entry'ler (49)

uzakdoğu dizileri

birçok kişinin eninde sonunda hayatının bir evresinde sardıracağına inandığım dizilerdir.

ah ne çektim kopabilmek için. hayatları rüya gibi. yok müzik grupları yok sürekli çalışan sosyal insanlar falan, her izledikten sonra yaşadığım yere bakıp iç geçiriyordum. bıraktım, bitti, artık görüşmüyoruz.

sevgilinin unutulmamasının nedenleri

hatırlamamaktır. (bkz: can t remember to forget you)

2014 lys 3

56'da 50 yapmayı hedeflediğim beni feci strese sokan sınavdır. *

toplumun çözüm bekleyen en yakıcı sorunu

toplum olamamak.

rafet el roman

isminin içinde "el" geçtiğini yeni farkettiğim ünlü. el, vay be.

sözlük yazarlarının itirafları

çok özlüyorum ama bunu ona söyleyince "ilgilenemiyorum, zaman ayıramıyorum" diye üzülüyor. özlüyorum sözlük, çok özlüyorum. whatsappta saçmalayabilen, el ele diz dize olan sevgilileri kıskanıyorum. sesini benden çok duyan her insanı kıskanıyorum. onu üzdükleri zaman çok üzülüyorum. of sözlük of.

yazarların burçları ve en zeki bulduğu burçlar

aslan - kova.

bir asosyalin hayalleri

insan içine çıktığında farklı bir oluşum gibi hissetmemeyi dilemektir.

sevgili ile geçirilen en romantik an

hayatında neler olduğunu öğrendiğim, düşüncelerini, okuduğu kitapları ya da fikirlerini heyecanla anlatırken dinlediğim, o güzel sesini aklıma kazıdığım her an.

en zeki insanlar hangi burcun insanıdır

kova burcudur. felsefe ile uğraşırlar, bolca düşünürler, zamanı öğrenmek ve kendilerini geliştirmek için kullanırlar falan.

tabi tanıdığım sadece bir kova burcu insan var hepsini onda genelledim ama biliyorum zeki yani.

evlendikten sonra kilo almak

nedenini anlamadığım olaydır.

telefon numarasını hiç değiştirmeyen insan

annemdir.

on birinci nesil yazarlar dışarı çıksın

(bkz: ırkçılığa alternatif olarak nesilcilik)

melodisi güzel şarkılar

mika - blue eyes.

bir kıza alınacabilecek en yaratıcı hediye

ona hitaben yazdığınız kısa ama öz sözlerden oluşan, dünyada sadece bir tek ve ona özel olan kapağını sizin yaptığınız ve herhangi bir matbaada bastırdığınız ince bir kitap.

edit: yazıcıdan çıkarsanız bile olur.

açlıktan ölseler bile yazarların yemeyeceği şeyler

en ufak yenebilitesi olan şeyler hariç, diğer şeylerdir. (kağıt, tahta, toprak)

açlıktan ölüyorsam pek bir seçme şansım olduğunu düşünmüyorum. ne yani önümde hiç sevmediğim pırasa yemeği falan var, açlıktan ölüyorum ama "ıyy ben pırasa yemem kiieeeğ" dersem çok saçma bir hareket olmaz mı? *

72 yaşındaki kız sevgiliye alınabilecek hediyeler

arasında "sen benim gözümde hala 18'sin..." notu olan bir kitap.

gülbin tosun

haber sunarken karşısındakini okuduğu sürece harika olan ancak ne zaman yorum yapmaya çalışsa kilitlenen hatta iki lafı bir araya getiremeyen bayan spikerdir.

"miraç kandilinizi ıı ııııı mübarek diliyorum ve haberimize ı ıı başlayalım diyorum ıı" benzeri bir şey söyledi az önce. yorum yapmasa, okusa tamam ama ne zaman "ben de fatih gibi bir şeyler söyleyeyim" diye yola çıksa "ıı ııı ıı" oluyor ekranda biz geriliyoruz.

illa yorum yapacaksa da yorumlarını önceden belirleyip ekrandan okumasını öneririm.

16 haziran 2014

lys matematik-geometri sınavından bir gün sonradır.

sözlük yazarlarının düzenli olarak yaptığı sporlar

sandalyede entry okurken ayağını sallamak.