bugün

bir bayan ismi.

biyoloji hocamız.mokor gülbeyaz diyoruz.iyi de yapıyoruz hani...
(bkz: entryde görülen terbiyesizlik)
bir donem kanal d de yer almıs dizi sevval sam ve *nejat isler oynamıstır, muzikleri kazım koyuncu tarafından yapılmıstı

--spoiler--

karadeniz'den istanbul'a goc eden birbirine dusman ama bir yandan da sevgi besleyen, bu yuzden birbirinden ayrılamayan iki aileyi konu alıyordu, iki ailenin gencleri olan sevval sam ve nejat isler'in birbirine asık olmasıyla islerin karıstıgı izlenebilirlik acısından nadir dizilerden biriydi

--spoiler--
sırf kazım koyuncu'nun müzikleri için bile izlenesi diziydi. konusu hep aynıydı, sıkmaya başlamıştı, tadında bitti.
karadenizli olmasanızda dinlerken kalkıp horon teptiren güzel bir müzik.
bir bölümde, kazım koyuncu ve şevval sam, tam odakule nin önünde, düet yaparlar, ben seni sevduğumi şarkısına. yok böyle bir şarkı, yok böyle bir düet.

senaryo gereği, kazım koyuncu ve arkadaşları oda kulede gitar çalan gençlerdir, şevval sam ve nejat işler de rol gereği dinlenmek için tesadüfen orada oturmaktadır. ve olaylar gelişir.. *
cemreyaz ismini hatırlatan dizi.

cemreyaz-gülbeyaz

(bkz: cemreyaz)
en güzel türk dizilerinden biridir müzikleri harikadır 3 defa seyrettim gene çıksa gene baştan sona seyrederim.
nejat işler'in büyük bir kitle tarafından tanındığı ve sevildiği dizidir.gülbeyazdan sonra çok karadeniz dizisi çıktı fakat onun kadar başarılı olamamıştır.şarkılarıyla birlikte unutulmayacak bir dizidir bence.
youtube dan izlemenin bile acaip bir zevk verdiği,türkiye'de yapılmış en kaliteli dizilerden biri...
tekrarının tekrarı faslını kanald'nin 'tekrar' açtığı dizi.yine de güzel güzel izlenesi..

not: tekrarlarına rağmen bazı kısımlarca izlenemeyen bölümlerinde henüz... *
kanal d'nin yeniden tekrarlarını yayınlamaya başladığı muhteşem karadeniz dizisi.
Hayranı olduğum dizi ve koyverdin gittin beni şarkısının en çok anlam kazandıgı yer..
haftaiçi her gün 14.30 da tekrar yayınlanan gerek müziği gerek oyunculuğu gerekse hikayesiyle insanı televizyon başına kilitleyen müthiş dizi.
müzikleri, oyuncu kalitesi, hikayesi ve senaryosuyla türk dizileri içinde en iyiler arasında yer alan dizidir... tadında bırakılmış, bıktırılmamıştır...
adapazarında düğün ve benzeri cemiyetlere de ev sahipliği yapan nezih restaurant.
kanal d de tekrar bölümleri verilen, an itibariyle yayınlanmakta olan en güzel karadeniz dizisi.
kazım koyuncu'nun da ara ara karadeniz göründüğü dizi.
bu aralar öğle saatlerinde tekrarlarının verilmesiyle şair ceketli çocuk'u tekrar ekranlarda görmemizi sağlayan dizi.
kanımca türk televizyonlarının özentiliğinden , iğrençliğinden , sıradanlığından kurtulup marka olmuş , bu zamana kadar yayınlanmış en güzel dizilerden biri..

karadeniz şivesine ve kazim koyuncu'ya ilgim , nejat isler'e aşkım bu diziyle başlamıştı , şevval sam daha da bir büyümüştü..

cuma akşamları 21.45'te yayınlanırdı kanal dede , hiç unutmam..

sırf son bölümünden önceki bölümü kaçırmayayım diye bahar şenliği denen zımbırtıyı erkenden bırakıp eve gelmiştim , şimdi tekrarları izlerken aklıma geliyor da..hala aynı şeyleri hissediyorum , hala aynı yerleri kağıda yazıyorum , kaybediyorum , üzülüyorum..

- ben seni sevduğumi da dünyalara bildurdum!
* kimse almasın seni , yine bana kalasın.

alakasız ilave : (#2162681)
tekrarlarını izlerken kazım koyuncu sahnelerinde çok duygulandığım, oyuncuları çok yetenekli, senaryosu çok güzel, tadında bırakıldığı için pek çok kişinin gözünde efsane haline gelmiş dizi.
karadeniz aşkımın, karadenizliye aşkımın, karadeniz müziğine aşkımın başlamasına sebep olan kazım koyuncunun, içinde bir kaç kez göründüğü dizi. şimdi ne zaman duysam müziklerini aklıma kazım koyuncunun son konserlerinden birine beresi,dökülmüş kaşları ve kirpikleriyle çıkıp "ben seni sevduğumi" türküsünü söylerkenki halini hatırlar ağlarım.
tanım:içimde bütünleşmiş bir acı yaratan ilk ve tek dizi.
şevval sam ve nejat işler'in başrollerini paylaştığı, müziklerini * kazım koyuncunun yaptığı şirin ve masum karadeniz dizilerinden biridir.
erkin ozan adı ile sahne almakta olan 1 aylık klasik gitar hocamın besteleyip söylediği şarkının ismidir. şarkı bir çok kişi tarafından tutulmuştur, herkesdinlesin.com da. adresini de vereyim hatta : http://www.herkesdinlesin.com/erkinozan
şu an kanal d de tekrarı yayınlanmakta olan dizi *
gelmiş geçmiş en kaliteli diziler arasında yerini almış dizidir.