bugün

sana aşık olmayan bir insanla ömür boyu yaşama eziyetidir. ten uyumu da yoksa ayda yılda 1 kere sekstir. sonra gelsin aldatma.

eskiden uzun sürüyormuş. sebebi kadına uygulanan baskı. bebeklikten bu yana baskılarla büyütülen bir kadın nasıl boşansın ki. kadere razı olmak, çocuğuyla motive olmaktır. günümüzde ise pubg oyunundan biriyle tanışılıp evden kaçanlar bile mevcut yani pek fazla uzun sürmüyor.
insanların mecburiyetten birbirini tanımasını ve evlenmesini gerektirir. Günümüz şartlarına uygun olmadığını düşünüyorum.
(bkz: görücü usulü evlilikler ve yaşanılan olaylar)
güzel bir evlilik çeşididir. bilgisi olmadan fikri olan beyinsizler yorum atıyor. mesela halan bir kızı beğeniyor geliyor sana söylüyor sen de gidip görüyorsun konuşuyorsun anlaşırsanız evleniyorsunuz.

asıl piyango sözlüğe orasını burasını atan mezhebi geniş biriyle evliliktir. sonuçta kaç kişinin altından geçtiği piyango.
mantık > aşk.
https://youtu.be/lpmraTsUAe0
Düşündüğüm evlilik biçimi.
Olmaması için bir neden yoktur. Benzer kültürden gelen ailelerin çocuklarının mutlu olabilme olasılıkları daha yüksek.
tehlikelidir ve günümüzde anlamsızdır. niye tehlikelidir? birbirinden elektrik almamış iki insan emrivaki bir araya getirilmeye çalışılır. çok zaman geçiremezler. belki birisinde hislenme olur, diğeri arada büyükler var diye devam eder. ama ileride bu çatlaklar genişler ve kırılmalar olur. böyle ilişkiler sakattır kısaca. huyunu suyunu tanımadan birlikte yaşamadan evleniyorsanız ilerisi için risklidir. ileride türlü psikopatlıklarla uğraşabilir, boşanabilirsiniz.

"ya hiç bana göresi denk gelmiyor, hiç birisi istediğim gibi değil" diyorsanız da sorun sizde demektir. ananız babanızın bulduğu kadarını bulamayacak kadar aciz misiniz?
bak abi gerçekten anlayamıyorum. sevişeceğin insanın kim olacağını başkalarına nasıl bırakıyorsunuz ya? nasıl abi ya elbise mi alıyorsun yıllarca birlikte olacağın birisi bu. bu kararı veremeyecek kadar birey olamadın mı, özgüvenin mi yok noluyoruz abi. bunda kararı başkasına bırakan insan hayatla nasıl mücadele edebilsin, nasıl iyi yerlere gelebilsin.
Gönül ister ki tanıştığın sevdiğin insanla evlen ama gel gör ki çoğu bu tarz evlilikler yapıyor. Şimdi adamlar yaşını başını alıyor bakıyor aday yok veya çıktığı yok mecbur oluyor yani. Anneye bırakıyor istemsizce. Napsın adam.
gidip görüşüp konuşuyorsun anlaşırsan beğenirsen evleniyorsun bu kadar mı cahilsiniz be, piyango değil yani.

cahilin bile bir seviyesi var ama bilmiş cahillik yani zır cahillik çok vahim.
Orospu gibi flört etmeyen bir kız isteyen erkeklerin tercihi. Genelde böyle yapılan evlilikler daha sağlamdır.
Kız çocuğu buyutuyosun 1 dediğini iki etmiyorsun sonsuz sevgi alaka derken çocuk buyuyo sevişmeden evlenmem diyo...
muhtemel yapmayı düşündüğüm hede. evlenmeye sıcak bakmayan ben diş ağrımla 3 gün uyuyamayıp evde yanlız olunca böyle sultanlığın içine ederim deyip instagramı açıp stalk yapmaya başladım heralde buda görücü usulünden sayılıyordur şaka şaka. aşktan çok çekmiş biri olarak söylüyorum en iyisi görücü usulü zaten görücü deyince seni hemen evlendirmiyorlar ki bir nevi kız bulma işini aileler yapıyor. zaten günümüzde güven problemi hadsaffada millet bir birini tavlamak için atmadığı takla kalmıyor. herkes efendi hanımefendi bu dünyada amq. evlenince imza iş bitiyor ve mum yatsı olunca sönüyor.
Görücü usulu evlenmis ve çok da mutlu 'olmayan' biri olarak tavsiye edecegim evlilik cesididir. Nasil ? Simdi gencler sevgili olarak baslarsaniz ve gercekten birbirinizi severseniz birbirinizi yipratma-ma ihtimaliniz yok. Bunu kesin net biliyosunuz. sizin onu daha cok sevmesi yada onun sizi daha cok sevmesi durumunda seven kisi sevilen kisinin istedigi insan olmak zorunda oldugu hissi kacinilmaz. Bunu bir omur oynayan var mi bilmiyorum ama basaran yoktur herhalde.
Sevgili oldugunuz kisiyle bu yuzden zor oluyor ve 1,2 sene icinde bosanma filan net yani.
Gorucu usulune gelecek olursak gercekten begendiginiz ve birbirinize numara yapmadan saygi duyabilceginiz biri ile gayet olur. Benim olay neden olmadi derseniz. Siktir edin *
yüzgöz olmadan evlenmek iyi tarafı, tanımadan evlenmek de kötü tarafı. hiç evlenmesem mi diyorum ?
en sağlam evlilik.

romantizm, aşk filan sonu hep boşanma.
Çok mantıklı ve güzel bulduğum evlilik çeşidi.
-Günümüzde sosyal medyanın da etkisiyle doyumsuzluk başladı.
Kızlardan örnek verecek olursam, acayip derecede çirkin bir kız bile birkaç makyaj ve fotoshop la sosyal medyada manken kesiliyor. Ve aldatıcı dünyasına kapılıp kendisinide manken sanıyor.

Sonra bunu gören erkekler de zengin olmamasına rağmen bir şekilde kendisini bu kızlara karşı zengin elit erkek kıvamında gösterip gözünü boyuyor ve kandırıyor.

Sonuç; 2 tarafta yalanlarla çıktığı bu ilişkiden, pismanliklarla ayrılıyor.

- Bir diğeri belli bir yaşa gelmiş, yaşayabileceği herşeyi yaşamış kızlarımız, sağdan soldan saf erkekleri kaparak, birde çocuk yapıp gittiği yere kadar götürmeye çalışıyor.

-Ama görücü usulünde bunlar yok, kız a veya erkeğe bakan taraflar birbirlerini çevresine sorup sorusturur.

Sonra zaten görücü usulünde direk evlenme diye birşey yoktur. Sozlenirsin birbirini tanımak için uygun zamanı yaratır ve olumlu olumsuz dönütler verirsin.

insanlar ilk tip e bakar, gerçekler budur. Davul bile dengi dengine demiş atalarımız. Evet karakter olmazsa olmaz. Ama bunlarda gerçekler.

Önce bir tanışıp tıp olarak onay aşamasına gelinir. 2 tarafta birbirinin tipinden hoşlanır ve 15 saniye kuralı olan karşıdaki kişinin genel bir temasını çıkarıp okey lerse. Sozlenmeye geçilir.

Tüm ayrıntılar konuşulur, sonucunda evlenirler ya da ayrılırlar.

Herkes aşk evliligi aşk evliliği diyor ama şunu unutuyor. Benim beğendiğim beni beğenmez, beni beğeneni ben beğenmem.

Yani aşk dediğiniz şey genelde tek taraflı olur. Sınıfın en güzel kızına aşık olan sınıf erkeklerine, daha pasif daha az güzel kızlar aşık olur. O onu sever, onun sevdiği başkasını sever vs.

Aşk karın doyurmuyor maalesef.

Mantık evliliği de tek başına yetersiz, çünkü mantık evliliğinde bakılacak pek şartlar yok, neye bakicaksin yaşayacağım şehire, ailesine, kadının maddiyatina, işine gücüne, tipine vs mi?

Aşk i bilmem ama sevgi emek vererek çoğalır. Bir değer gibidir.

Sen evlenirken 1 puan olan sevgi, beraber yaşadığınız zorluklarla , beraber mücadele ettikçe artar 100 puana kadar çıkar.

Olayın uzunu bu.
günümüzde çok tehlikelidir. 21. yüzyılda yaşayıp hayatında hiç sevgilisi olmamış insanların gerçekleştirdikleri evlilik çeşidi haline geldi. bir insanın hiç sevgilisi olmadıysa o insanın psikolojik sıkıntıları olabiliyor. yani aranızda görücü usulü evlenecek olanlar varsa bilsinlerki kendinde veya karşındaki insanda psikolojik bir takım sıkıntılar olabilir.

eskiden sevgili işleri çok zordu bir karşı cinsle konuşmak bile büyük olaydı haliyle görücü usulü evlilikte yaygın ve normaldi fakat geldiğimiz devir çok değişti. bu zamanda bulamıyorsa ciddi bir psikolojik sıkıntı vardır kişide.
risk budur demektir.kokusu nasıl ki?memesi,götü nasıl ki sorularıyla gerdek gecesi karşılaşılacak durumdur.Baştan aşağı risk,ve gereksizdir.
Kutuma gitmek istiyorum demektir.
Muhtemelen tercih edeceğim yoldur. Ne üniversitede etrafımda erkek vardı ne iş hayatımda bekar ve genç erkek. Kadersizlik böyle bir şey.
sadece sevgilisi olmayanların, karşı cinsle iletişim kurmakta zorlananların başvurmadığı yöntem. sevgilisi olup, ama sadece gönül eğlendirip ardından " ya en iyisi görücü usulü evleneceksin, en temizinden aga" diyen bir kitle de olduğunu düşünüyorum. görücü usulü evlilik ayıp değil ki zaten. kimi zaman iyi anlaşıp sevenler çıkıyor. algılarla yaşamamak lazım hep. sadece biraz tutarlılık gerekiyor.
Görücü usulü evliliği gelini gerdek gecesi görmek sanan var lan. Öyle değil o iş. Sadece ilk buluşmayı kendi rızanla değil başkasının bulduğu kızla yapıyorsun. Beğenmezsen gerdek merdek hak getire. Basar gidersin anlaşamazsan.