1. .
  http://www.guvenliweb.org.tr/

  adresinde ulaşılabilen, erişimi engellenmiş sitelere yapıştırılmış bir reklam gibi bir, bi bok püsür.

  --s--
  Misyonumuz,
  Hayatımızın bir çok alanında hızla yaygınlaşmakta olan internet dünyası ile ilgili olarak genelde toplumumuzu özelde ise çocuklarımızı, aileleri ve eğiticileri bilinçlendirmek. Bu kapsamda, internet’in faydalarından istifade ederken internet ile evlerimize, okullarımıza, işyerlerimize kısaca hayatımızın bir çok alanına girmesi muhtemel tehlikeler ile ilgili farkındalık oluşturmak ve gereken tedbirleri almaya teşvik etmektir.
  --s--

  (bkz: misyon)
  ... uye lol
 2. .
  --spoiler--
  Bu Maili 9 Kişiye Göndermezseniz...
  01/12/2008 "Bu maili 9 kişiye göndermezsen şansızlık 9 sene peşini bırakmaz" mı?

  Sanal alemdeki dini içerikli ve tehditli e-postalar internet kullanıcılarını güç durumda bırakıyor. Bazı internet kullanıcıları, kendisine ulaşan "Bunları 9 kişiye gönder, yarın güzel bir haber al, göndermezsen şansızlık 9 sene peşini bırakmaz" şeklindeki ifadelere aldanıp arkadaşlarına mesaj gönderiyor.

  Adana Müftü Yardımcısı Mustafa Turan, dini dayanağı olmayan bilgilere itibar edilmemesini isteyerek, internet kullanıcılarına "Bu postaları çöpe atın, bela ve musibet gelmez." dedi.

  Mustafa Turan, islamiyet'te yeri olmayan bu tür mesajları hurafe olarak nitelendirerek, internetten önce de kendilerine gelen bazı vatandaşların kamuoyunda "Şeyh Ahmet vasiyeti olarak bilinen eğer bunları yapmazsanız musibet sizi bulur" türü sözler içeren mektuplar getirdiklerini anlattı.

  Kaynağı Kur'an ve sünnet olmayan mesajlara itibar edilmemesini isteyen Turan, "Bu tür mesajlar insanların kafasını karıştırır. Hadiste 'Kişiye her duyduğunu söylemesi yalan olarak yeter' buyruluyor. Ayrıca, 'Bir haber getirildiğinde doğruluğunun araştırılması' tavsiye ediliyor. Bu ve benzeri tür içerikli mesajlara itibar edilmesin. Kimseye göndermediği bir e-postadan dolayı bela ve musibet gelmez. Bunları kimseye göndermeyin, çöpe atın." diye konuştu.

  Kaynak: CHA
  --spoiler--

  şeklinde bir haber geçen site, şeriat kanunlarıyla yönetiliyoruz da haberimiz mi yok?
  1 ... fehimsiz ekmek
 3. .
  telekomun sansurden sorumlu kurumudur.
  ... ejderham