bugün

Aranızda öğrenci olanlar var ise bu borçtan korkmasın. Ben 6000 tl kadar olan borcumu öğrendiğimde 2 gün uyuyamadım (ki cumartesi gecesi öğrendim ne kadar borcum oldugunu) okuldan alacağınız öğrenci belgesini ikametgah adresinize bağlı olan sgk müdürlüğüne götürdüğünüzde ve mutlaka anne - babanızın sigortası vardır. Oradaki arkadaş okuduğunuz yıl kadar olan borcu siliyor. An itibari ile çok şükür borcum bulunmamaktadır. Oh bee...
(#27003960) mükemmel açıklanmış sözlük adına teşekkürler.
hastaneye bile gitmediğim halde 6000 lira çıkan borçtur. oturduğumuz yerden borçlandırıyor orospu çocukları.
hükümet seven kardeşlerimizin bir kontrol etmesini istediğim borçtur. bakalım kaç bin çıkacak kendilerine.
ödeyin şunu bak, bir daha uyarmayacağız ödemeyenleri.
(bkz: aksaray ın elektrik faturasını nasıl öderiz)
altı ay uzatıldı olarak bildiğim yeniden yapılandırma süreci içinde olan borçtur.
Universiteyi bitirdikten sonra 12 bin tl'lik kredi borcuna ek olarak 3 bin tl daha eklenen borçtur işsizlik de bu isin cabasi, ulan hayata 15 adim geride basliyorum sabir sabir.
Basvuru suresi 6 ay daha uzatildi kesin olarak.
01.10.2008 de 18 yaşından küçük olan tüm kız çocukları artık 18 yaşından sonra okumadığı takdirde aileden bir bireyin sağlık sigortasından faydalanamaz. işte bu yüzden 18 yaşından sonra okumayıp veya orta öğretim bittikten sonra bir yıl veya birden fazla yıl üniversiteye hazırlanırken gss prim borcu tahakkuk eder. aynı şekilde 2008 de gelen yasadan habersiz olan kızlarımız okumadığı halde ''benene yeee nasıl olsa ben 25 yaşına kadar babişkomdan faydalanıyorum'' diyorlar. ondan sonra bir gün grip olup ilaç almaya gittiğinde karşısına 7 bin tl borç çıkınca bok yemiş tavuk gibi kalıyorlar. demem o ki facebook'da candy crush saga oynayacağınıza gidin haber izleyin yada ali tezel'i takip edin.

dipnot: 01.10.2008 tarihinde 18 yaşından büyük olan kızlar yasaya takılmadan 25 yaşına kadar babişkolarından faydalanabiliyor. küçükler için 18 yaş sınırı var.

dipnot2: öğrenim hayatı bittikten sonra kesinlikle gss prim tahakkuk etmeye başlar. bu yüzden okul bittikten 10 gün içinde kaymakamlığa gidip gelir testi yaptırın. ardından sgk ya gidip prim borcunuzun en düşükten tahakkuk ettirilmesini isteyin. böylece aylık 50 küsür tl civarında prim borcu olur.
çoğu ak partiye oy veren gencin habersiz olduğu borçtur. umarım seçimden önce öğrenirler. ak partili arkadaşlarınıza bu borcu gösterin efendim.
babamın internete girmesinin tek sebebidir. Ondan sonrada facede okey oynamaya başlamıştı.
haşmetlinin hiç bahsetmediği sistem.

kimse hastanelerde rehin kalmıyor artık diye gururlanmakta zat-ı şahaneleri.

hastaneye giremiyor ki vatandaş rehin kalsın.
Her an cezayı banada patlatcaklarmış gibi duruyor.
2 sene önce askerdeyken bana borç işletmişlerdi. askerlik durum belgesi götürüp borcu sıfırlamıştım.

hemen işe başladığımı söyledim. sigortam düzenli olarak yatar. ara ara bakardım borç gözükmezdi.

bugün uzun bir aradan sonra tesadüfen bakayım dedim ve 2 sene hiç çalışmamışım gibi borç işletmişler. 3500 lira borçluyum sözlük.

bunların yaptığını 40 yıllık yahudiler yapmaz.

mitinglerde herkesi sigortaladık diye hava basarlar. parasını senden benden alırlar. senin benim paramla millete hava basarlar.

böyle gerizekalı iradeye çok bile şu hükümet.

kısacası çalışıyor bile olsanız gss borcunuzu sorgulayın dostlar. bu adamlar soyguncu. ayık olmakta fayda var.

devletin vatandaşlarını ücretsiz olarak sigortalaması gerekirken işsiz güçsüz adamların cebindeki 3 kuruşa göz dikenin gözü çıksın.
hala silinir, kaldırılır, iptal olur diyenler var. bakın hece hece yazacağım. hiç bir hü-kü-met kal-dı-ra-maz. Gss ile yaşamayı öğreneceksiniz. ya seve seve ya sike sike. çünkü imf nin bir dayatmasıdır gss. Bazı uygulamaları revize edilebilir. tek bir prim statüsü belirlenebilir. (örneğin g1 seviyesi: şuan için aylık 48.06 TL) bu ve buna benzer küçük değişiklikler belki yapılabilir. o da belki...onun dışında kaldırılmasını iptal edilmesini vs beklemeyin.

bir de anlamak çok güç. aylık belli bir meblağ ödüyorsun ve sülalen faydalanıyor neredeyse. sen, varsa eşin. varsa sigortasız anne-baban. varsa çocukların. hala ağlamak nedir cidden anlamıyorum...

not: ödeyin veya ödemeyin artık o kadar da önemli değil . yakın zamanda e-haciz uygulanmaya başlanacak. haziranlardan sonra falan.

bi ara şunları da okuyun. okuyun diyeceğin de okumazsınız ki amk. hangi ülkede uygulanıyorki!!11 diyin anca amk.

bunlar sadece bazı örnekler...

http://tr.euronews.com/20...-saglik-sigortasi-kabusu/

http://www.saglikaktuel.c...yararlanilabilir-6966.htm
sike sike ödemek isteyenler önden siktirsinler madem. sosyal devlet diye götünü yırtan akp çalışmayan insandan para istiyor. çalışanların da çalıştığından haberi yok onlara da borç binmeye devam ediyor. askere çağırıyor ama askerde olduğundan haberi yok hala borç işlemeye devam ediyor. devletin götündeki donundan haberi yok. götünde durmayan donun yenisi için de senden benden haraç kesiyor. çalışmayan adam aylık o kadar para neden versin. benim son 3 senede 6 ay üniversite son sınıfta, sonrasında 6 ay askerde ve 1 sene de çalışmış olmama rağmen sürekli en üst gelirden hesaplanarak borç bindirilmiş ve en son 6bin küsür lira borcum vardı. ödeyeni eşekler kovalasın.
Doğru, yanlış devlet açısından şöyle vatandaş açısından böyle demeyeceğim. Ama bu böyle olmalı, böyle sürecek diyen kişinin ya yaşı çok küçüktür ya da türkiyede olanlar hakkında pek bir bilgisi yoktur. Neler iptal edildi, kimler neleri değiştirdi bu ülkede bu mu olamayacak.
şu kadar söyleyim. kimse içine dert edip bu borcu yatırmaya kalkmasın. yatıran enayidir! zaten önümüzdeki yıl gss diye bir şey kalmayacak bundan emin olun. bu zamana kadar yatıranların paraları da sigorta primine işlenecek.
Kaymakamlığa gidip gelir tespiti yaptırdıktan sonra sgk'ya giderseniz yapılandırma olacak borç imiş. Evin geliri babamın 1600 tl emekli maaşı, Sgk'nın bana söylediği geliriniz yüksek gözüküyor borcu ödeyeceksiniz. Bok öderim. Hayır servet olarak da zengin insanlar değiliz işçi emeklisi adamın 35 sene çalışıp aldığı bir ev bir arabası var. Evin taksidini hala ödüyor. Neyin geliri lan bu?
2 bi lira borcum var. acaba devlette nasıl bi beyin yapısı varda durduk yere insanları borçlandırıyor anlamış değilim.
Benim de yaklaşık 1000 lira borcum var. Amk öğrenci adamım ben ne borcu bu anlamış değilim.

Edit: imla.
her ay 50 lira ödediğim borçtur. sorsanız kaç kere hastaneye gidiyorsun yılda diye elbetteki hiç devlet öğrenci kesimden para kesmek yerine doktor ve hemşirelerine güler yüz ve hoş davranmasını öğretmeyi denemeli.
hani sözlüğün kalıplaşmış bir deyimi varya akp iktidarında olmuştur diye. işte bu söz gss primine cuk oturur. zaten akp de bizi cuk oturtmuştur. biz koyun olmaya devam, akp de bizi soymaya devam.
Şimdi verdiğiniz sözleri tutma zamanı. Bu soyguna son verilsin.