bugün

kaynak verilirken bazen referans gösterilen bokluk.
- bizim evimiz dublex

- hıhh g.tüm, bizimkisi triplex

şeklinde kullanılır. genelde mahalle teyzelerinin ağzından duymak mümkündür.
(bkz: hocam ayıp oluyor ama)
- naber lan götüm.
cümlesindeki kullanımıyla da göz dolduran kelimedir. herkesinki kendinedir. kimisi yere yakındır kimisi değildir.
(bkz: nereye donersen don gotun hep arkandadir)
söyleyene çok zevk veren kelimedir. söylenen ise sinir olur.

alternatifleri için;

(bkz: yarram)
(bkz: lebram)
(bkz: yavşam)
(bkz: yapram)
bir numaralı referanstır, kaynakların kaynağıdır.
genelde kardeşlere hitap biçimidir.
(bkz: mal)
(bkz: dana)
Sözlükte genel olarak: ''kaynak: (bkz: götüm)'' şeklinde kullanılır.
1*insanda arka tarafta bulunan oturmaya yarayan uzuv.
2*götlük yapanlara verilen isim.
3*''fazla gurur göte vurur.''
ikilemesi zarf olan sözcük.
(bkz: götüm götüm ilerlemek)
beğenilmeyen birini veya bir şeyi tanımlamak için kullanılan benzetme.

- bak, saçımı kestirdim. nasıl?
+ aynı götüm gibi olmuş.
yeri geldiğinde kullanılırsa, çok oturaklı bi argodur.
en yakın arkadaşa hitap şekillerinde yarram ile ölümüne kapışır. Yarram daha samimi, götüm daha sempatiktir. Ayrıca 'yarram' daha sağlam bir tonlamayla, 'götüm' daha yavşak, arkadaşı ensesinden tutmak suretiyle söylenmelidir. Yani bi 'nabıyon yarraam'la 'nabıyon len götüm' bir değildir.

Kaynak: götüm.
yenen bir şey.
(bkz: götümü ye)

yiyen bir şey.
(bkz: götüm yemedi)

bir ölçü birimi.
(bkz: göt kadar)
Ay götüm
kankası ; yarraamm.
popomun halk dilinde kaba olan hali.
kardeş dedğim 11. sınıftan bi kız geçenlerde yazdı ta aradan 4 yıl geçmiş aq instadan konustuk neyse 3 . 4. gün senin götüne bakmayı özledim berkay dedi . ulan şaşırdım sonra gittim aynada götüme baktım cidden mükemmel götüm var . 3 sn sonra hemen gözümü kapadım yoksa kendime azacaktım sonra kıza hak verdim . buluşalım sen benimkini ben seninkini şaplaklayım dedim şaka ayaklı kız ciddiye alıp nezen teffik gibi küfür etti ama yılmadım hala şaka ayağına yattım baktım kız yumuşamıo googleden göt resmi indirip attım bu benim götüm diye abisi aradı sonnra beni numaramı nerden bulduysa orospu evladı . alo dedim . senin götünü sikerim yavşak dedi . bende sendemi yaaa die dalga geçtim . ben ***in abisi dedi bende senin kardeşin benim götüme güzel dedi ilk onunkini sik bence dedim . böyle deyince daha çok sinirlendi baya bana kaydı ben iplemiom tabi . sonra sustu bu bişi dicem dedim hala küfür edio sonra onada buuluşak sen benim götümü sik ben seninkini dedim adam dayanamadı güldü aq asflşkasşflkasşflaskfas sonra böylede konu kapandı kız şuan instadan fotolarımı felan beğenio aq asfkljlasfklasjfasfasf .
Dikkat et zirveye de çıkarır teme de.