entry'ler (219)

cenaze namazını selam vermeden bitiren şahıs

Meleklere küsmüştür.

2 yıllık okuyanların daha şanslı olduğu gerçeği

lisans mezunu arkadaşlar işverenden daha fazla ücret ve daha iyi bir mevki beklerken, önlisans mezunu arkadaşlar daha ucuza ve mevki beklemeden iş başvurusunda bulunurlar. Bu da iş bulma olanaklarını arttırır.

Konu hakkında çok güzel bir haber:

http://www.diken.com.tr/c...i-size-hediye-edebilirim/

güzel olmak ve güzelim sanmak

tanım: güzel insanla güzel olduğunu düşünen insanın karşılaştırılması sanırım.

(bkz: #direntürkçe)
(bkz: güzelim sanmak)

ırkçıların cahil cühela olması

yunanı, ermeniyi, yahudiyi kısaca türk olmayan herkesi ötekileştiren güruhu bir tarafa bırakırsak kürtlere söylenilen her lafta faşist damgası yapıştırılıp cahil, yobaz vs. gibi sıfatların yakıştırılması kadar beni kızdıran bir şey yok amk.

Yıllarca adamda sol görüş adı altında kendi kürt milliyetçiliklerini yaptılar. Kendilerini haklı görmeyenleri faşist ilan ettiler. Kızlara yaranmaya çalışan tatlısu solcuları ve hümanistler de özellikle sosyal medyayla birlikte kürt milliyetçiliği yapıp "iki tarafta çok acı çekti yeaa" kıvamında ortalıkta dolaşmaya başladıktan sonra bu salak saçma yakıştırmalar iyice arttı.

Ne değişti bu hale geldik? Selo iki saz çaldı diye hepsi pamuk prenses ve yedi cücelere mi dönüştü? Bundan 5 yıl öncesine kadar apo terör örgütü lideriyken şimdilerde neredeyse barış elçisi ilan edilecek. Götlerini yırtıyorlar hapisten çıkartabilmek için. Çıkar da hatta milletvekili bile olur bu gidişle. Algılarımızla oynuyorlar, şu zamanlarda ilkokul çağında olan çocuklar belki de büyüyünce apoyu "özgürlük savaşcısı" olarak bilecekler.

Resmen algılarımızla oynuyorlar. Dün siyah olarak gördüklerimiz bugün beyaz olmadı. Herkesin rengi hala aynı.

Daha HDP PKK ile arasına mesafe koyamazken türk milletinden asimile olmasını "türkiyeliyiz" demesini bekleyemezsin. Sen hümanist geçinip HDPKK' yı desteklerken kendine solcuyum dersen diğerleri de zaten kendisine "cahil faşist" denmesine sevinecektir.

Bonus olarak son soru: tek derdi kendi ulus devletini kurmak yada özerklik almak isteyen bir millet nasıl oluyor da solcu oluyor??

suruç olayına üzülemeyenler

üzülmeyen insana kılıf uydurursun kendince. faşist dersin, cahil dersin, insanlıktan nasibini almadığını söylersin de bu duruma kahrolanlar ne yapıyor amk?

Twitterdan twit atarak, facebooktan durumunu güncelleyerek, her yere "lanetliyoruz" yazarak ne oluyor?? Üzülmüyor diye küfrettiğin adamdan ne farkın var amk klavye delikanlısı?

Neden HDP' den bir vekil bile yoktu? Selahattin Demirtaş yaptığı açıklamalarda neden il teşkilatlanmaları bireysel silahlanmaya çağırdı? Ne tesadüf ki R.T.E yine yurtdışındaydı. Üzülmedim diyen adamın peşini bırakta bunları düşün bir amk salağı. Resmen sadece birbirinizi gazlayıp duruyorsunuz. Klavye başından "lanetleyerek" bir yere varamazsın.

cin musallatı tedavisi

Facebook' ta önerilerde karşıma çıkmış sayfa. Link:

https://www.facebook.com/...i/408575496010579?fref=ts

Merak ettiğimden telefon numarası yazan arkadaşı arayıp "Çıkacak cin vardı en son kaça bırakırsın?" diye sordum. Öncelikle her girenin cin olmadığını, eczanelerdeki ücretsiz saç analizi testi gibi ücretsiz cin analizi testi yaptığını sonrasında fiyatın araç başında belirlenebileceğini, az da olsa pazarlık payı olabileceğini söyledi. Şimdiye kadar en ucuz ne kadara bu arızayı giderdiğini sorduğumda 1500 TL' ye bıraktığını da belirtti.

Fiyat kırmak için başka bir ustadan 500 TL fiyat aldığımı söylediğimde ise onun işçiliğinin kötü olacağını, içinde mutlaka parçalar kalacağını ve sonradan rahatsız edebileceğini, malzeme kalitesinin kesinlikle çok kötü büyük ihtimalle çin malı/yan sanayi kullandığını düşündüğünü söyledi.

Kendisi yapacağı işte %100 kesin çözüm ve 5 yıl cin geçirmez vücut sözü veriyor. "En ufak aksaklıkta hemen ara, ücretsiz çekici servisimizle beraber günlük işlerini halletmen için kiralık vücutta veriyoruz." diye ekledi.

Ben açıkçası ikna oldum. Böyle bir durum gelse başıma bu adama giderim. Kaliteyi ucuzda aramamak lazım. Sözlükte de ihtiyacı olan arkadaşlar varsa kendisiyle irtibata geçebilirler.

suriyelilere her ay 240 tl verilmesi

Suriyelilerin ülkede olmasını bende pek haz etmiyorum ama paylaştığınız haberi doğru okuyun amk. Haberde ne yazmışlar: "Suriyeli ailelerin Danimarka tarafından karşılanacak olan yardım kartlarının dağıtıldığını ifade ederek..."

Yani yapılan yardım senin ödediğin vergiden sağlanmıyor, başka bir ülke yardım ediyor. Senin vergilerin ayakkabı kutusunda güvende.

5 seçenekli sınavda sallamak için en ideal şık

Sikimsonik lise yada üniversitedeki hocaların yaptığı sınavlar değil de kpss yada aöf gibi resmi kurum sınavlarında doğru şık sayısı eşittir. Yani 5 seçenekli 50 sorulu çoktan seçmeli bir sınavda her şıktan 10 tane olması gerekir.

Bildiklerini yaptıktan sonra buna göre sallarsan tutma olasılığı daha da artacaktır.

tayyip erdoğan ın küba da atatürk büstü ziyareti

amerika' yı keşfeden müslümanlar tarafından yapılmış büsttür.

kobane yüzünden kürtleri kıskanmak

Kobane'den savaş yüzünden gelmiş mülteciler geri gidecekler mi? Kendi sorduğum soruya kendim cevap vereyim gitmeyecekler amk. Gidip ne yapacak amına koyulmuş zaten şehrin. Süper bir zaferdi, mükemmel direnişti diye ötüp duran hewaller söylesin ne sikimi kazanılmış bu durumda? Nesini kıskanacaksın?

osmanlı ruhunun yeniden dirilecegi gerçeği

Osmanlı' nın geri gelmesini isteyen arkadaşların neden geri gelmesini istediklerini linklerdeki minyatürlerden anlayabilirsiniz.

http://img213.imageshack....2734/turkishwinelarge.jpg
http://upload.wikimedia.o...ining_up_to_use_a_boy.jpg

Olsun biz kemalistlerin lgbt bireylere de saygısı var.

ankara da 6000 kişilik atatürk portresi

Olayın amacını sorgulayan yada anlam yüklemeye çalışan yarak kafalılar sanki her gün anayasa taslağı hazırlıyor yada kansere tedavi arıyor.

Anamız, babamız gibi seviyoruz lan Atatürk'ü de işte. Sevgiyi göstermek için sebep aranır mı?

gizlice bakılan fotoğrafı yanlışlıkla beğenmek

instagram da az önce yaptığım eylem. direk hesabı silin beyler. iki telefona da instagram yükleyip bizzat denedim. Bildirim sike sike gidiyor ama bildirime tıkladıktan sonra hemen yok oluyor ve senin kim olduğunu göremiyor.

Bu da stalkerlara benden kıyak olsun.

koyun dediniz koyduk diyen akp li

gezi parkı eylemlerinde eylemcileri içeri almayan starbucks'a boykot için pankarta "yaşasın tam bağımsız kuru kahveci mehmet efendi" yazan adamın zekasından yoksun olduğu apaçık ortada olan ak gezendir. Aslında zeka seviyesinden bahsetmeme gerek bile yok. Eş anlamlı kelimelerle ilkokulda yaptığımız adamın biri esprilerine benziyor. Örnek verelim de ak gezenler anlasın.

Adamın biri kazmaymış, karısı kürek
Adamin biri duymus ,karisi ampul
Adamın karısı şoka, girmiş kendi migrosa.

peygamberi bile desteklemeyenler oldu

kenan evren' in %95 ile seçildiği ülkede ben nasıl %52 aldım dese anlarım da ağzından Allah, kitap, islam lafı düşmeyen bir adam kendini nasıl hz. Muhammed ile kıyaslayabilir? Hz. Muhammed\\\'i herkes destekleseydi seni de mi destekleyeceklerdi? Bir sonraki aşaması için:

(bkz: messiah complex)

canyilmaz com tr

Bir iş arkadaşımın kişisel internet sitesi. Kafası güzelken yazıyor olmalı. Siteye fazla trafik olmadığından şikayetçi ama keşfedilirse oldukça fazla takipçisi olacaktır. Özellikle "kemikten gemi" yazısı okunmalı.

Linki: http://canyilmaz.com.tr/gundelik/

uludağ sözlük yazarlarının twitter sayfaları

https://twitter.com/jackthestrpper

umursamamak

iş yerinde arkandan kuyunu kazan yavşaklardan, işi düştüğü zaman sürekli arayıp sonra aylarca görünmeyen pezevenklerden, istediğini elde etmek için her yolun mübah olduğunu düşünen kaşarlardan kendini korumanın tek yöntemidir umursamamak. Yapacak başka birşeyin yok çünkü heryerdeler!!!

Bencil olmayıp sadece umursamazsan kendine de zararın dokunur büyük ihtimalle ama günümüz şartlarında ikisi birlikte olduktan sonra Übermensch olmanın ilk adımını atmiş olur insan bence.

sikik kişisel gelişim kitaplarının yazdığı belki de tek doğru şey belki de orda yazan bir atasözüdür: "düşüncelerin hareketlerine, hareketlerin karakterine, karakterinde kaderine yansır." gibi sikimsonik birşeydi. O yüzden şimdi silkelen, kendine gel sonra kendinden ve çıkarlarından başka hiçbirşeyi umursamamaya başla. Sevme, üzülme, umursama. Hayat çok daha güzel olacak emin ol.

Çok çalıştım ben değişmek için. Bir badaktan nerelere geldiğim görünce şaşırıyorum. Dün fark ettim istediğim adama dönüştüğümün. iyi biri miyim hayır ama kesinlikle mutluyum.

Olan sorunları kimseye anlatmıyorum. Takıldığım hatunları da. Gezdiğim yerleri de. Boş beleş geyiklerle geçiriyorum insanlarla muhabbetleri. Ama paylaşmam lazım birileriyle. işte burda da sözlük işime yarar. Zaten teşhir severim ben.

palalı saldırganın serbest bırakılması

ne bekliyordun yapraaam? Tecavüzcüler serbest kalırken, onca mehmetçiği şehit eden pkkya dokunulmazken bu adamı asacaklar diye mi düşündün? Çapulcu olup ak gezenlere saldırsa sağlam ceza alabilirdi ama eylemcilere saldırdığı için hiç bir bok almayacak büyük ihtimalle. Kimse adaletten bahsetmesin bu sebeple.

Madem evini dükkanını koruyordu öyleyse herkese pala değil direk silah taşıma hakkı verilmeli.

sözlükte fight club kurulması

ilkokulda severek izlediğim pokemonda sizin gibi gerizekalılardan biri pikachu diye camdan atladığı için iptal olmuştu. Her gördüğünüz şeye özenmeyin lan.