bugün

entry'ler (171)

imdb deki 7 puanlı harika filmler

hayatımda izlediğim en kötü 2-3 filmden biri olan cloverfield'in 7.0 küsur puan aldığını öğrenerek hayatımın şokuna girmeme yol açmış listedir.

güvenli seks için gerekli olan materyaller

"güzel bir kadın ve tenha bir yer" dedirtendir. prezervatif otokontrolü zayıflar içindir.

çok güzel bir kıza ilk ne denir sorunsalı

"sizinle daha önce sevişmiş miydik?" ya da "biz sizinle neden daha önce sevişmedik?" olabilir aslında.

9 şubat 2014 sivasspor fenerbahçe maçı

fenerbahçe kazansa "zaten mecnun odyakmaz'la aziz yıldırım dava arkadaşı, o kadar şike kardeşliğinden sonra maçı tabi ki fener kazanacaktı" diye buralarda bik bik ötecek orospu çocuklarının, şimdilerde yüzsüz yüzsüz sivas'ın koyduğu maçtır falan yazdığı müsabaka bu efendim.

nasıl 3 temmuz süreci sonrası play offla fenerbahçe yarışa ortak edildiyse, bu yıl da daha ilk yarıda siki tutan galatasaray'ı potaya sokmazsan 25.haftadan sonra ne statta seyirci kalır, ne lig tv'nin karşısında. Son ana kadar kullanılacaksınız ve şampiyon fenerbahçe olacak. Çünkü düzen bu, işleyiş bu. böyle bir ligte, böyle bir düzende şampiyonluğun da amına koyim ama, eminim ki bu çarpık düzenin mimarları da bu sene fenerbahçe'nin şampiyonluğundan yana.

o yüzden şuraya yazdığınız tüm zırvalar mastürbasyon. wesley sneijder'i, didier drogbası olan takım nasıl 10-15 puan geride kalır ulan diye kafayı yemeyin istediler, 2 maç iyi top oynayarak bu sezon fenerbahçe'ye denk olduğunuza inanmanızı istediler. elinize aldığınız günleri de görürüz umarım buralarda. özellikle tt arena'daki maça banko 3 puan gözüyle bakanların gözlerini çıkartmazsa çok ayıp eder fenerbahçe.

türkiye bir dünya gücü oldu

insanı küfüre teşvik eden, teşviği gördüğüm ve arttırdığım beyanatlardan sadece biri.

17 haziran 2011 galatasaray cc fb ülker maçı

3-3 bile olsa fenerbahçe ülker son maçı evinde eze eze kazanacaktır fakat ben bu kadar üstün olduğumuz galatasaray cafe crown'a 2 maç vermemizi bile hayal kırıklığı olarak görüyorum. olay çıkması pahasına bu gece şampiyon olmalıdır bu takım. saldır fenerbahçe !

twitter

http://twitter.com/#!/anamorphian

Yaklaşık 1 yıldan beri kullanıcısı olduğum, sosyal paylaşım konusunda tek geçtiğim site. Ayrıca dileyen yukardaki linkten nacizane fikriyatımı takip edebilir efendim.

yaran facebook iletileri

http://twitter.com/#!/ana.../status/57151208464457728

Kendi tweetimi burada "yaran facebook iletisi" olarak görmek çok acıymış, çok üzücüymüş a dostlar.

parmak kası geliştirmeye yarayan işler

"31 çekmek" diye dalan kimse olmamasının şaşırttığı başlıktır.

yazarların 2011 genel seçim oy oranı tahminleri

siyasete takım tutar gibi dik kafalılıkla yaklaşan, yurtta ve dünyada ne değişirse değişsin verdiği oydan şaşmayan insanlar oldukça sonuçların referandumdan farklı olması oldukça zor. ama şöyle de bir şey var ki, 52 milyon seçmen bulunmasına rağmen 69 milyon pusula basılması bana ülkenin o kadar da aptal olmadığını hissettirdi. demek ki recep tayyip erdoğan da korkuyor olmalı ki, eşeğini 17 milyon fazla akp oyu hazırlayarak sağlam kazığa bağlıyor.

adaletli bir sayım olduğu takdirde ben kemal kılıçdaroğlu'nun chp'sinde epey bir oy potansiyeli görüyorum bu kez. hile hurda karışmadan da akp kazanabilir tabi ki, sonuçta ülkece koyunluk potansiyelimiz yüksek ama gerçek sonuçlarda - açıklanacak olan değil "gerçek" sonuçlar - akp ve chp birbirine çok yakın olacaktır. mhp'nin barajı geçemeyeceğini düşünenler ise bence hayallerde yaşıyor.

ustanın çatalı gözükür

ustaların bile bu kadar derdine düşmediği hadisedir.

ygs skandalının unutulması ve üstünün kapatılması

12 haziran'da da sike sike tescilletecek bu adamlar otoritesini.

halâ daha seçim yapılıyor, senede bir tazeliyorlar yetkilerini. helal olsun hepimize..

shakespeare in gay olduğu söylentisi

"gay" ve "ibne" sıfatlarını çok aşağılayıcı buluyorum. bahsedilen kişi shakespeare diyenlere de anlam veremedim. hani ahmet mehmet olsa, "göt oğlanı tam bi' top ya" falan diye düz gideceklermiş gibi, ilginç.

herhangi birinin cinsel kimliğini onun insanlığını ölçmede kriter kabul etmek, bunu olağanüstü bir durummuş gibi dost meclislerinde ağıza sakız etmek hoş gelmiyor bana. biliyorum 100 yıl daha geçse aşamayacağız ülkece, ama keşke yapmasak bunları.

bir erkeğin vazgeçilmezleri

(bkz: am göt meme) değil tabi ki.

ama "seks, uyku, yemek ve futbol"dur. sadece bunlarla asırlarca yaşayabiliriz.

yaptığı yemekle sevgilinin ailesini zehirleyen kız

aylardır kızı sekse ikna edememiş erkek için kıza tecavüz kaçınılmaz olacaktır.

aykut kocaman

öncelikle şunu söyleyeyim, aykut kocaman'ın çok büyük destekçisiyim.

young boys maçındaki silik, amaçsız futbola rağmen,
paok maçında emre'yi çıkartıp selçuk'u almasına rağmen,
kayseri maçına yedek stoper olmadan gitme riskini almasına rağmen,
10 sene sonra ilk kez galatasaray'a kadıköy'de puan vermemize rağmen,
beşiktaşı'ı daha ilk yarıda 5'lik yapabilecekken, kadıköy'de 1 puana razı olmamıza rağmen,
bitmek bilmez özer hurmacı ve christian baroni aşkına rağmen,
oyuna 70'ten önce müdahale etmemesine rağmen,
mehmet topuz'u emre'nin yanında kullanmayı reddetmesine rağmen,
taraftarın ikisini birden istediği dia ve stoch'tan bazen ikisini de kullanmamasına rağmen,
niang'ı kimi zaman kanada hapsetmesine rağmen,
geçen yıl şampiyonluğu kaptırdığımız bursa'dan iki maçta da intikam alamamamıza rağmen..

neden mi ? şunlar yüzünden :

bu adamın amacı neydi ? hızlı futbol, 4-3-3, 90 dakika mücadele. takım hızlı futbol oynuyor mu ? evet. uzatmalarda bile pozisyona girmeye çalışan bir takım oldu çıktı fenerbahçe. önde pasmaya başladı, şuursuz hücumlar yerine top çevirmeye başladı. daum'un takımı geçen yıl şampiyon dahi olsaydı daum'un defolup gitmesini isterdim. çünkü o takım taraftara eziyet ediyordu, 1 gol atıp 70 dakika üstüne yatıyordu. buna rağmen kontra bile yapamıyordu. maçlarda heyecen, coşku, arzu yoktu. revizyona gelince.. selçuk şahin'i saymazsak yıllardır illallah dediğimiz gökçek vederson, ali bilgin, volkan babacan, deniz barış ve yanlış transfer gökhan ünal takımdan temizlendi. kimsenin adını sanını bilmediği (fm oynayanları tenzih ediyorum) dia ve stoch gibi iki cevher bulundu. komik rakamlara ve genç yaşlarında fenerbahçe'ye geldiler. çok büyük bir yıldız değilse de tecrübe abidesi olan yobo, lugano'yla müthiş bir uyum yakaladı. caner her ne kadar akmasa da, damladığı bir gerçek. mehmet topuz'a işin ciddiyeti aşılandı, alex'le buzlar eritildi. şu saatten sonra şampiyon olamasa bile (ki böyle bir şeye önceki acı tecrübelere rağmen zerre kadar bile ihtimal vermiyorum) çatır çatır mücadele eden, 3 yiyorsa 5 atan, rakibi kim olursa olsun sindiren bir fenerbahçe var. ligin 2.yarısındaki fikstür hiç de kolay değild, buna dikkati çekmek gerek. galibiyet serisinde trabzon, kayseri, manisa, beşiktaş, galatasaray gibi "kalın" rakipler mevcuttu. öne geçtiği maçı muhakkak kazanan, geriye düştüğünü de aksilik olmazsa söke söke çeviren bir takım oluştu. her an herkes gol atabilir hale geldi. alex'in 22, niang'ın 15, semih'in 10, lugano'nun 7 golü var ama, gökhan gönül'den caner'e, emre belözoğlu'ndan mehmet topuz'a, dia ve stoch'a kadar herkes kritik zamanlarda sahne alıp önemli goller attı bu sezon. 1-0'lık, 2-1'lik galibiyetlerin yerini 4-0'lar, 5-3'ler, 6-2'ler, 4-2'ler, 3-1'ler aldı. özellikle ikinci devre takım savunması konusunda çok önemli aşamalar kaydedildi. kadıköy'de -yanılmıyorsam- son 7 maçtır sadece galibiyet serisi değil gol yememe serisine de imza atıldı. bunlar çok önemli şeyler.. yeni sezonda da transfer aykut'a bırakılmalıdır. aşçıya kafana göre malzeme sunup, bana dünyanın en lezzetli yemeğini hazırla diyemezsin. onu bu konuda özgür bırakmalısın. şu anki takımdan guiza, bilica ve christian'ın önümüzdeki sezon kadroda olmayacakları neredeyse kesin. bu da 3 kişilik yabancı kontenjanı anlamına geliyor. 1 stoper 1 ön libero 1 forvet takviyesiyle bu takım avrupada zico dönemindeki kadar başarılı olabilir. o istek, o potansiyel mevcut. yeter ki kenetlenelim, yeter ki inanalım. avrupada başarı öncelikle yerlilerin kalitesinden geçer. volkan, gökhan, mehmet, emre, caner, semih türklerin kalitesini ortaya koyuyor. selçuk, uğur, özer, bekir gibi isimler de biraz üstüne koyarlarsa kulübe çok sağlam hale gelebilir. yabancılarda lugano-yobo uyumu, andre santos'un her geçen gün daha da brezilya milli takım beki gibi oynaması, alex'in geldiği günden bu yana en parlak sezonunu geçirmesi, niang'ın güçlü fiziği ve tecrübesi, stoch ve dia'nın kendilerini göstermek için var gücüyle savaşmaları fenerbahçe'nin avrupadaki önemli kozları olacaktır. ama önce şampiyonluk.. sonra akıllı bir planlamayla gerisi zaten gelir. eğer takım havasını bulmuşken korunur ve sağlam takviyeler yapılırsa bu lige en az 3 yıl ambargo koyarız. bu entry de burda duruyor. umarım günü gelir ve "ben demiştim" derim.

edit: iyimserlikten ölecekmişim ya la. aykut kocaman'ı sevdiğim bi bölüm olmuş ayrıca hayatımda. vay arkadaş...

sadece türkiye de ünlü olabilir denilen ünlüler

neyse ki Tarkan cevabı verme cehaletinde bulunan kimse olmamış. :)

şaka bir yana, şu an TRT'de canlı yayında olan çok ilginç bir herif var efendim.

twitter kullananlar kendisini muhakkak tanırlar, gelmiş geçmiş en büyük tweet hırsızı : *

yakında "aşk adamı", "genç kızların sevgilisi" diye internet hırsızını taç yaparlar başımıza.

mustafa sandal

aya benzer yüreği, altın gibi bir kalbi vardır.

sevgilisiyle 4 saat telefonda konuşan insan

radyasyonludur. suratında operatörün logosu belirmeye başlar.

o artık bir cellocandır, eyvah kırmızı!'dır, halı sahada çok yüklenilendir.

liseli kız üniversite mezunu erkek ilişkisi

kız için "ehehe beni seviyor", erkek için "kısmetse bu hafta verecek" cümlesine dayalıdır.