bugün

haftasonu arçelik'te yaptığım 3200 lira alışverişte, grundig gsb 150 bluetooth hoparlör hediye ettiler sanırım paraf karta özelmiş. performansını baya baya beğendim.
eski dost düşman olmaz yarı yolda bırakmaz, al gitsin.
Beyaz eşyaları nasıldır diye merak ettiğim markadır.

Çocukluğumuzda ki tv ile ün yapmıştır ayını zamanda.

*t birde kumandası vardı ki düşman g*tüne..
160 tl ye saç kurutma makinesi aldım bu markadan. Ulan bir makine bu kadar mı iyi üfler. Ben bu zamana kadar saç falan kurutmamışım. saçımı bitirmişim. Iyon üfleme seçeneği var sanki güzeller güzeli bir kız saçınızı okşuyor gibi..
Bilgisayarları fiyat bölü performans açısından tanımsızdır ikisi de yaklaşık sıfır .
böyle bir marka var amk evet.

yorumsuz.
philips led tv al. yarı iletkenlerin çoğunu philips üretiyor. sony notebook alma başa bela. sürücüleri yüklemede zorluk yaratıyor. zaman kaybettiriyor.

koçholdingin şirketi alman grundig şirketini satın almıştı. arçelik, beko, grundig onlar üretiyor. kaliteli denmez. zaten beko ve arçelik aynı parçaları kullanıyor büyük bir ihtimalle grundig te aynı parçayı kullanıyordur. ucuz olduğu için çine yaptırıyordur. bazı ürünler türkiyede montaj yapıyorlar. mesela buzdolabı ama kompresör düzgün monte edilmediği için düzgün çalışmıyor çok şikayet duydum soğutmadığı için içindeki iyicekler bozulmuş. mediamarkette mini buzdolabı gördüm kompresöründe çin üretimi yazıyordu. türkiyede ucuz eleman çalıştırıyorlar onlarda düzgün monte etmesini beceremiyorlar. olan son kullanıcıya olur. yani müşteri kahrını çekiyor.
uludagsözlüge reklam vermişler. grunding notebookların kaliteli olduğu söylenemez. reklamlarına bakar almaya karar verdiyseniz bir kez daha düşünün.

vestel, beko , arçelik, grunding bu elektronik elektrik cihazları tamir etmiyorum. zaten yedek parçada vermiyorlar.

ikna etmeye çalıştıklarında çok iyi ikna ediyorlar. kandırma yöntemleri muhteşem.

grundig notebook 1010 modeli fevkalade upgrade yüklemeden sorunlar yaşanıyor upgrade yüklesek adam hiç çalışamıyacak. öyle böyle değil.

a) Satın alırken kulaklarını değil, gözlerini kullan.
b) Fazla mal göz çıkarmaz ama fazla mal cehenneme kütüktür.
En son 350₺e sattıkları netbookları ile teknoloji severleri kendine aşık eden marka.
koç grubunun markalarından biri. türkiye'de grundig ürünleri arçelik ve beko mağazalarında satılmaktadır.
Resmi sitelerindeki şikayetleri okuyup, ciddiye alıp, çözüm üreten nadir şirketlerden.
http://www.haberself.com/h/11827/

yaptıkları quiz'de coder çıktım. benim bilgisayarıma eski diyen firma. getirin yenileyelim falan demişler. yok saol böyle işi şimdilik. sonra belki.
1100 liraya 2010da aldığım laptop markası. Aldığımdan beri yuklemedigim program, oyun, indirmedigim film müzik oyun kalmadı bu zamana kadar da bir sorununu görmedim masallah takır takır çalışıyor. Hatta hiç format dahi attirmadım laptopa. Düğmesine bastığım an 20 saniye demeden tak diye açılıyor. Alacak olan arkadaşlar varsa ismine tipine bakmasın alsın derim. 4yıldır daha servis ve tamir yüzü görmedi. Hemde nerdeyse günde 16 saat kullanılmasına rağmen.

Oyunu iki defa yazmışım dalga gecmesin millet.
grundig isimli şirketin ürettiği bütün ürünler uzun ömürlü.
önümüzdeki günlerde ekmek yapma makinelerini piyasaya
sürecekler. ekmek makinesi deyip geçmemek gerekli.
en az 6 milyon lira seksenbir ile biner tane satılırsa.
Buzdolapları şu anda piyasada Bosch/ beko kadar olmasa da Profilo'dan veya Indesit'ten kat kat daha kaliteli olan marka; fiyat/ fayda oranında neredeyse rakipsiz.

Ama herkes 1) televizyon ve müzik seti markası olarak bellemiş, 2) piyasada iflas etmiş firma olarak kazandığı kötü şöhretinden kurtulamamış 3) hala hiçbir reklam/ promosyon çalışması yapılmaması ve P&R ekibinin çok kötü olması nedeniyle bu markadan uzak duruyor.
her zaman kampanyalarıyla gönlümde taht kurmuş teknoloji markasıdır.
(bkz: laptop)
(bkz: fotoğraf makinesi)
şu an üretilmeyen netbooklarının çatır çatır çalıştığı ve fiyatınında 439 tl olduğunu düşünürsek süper fiyat süper performans ama ne oldu gülüm hemen değiştin neden yaban eller gibi fiyatını eşşek yükü yaptın şu an senin sattığın notbooklarının aynısını senden daha kalite sahibi olan firmalar daha ucuza satarken neden seni tercih edeyimki arçeliğim grundiğim.
notebookları iyi çalışan marka.
bir aralar, radyo ve televizyonlarında civa bulunduğu ve bu civanın çok değerli olduğu, minimum 40bin liradan satın alanların olduğu efsanesi ortalarda dolaşmış firma.
türkiyenin zengin ettiği marka.
iflas ettikten sonra Koç grubunun 35 milyon euroya almasıyla beko grubuna geçen daha sonra arçelikle birleşen elektronik ürünler satan alman marka.
plazmalarla orulu yurdumuza ragmen evimizde hala utanmadan, sikilmadan, "misafirlerin yuzune nasil bakariz ayol" denilmeden kullanilan televizyon.

(bkz: kahraman bakkal supermarkete karsi)
arcelik tarafindan satin alinan firma. tuplu televizyonda iddialiydi, ama lcd'ye ayak uyduramadi. arcelik, turkce karakterler yuzunden avrupa'da markalasmada yasadigi sikintiyi bu marka ile asmaya calisacaktir diye tahmin ediyorum.
bir dönem lombak tarafından kullanılan osurma efekti...
geçen hafta yaptığı açıklamada 432 mavi yaka çıkarıp 5,5Milyon YTL tazminat ödediğini bildiren firmadır.