılası animelerdendir her zamanki gibi.ippo'nun sıfırdan başlayıp nasıl azimle çalışıp engelleri aşıp gelebileceğinin kanıtıdır.Takamura gönüllerin kahramanıdır.Onsuz bu anime L'siz Death Note gibi olurdu.* * Özellikle ikinci sezonunda Takamura'nın maçları inanılmazdır,en epic animelerden birisidir.
  2 ... sinebiryan
 4. 4.
  Mangası 1989'dan beri yayında olan boks konulu bir manga serisidir. Özellikle sporla ilgilenenler için güzel bilgiler sunmaktadır ve izlenmeye değer bir animeye sahiptir.
  Manga sayısı 937 olarak gözüküyor şuan. *

  Mangası konusunda pek yorum yapamasam da animesi kesinlikle kendi dalında çok iyi bir yerdedir. Çizimler başta çok zayıf gibi gözükse de ilerliyen bölümlerde bu açığı kapatıyor. Eğer manga - anime meraklısı iseniz * harcadığınız vakite değeceğine inanıyorum. Boksa başlamak isteyenler de bir göz atmalı derim.
  ... berkay3f3
 5. 5.
  inanılmaz derecede komik ve konusu ile insanı kendisine bağlayan bir adet animedir. 2. sezonu olan new challanger çizim ve konu olarak zayıf olsa da hayatımda izlediğim en şahane sezon finaline sahiptir.

  genç ve pısırık bir çocuğun hayatına boksun girmesi ile hayatının ve çevresinin nasılda değiştiği ama ne kadar ilerlerse ilerlesin kişiliğinin asla değişmediğini o saflığını her zaman koruduğunu gösteren bir seridir.

  aşık olduğu kızın parfüm kokusu ile burnunun aldığı bir şekil vardır ki yerlere yatarsınız gülmekten.

  (bkz: gambare gambare magunochi)
  2 ... pardallian
 6. 6.
  75 bölümlük 1. sezonunu bitirmek üzereyim, an itibari ile 70/75. ve kesinlikle bir masterpiece olduğunu düşünüyorum. 2.sezonuna başlamadan evvel izlenmesi gereken special bölümleri unutulmamalıdır. myanimelist sitesinde, prequel ve sequel adı altında önceki ve sonraki hikayeleri takip edebilirsiniz. direkt 2.sezona başlamayın, ara hikayeleri kaçırırsınız.
  -1 ... anasortik
 7. 7.
  benim gibi sevenlerini sevindirecek bir haberi gelmiştir. 4 yılın ardından 3. sezonu onaylanmıştır.

  http://www.animenewsnetwo...e-no-ippo-anime-green-lit

  sonbahar sezonu. bekle bizi. kuroko no basket ve ippo ile güzel bir zaman dilimi olacak.

  edit 1: sezonun official ismi açıklandı. hajime no ippo: rising.
  1 ... anasortik
 8. 8.
  içerisinde mamoru takamura adında bir reyiz barındıran boks temalı anime.
  ... cheb hasni
 9. 9.
  Rising de bitince insanı boşluğa sürüklemiş olan anime, en kısa zamanda devam eder umarım kaldığı yerden.
  ... cheb hasni
 10. 10.
  tsubasanın boks için yapılmış versiyonu da diyebiliriz.
  ... berksan