bugün

kapalıda bağırmak kadar bana zevk veren bir eylemdir yorum konserlerinde "yaşasın ölüm orucu direnişimiz" diye haykıran çoluk çoçuğa inat ve onların seslerini bastırmak istercesine ".. indim maden ocagina, kara elmas diyarina.." diye baslayan ve devam eden, her seferinde beni gözyaşları içinde bırakan bir çok grup yorum parçasına gırtlağım yırtılana kadar eşilik etmek..

icra ettiği sanatta getirdigi "yorum"dan dolayı devamlı gözaltına alınan, ancak asla kolay kolay serbest bırakılmayan, asla pes etmeyen ve her konserinden once acaba bu sefer kim cikacak diye beni meraklandıran bir gruptur yorum..

sevdamı kabul etmeyen sevdiceğe "mısri kız" diye isyanım, kavuştuğumda ise "seni seviyorum" sevdicegim ancak kavgamı da seviyorum diyebilecek cesareti bana veren ara gaz, nazım ustaya ve haziranda doğan biricik kardeslerime her yıl sektirmeden "haziranda ölmek zor" selamımdır..
hiçbir televizyon, gazete, dergi vs. de reklamı yapılmadığı halde hiçbir albümü 500binin altına düşmeyen, ibrahim tatlısesin albümü 1milyona yaklaştı diye yaygaranın koparıldığı dönemlerde "cesaret" albümü sessiz sedasız 2 milyon satan müzik grubu.
vokalistliğini yapan kızın dün aksam evlendiği grup.
ilkay akkaya, efkan şeşen, hilmi yarayıcı gibi dinlenesi seslerin de vokalliğini yaptığı, eleman sirkülasyonlarına rağmen yıllarca ayakta kalmış ve dünya çapında da bilinen protest müzik yapan grup..
Müzikal kalitesi olmayan, aynı müzikal altyapının üstüne siyaset içerikli olmayan herhangi bir söz kullanılsa 1000 tane bile satacağına inanmadığım müzisyenler grubu. *
yıllar boyu sol görüşlü gençlerin önderliğinde bulunmuş, düşüncelerine tercüme olmuş, şarkılar söyleyerek düzenin bozukluğuna karşı tavrını koymuş gruptur.
dhkp c'nin müzik gurubu olduğu söylenen grup.
20 mayıs gecesi bursa açıkhavada sahne alacak grup.
ingiltere'de pkk'nın derneklerinde sürekli çalan şarkılarıyla, ingiltere'de okumuş öğrencilerin akıllarına kazınmış grup.
son 2 albumlerini dinledigimde hayal kırıklıgına ugradıgım grup basarıya doymus olan futbolcuların para icin top oynadıgı gibi, yorum da kucaklasma albumunden sonra eski ruhunu bi turlu yakalayamadı.

grup yorum Başlığındaki Önemli Entry'ler

Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.