bugün

öyle sokaktan toplanan değil, bu işlere yıllarca bizzat emek veren bir abladır.
bir yerlerde, hakkında şöylemsi bir izahat getirilmiş:

"istanbul Üniversitesinde okuduğu ilk yıllarda, Gülbin Tosun, beş başarılı öğrencinin arasına girip TRT'de önemli isimlerden diksiyon dersi aldı. 1995 yılında Gülbin Tosun, Türkiye'nin ilk haber kanalı, Kanal E'de muhabirlik ve haber spikerliği görevine başladı. 1999 yılında ise, ShowTv'de Reha Muhtar ekibinde gece haberleri programını hazırlayıp sunmaya başlayan, Tosun, Tuncay Özkan ve Fatih Altaylı'nın teklifi ile Kanal D televizyonunda spikerlik, sunuculuk görevini üstlendi. 2001 yılında ise eğitimine devam etmek üzere Londra'da yaşamaya başladı. Londra Türk Radyosunda, haber bültenleri hazırlayıp sunan, Tosun, Reuters haber ajansında staj yaptı.Gülbin Tosun, 2003 yılında London School of Business Studies'den mezun oldu. SKYTurk televizyonunda "Gülbin Tosun ile Sabah Haberleri" programını yapan, Tosun, aynı zamanda çeşitli büyük kurumların ödül törenlerinde sunuculuk yapmaktadır."
gözlerinin içinde sürekli bir parıltı olan fox spikeri.
güzel gözleri var, güzel kaşları var.
venedik'te dünya evine girmiş olan fox tv spikeri.
artık gülbin tosun ünaldı'dır.
Düzce Üniversitesi medya ödüllerinde, en iyi kadın spiker ödülünü almıştır.

6 marttaki ödül töreninde de görebileceğiz kendisini. En azından öyle umuyoruz. Ölmez sağ kalırsak.

Büdüt: Artık gülbin tosun ünaldı değil sadece gülbin tosun'dur
haber sunarken karşısındakini okuduğu sürece harika olan ancak ne zaman yorum yapmaya çalışsa kilitlenen hatta iki lafı bir araya getiremeyen bayan spikerdir.

"miraç kandilinizi ıı ııııı mübarek diliyorum ve haberimize ı ıı başlayalım diyorum ıı" benzeri bir şey söyledi az önce. yorum yapmasa, okusa tamam ama ne zaman "ben de fatih gibi bir şeyler söyleyeyim" diye yola çıksa "ıı ııı ıı" oluyor ekranda biz geriliyoruz.

illa yorum yapacaksa da yorumlarını önceden belirleyip ekrandan okumasını öneririm.
tek görsel eklenmeden açılan başlıklar.

bir nazlı tolga değildir fakat diksiyonu ve duruşu yeterlidir.

http://galeri.uludagsozluk.com/g/g%C3%BClbin-tosun/
Son zamanlarda fatih portakal gibi haber sonunda yorum yapmaya çalışıyor ve sonunu bir turlu toplayamıyo sürekli takılıyor falan beni çıkar ben daha iyi sunarım okadar diyorum.
Bir cümlede yaklaşık 25 defa iç çekerek, derin nefes alarak haber sunmaya çalışan spiker. Haber sonlarında yorum yapmaya çalışması da tüy dikmesi oluyor işin.
nazlı yok bu var gibi bir durum işte. habere yorum yapmak çok güzel sunucu için, ama her habere yorum yapmakta çok can sıkıcı oluyor be güzelim. zorlama olduğunu anlıyoruz. sen programını sun, içinden gelirse yorum yap, eleştir, öv göklere çıkar. sonuç olarak; güzel kadın lan.**
dişi fatih portakal olma çabasıyla itici ve yapmacık görünen spiker.
Keske yorumlarini da onceden hazirlayip okusa dedirten fox tv spikeri. Sen yorum yapma ablacim.
fox tv'nin güzel spikeri.
Aşık olunabiliyor kendisine.
Aşık olunmayabiliyor kendisine.
Aşık olunadabilir kendisine.
Aşık olsun kendisi bana..
ölü doğduğunu düşünmekte olduğum spiker.
spiker doğduğunu düşünmekte olduğum ölü.
doğduğunu düşünmekte olduğum ölü spiker.
Ekran önünde hep gergin duran spiker.
Yeni sac rengi çok yakismis. Sonunda rengini bulmuş bence.
Son derece duygusal bir havası var, yanlış anlamasın da bağlantı gidip geliyor sanki bazen.
Bugun gozumu kanatmis haber spikeri.
Bu tosun size esprisi gelmemiş. Üzdü.
güncel Önemli Başlıklar