bugün

entry'ler (347)

ateistim diyene yapılacaklar

Artık şucu bucuyu bırakıp insanlığına bakılması gerekendir, ayrıştırmak yerine ortak noktalarda buluşmaya çalışmaktır.

saçını üçe vurdurduğunda bile yakışıklı olan erkek

Rabbim sevmişte yaratmış denilesi erkektir, ama saç değildir asıl mevzu, güzel iri gözlü, güzel gamzeli gülüşlüdür, az da kirli sakal çokta hoş durur efenim (bkz: ben)

türk kebapçılara tokyo da gözaltı

Tez zamanda kurtulası güzel duyguların insanıdır, hiç uzak doğuya gittiniz mi bilmem ama gitmiş ve yemeklerini kültürlerini görmüş biri olarak yurt dışında bulduğunuz kebapçı hemşeriniz altın madeni bulmuş hissi verir.

bayramın hiçbir anlam ifade etmemesi

Zannımca Ramazan'ın kıymetini idrak etmeyen kimselere Cenab-ı Hakkın Bayram yaptırmaması o hazzı tattırmaması durumudur,

berber

Kesinlikle makinasını yapmayı istediğim meslek grubudur, ömrü hayatım da askerim olan 1 kişi dışında, gerçekten işinin ehli kimseye denk gelmediğim meslektir, Elazığlı ismini hatırlamadığım kardeşim keşke denk gelsek yine

adalet yürüyüşü

Kimin için olursa olsun herkes için lazım olan harekettir, ama muhalefetin tamamen fitne çıkarmak maksatlı yaptığı sözde samimiyetsiz yürüyüşün yine hüsranla biteceği aşikardır efenin

herşeyi farkedebilen insanlar

En çok merak ettiğim konulardan biridir. Bir nevi limitless, lucy filmlerindeki karakterlerin gerçek yaşamda olup olmadığının merakıdır. Ve eğer gerçekten varsa bu insanlar için hayat yaşanması için büyük bir lütuf mu yoksa bir lanet mi olduğunun cevabının merakıdır.

pazar günü erken kalkmak

Kendi işini yapıyorsan olası durumdur, hiçbir zaman tatilin olmaz, gamsız biri değilsen tabi.

askerlik yapıp da askerliği özlemeyen insan

garip insandır, her ne kadar eğitimde ebesine atlanmış bile olsa (komando eğitimi görmüş askerden kasıttır.) eğitimi orada ki arkadaşlıkları özlemesi lazımdır, çünkü sıkıntılı hatıralar geçmesinden dolayı bir ferah bir lezzet verir, safalı geçen hatıralarsa gitmesinden bir hüzün verir.

adam da baya ölmüş

adam resmen bişmiş lan karikatürünü akla getiren ifade.

15 kez reddeden kızı ikna etme tüyoları

ezik bir vaziyette karşısında ağlamaktansa gururunu ayaklar altına almaktansa ölcem dese bi damla su vermeyeceğim poposu kalkık kız modelidir, asla ısrar edilmemelidir, zaten kabul etse bile uzun sürmeyecek ilişkidir.

evrim yok çünkü çok yakışıklıyım

doğru önermedir zira bir sanattaki mükemmellik onu yapanın mükemmelliğinden ve işindeki ustalığından ileri gelir, tesadüflerin sebeplerin ve karışık unsurların karıştığı ve milyarlarca ihtimalin olduğu bir durumdan en mükemmelinin ortaya çıkması kudretli birinin müdahalesi dışında olduğunu düşünenin aklından zoru olduğunu düşündürür nokta.

aldatmayan erkek gaydır

sektir lan ordan dediresi tespit kusurudur.

askere gidecek olmak

komando eğitim birliğine gitmiyorsa sorun olmayandır, sizinki de askerlik mi lan düdükler diye azarlayasıdır.

başarılı olmanın sırları

peşini bırakmamak samimi şekilde onda gayret göstermektir, bu samimi çalışmanın karşılığını menfi çabalara bile Allah verir ve veriyor.

takkeli müslüman vs takkesiz müslüman

yeren zevata adam hiç olmadı namaz kılıyo lan diye azarlayasıdır, tamam bonusları arttırmak lazımdır ama küstürmemek daha lazımdır efenim.

mezuniyet törenine katılmayan üniversite öğrencisi

18 yıl dirsek çürüttükten sonra onca yılın bıkkınlığıyla diplomayı alıp s.ktirip gitmektir, en güzelidir, bi dünya tatavayı bırakıp huzura kavuşmaktır.

seni seviyorum ama yapamıyorum diyen kız

seni seviyorum ama sensiz yapamıyorum diyorsa alınıp özenle saklanası sevilesi kızdır, böyleleri kaçırılmamalıdır hemen yıldırım nikahıyla alınmalıdır.

risale i nur okumadan ateist olmak

ön yargılı davranmaktır, dünyanın kendi düşüncesinden ibaret olduğunu sanıp başka fikirlere itibar etmemektir, bu bir kısır döngüdür, bazı şeyleri 4dk öğrenmek varken 40 senede ulaşamaz, yazıktır ama kafasızlığından dolayı acınmayacak güruhtur.

müslümanların günün 2 saatini çöpe atması

batının pis ahlakını medeniyet diye alıp bütün dünya ve ahiretini mahfeden ahmağın yaptığı ticarete göre 2 saatini verip ebedi ve baki bir mülkü kazandıracak bir yatırım yapan akıllı adamdır.