bugün

dinlendirici, eğlendirici... ama yinede hayatın boktanlığından kurtarmayıcı zaman hediyesi...
cumartesi günleri çalışanlar için ancak akşamı kafa yapılabilen haftanın tek özgür günüdür. ertesi gün pazardır. fırsattan istifade eden içindeki ses tırtıklar ömründen, nefesini keser yaptığı insanfsız dırdır. ertesi gün cümbüşünden uzak olunduğu için hoyratça s*ker ebeni içindeki hırgür. beceremedin der o ses beceremedin, sen kanatlarından yoksun bir hayat beceriksizisin, sen bir kaybedensin.
kafa yapmak için içmeye ne hacet, kendin yetersin be gülüm.
ey yareppim sen niye böyle birşey var ettin. insan verdiği bir kararın huzurunu yaşarken fi tarihinin yanlış adımı niye mutluluğunu gölgeler ki. hayatın da hafta sonunun da......
özlenen dostlarla geçirildiğinde bi başka güzel olan, bi başka 'tadı damakta kalan..'
yaz aylarında genelde yağmurun yağdığı ya da havanın kötü olduğu günlerdir.
2 günden oluşmaktadır, cumartesi ve pazar. bununla birlikte tüm dünya insanlarını ortak olarak en sevdiği günlerdendir. hafta sonları canla başla beklenilirken, iple çekilmektedir.
cumartesi günü çalışan biri için nakarat gibi değildir.
güzeldir ama çabucak biter. bir bakarsınız pazartesi gelmiş.
ferihadan bile kısadır.
heyecanı başlar cuma'dan, " Cum, Cuma, Cumar, Cumart, Cumarte, Cumartes, Cumartesi ve pazar " diye geçer gider.
alkolizm için ibadet vakti.

(bkz: rakı dini)

hadi millet bu haftasonunun hakkını verin.
heyt be geldi yine. en sevilen son. mutlu son.
Yemin ederim zaman bu iki günde daha hızlı ilerliyor. Pazartesi sabah sekizden itibaren de akışkanlığını kaybediyor, hatta çok ağdalı bir hal alıyor.
Suudi arabistan, Cuma olan hafta sonu gününü değiştirmeyi düşünüyormuş:
-------
Suudi Arabistan’da Kral ve hükümete danışmanlık yapan Şura Konseyi, Körfez ülkesinin normalde Perşembe-Cuma olan hafta sonu günlerini değiştirmesi tavsiyesinde bulundu.
-----
Ne yapacaklarmış peki?
-----
- Suudi Arabistan, ekonomisini canlandırmak ve küresel finans piyasalarına yakınlaşmak için resmi hafta sonu günlerini Cuma ve Cumartesi’ye çevirebilir.
http://www.ntvmsnbc.com/id/25437724
ilk kullanan Sümerler veya babildir. Hafta tatili Yahudilerce Cumartesi, Hıristiyanlarca Pazar, Müslümanlar nezdinde ise Cuma günü olarak kabul edilmiştir.
oley be hafta sonu dediğin anda performans ödevini hatırladığın andır.
öğrencinin en sevdiği gündür.
görsel
https://www.facebook.com/...76&type=1&theater
insaflı kurumların çalışanlarına tatil verdiği günleri kapsar.
benim hafta sonum bana hiç yetmiyor orası ayrı bir mesele.
yaptığım iş gereği evde ya da dışarıda da olsam sanki sürekli yazıp çizmem ve düşünmem gerekiyormuş gibi hissediyorum. üstelik bu yersiz mesailerimin parasının ödenmediğini biliyorum. yarın ki toplantıya hazır olmasına hazırım ama elim boş gitmek istemiyorum. şefe elim boş gidersem gece kanepede uyuyacak koca muamelesi görüyorum. üstelik çevirilerin yanı sıra yüklü konuları yamacıma çekerek hata yaptığımı düşünmeye başladım.
haftasonu powertürk dinlediğimde daha derin yaşadığım coşku.

radyonun jingle ı öyle bir 'haftasonu haftasonu powertürkk' der ki, arabadan inip koşasım gelir.

haftaiçleri dinginim...
Çalışan kişiler için; eğer ders çalışılması gerekiyorsa pek de iple çekilen günler değildir.
kendimize vakit ayırabilmek için uğruna haftanın diğer beş gününü çalışarak geçirdiğimiz gün(ler).
çalışarak piç edilecek iki gün daha. bıktım lan, haftasonu bile çalışacak olmaktan bıktım! çok şükür işim var, başka yerlerden iş geliyor ama yoruldum artık...
ödevdir,projedir,sınavdır olmadığında tadı bir başka olan zaman. cumartesi uyandığımda bir iş falan yoksa şöyle bir modda uyanıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=cpDjev6PwjA
Liselilerin özellikle sözlüğe hücum edip ortalığı daha da karıştırdıkları zaman dilimi. Pazar günleri daha bi feci oluyor.

Yaz gelse deniz kum kız derken evlerini terk etseler başka şeylere odaklansalar diyeceğim ama tabi çoğu asosyal, sünepe tipler.