bugün

"kandırmayın kendinizi eyyy çirkinler..biz yakışıklıların yanında ki kızları bu yolla tavlayamassınız"
bu kızlar yakışıklı (hovarda) erkekler tarafından çok üzüldüklerinden ve tipsiz erkelerin kendilerine cevher muamelesi yapıp özellikle duygusal anlamda onları tatmin ettiklerinden sebep, tipsiz erkekleri tercih ederler.
aldatılmaktan çok korktukları içindir...
bu bir kaderin cilvesi olduğu için normaldir. hayatta bu tip kızlarla karşılaşmak mümkündür.
insan kendinde olmayanı mı ister?
(bkz: insan ne ile yaşar)
kızların belli bir yaştan sonra ki evreleri. 16-18 yaşlarında ki kızlar, yakışıklı erkekleri tercih ederler. onlar için önemli olan " o leyla' nın sevgilisi ne kadar yakışıklı " denmesidir. 18-22 yaşlarında ki kızlar, bu evreden kurtulup zengin erkek peşinde koşarlar. 22 ve üzeri ise, para onları satın almazsa eğer o zaman içi boş ama yakışıklı ya da sadece zengin ama kokan biri yerine kafası çalışan dünya görüşü olan zeki ama brad pitt olamayan insanlar ile beraber olmayı tercih ederler.
Düzeltme: '' Güzel kızların tipsiz ama paralı erkeklerden hoşlanması. ''
kalbi güzel oluyor çünkü. biraz daha öne eğiyor başını, daha çok değer biliyor ve güzellik istiyor, onu kaybetmek istemiyor kendini de güzelleştirsin istiyor, her şeyi yapıyor bunun için. hem yakışıklı erkek nedensiz bir hava içinde olur hep ''bana kız mı yok''der, kendi demezse bilinçaltı der....annesi tarafından poh pohlanıyor zaten erkek dediğin, er kişi sanıp kendini hep bir yeri havada geziyor bir de yakışıklı olunca, değmeyin keyfine hem aldatma olasılığı yüksek, en yakın arkadaşını tavlar sonra girceğin depresyonu düşün...bir de şu var çok yakışıklı biriyle çıkınca bir süre sonra sadece o yüz senin olsun diye devam ettiğini anlıyosun ama bir ilişki daha fazlasını ister; o yüzün altında da güzellik yatsa dahi, pis kara bir kutudan inci çıktığını düşünsene süslü bir kutuda sunulandan daha değerli ve ilgi çekici olmaz mı?
(bkz: dostum tipsiz demişsin ama kime göre neye göre)

şeklinde özetlenebilecek durumdur. 'kızların efendi adam yerine piç tercihi' tezini sonuna kadar savunabilirim, ama tiple ilgili bir genelleme yapmanın doğru olduğunu düşünmüyorum. estetik zevki her insanda farklı gelişmiştir takdir edersiniz ki..
kız bulamayan daha doğrusu güzel kız bulamayan erkeklerin kendini teselli etme biçimi kanımca.

- ahmet neden sevgilin yok senin?
- ben çok yakışıklı ve karizmatiğim ondan. evet bu yüzden.
- ne alakası var lan mal?
- güzel kızlar tipsizlerden hoşlanıyo amk. bizde kalıyoruz sap gibi.
- hee ondan*
(bkz: kime göre neye göre)

neyinden hoşlandığına bağlı, güzellik göreceli bir kavramdır.
kızların güzel ya da çirkin erkekten değil de, fırlama, parası olan, karizmatik tiplerden hoşlanmasıyla açıklanabilecek olaydır.
(bkz: hayata dair iç burkan detaylar)
kızlar rivayetlere göre hareket eden bir cıns oldukları için tipsiz olan bir erkegin y..r.ğın büyük oldugu sanıyorlarmış.ama gerçekle karşılaşınca tabi hayal kırıklığı
"gönül bu ota da konar boka da" deyiminin tam karşılığıdır.
tip dediğin nedir ki üzerine biçilmiş bir kaftandan farkı nedir? değiştirememek mi ? insanın kendi tercihi midir? peki insanın kendi tercihi olmayan birşeyle bu şekilde yargılamak niye?

yeri gelir güzel kız tipsiz oğlanı sever , yeri gelir yağız delikanlı sizin tabirinizle çirkin bir kızı sever... bunda yadırganacak bir yön bulmak zor elbet. insanlar o insandaki güzellikleri bulma yolunda çaba sarfetmeli. kaşı gözü için tutunmamalı bir insana.
kedi ile ciğer arasındaki münasebete benzer. erkek avuntusudur.
güzel erkeklerin genellikle diğer erkeklerden hoşlanan tiplerden oluştuğu idraki, tipsizlerin ara vermeden günlerce vurabildiğinin keşfi hali.

resim geçit seven tipsizin, bebeğinin elinden tutarak, kentin en elit caddesinde yürüyüşleri halinin yarım erkekte oluşturduğu kaotik yokoluş sonlu sorunsal.
tipsiz* kardeslerimize umut veren bir sehir efsanesi...
özgüveni tipten yana yüksek erkekden korkan kız tipidir,anlamsızdır.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel

(bkz: kızlar illa tipsiz mi olalım) *
her zaman işe parasal noktadan bakmamak lazım bunda erkeğin zeki yada fıtri sempatik yapısıda güzel kızı etkilemiş olabilir, yada kızın tamamen mallığından kaynaklı bir tercihte olabilir, ben birde şöylesini biliyorum, kadın süper kocası tipsiz hemde çulsuz, birde karısınıda aldatıyordu, ben böyle dünyanın taaa... anladınız siz onu.
tipe önem vermediğinden falan değildir şimdi kimse kimseyi kandırmasın burda . yakışıklı erkek gördüğünüzde nasıl ki diyorsanız boş bırakmazlar bunu aynı mantık erkeklerde de var . güzel kızların boş kalmayacağına canı gönülden inanmışlar o sebepten size yazmıyorlar . siz de size yazanlarla idare edip tipin önemli değil diyorsunuz . bir tolgahan sayışman gelse ayaklara kapansa o esnada her şeyi siker atarsınız . lütfen objektif olalım .
Tipsiz erkeklerin tipsizliklerini çok para kazanarak makyajlamalarıdır.
tipsiz erkek yoktur konuşmasını bilmeyen erkek vardır diyerek kendi açıklamamı getireceğim durumdur.