bugün

sozlukte hakkinda yazilmamis olmasi beni uzmus ferhan sensoy yapitidir.
aslında ne büyük bir ironidir bakkala kahraman diyerek, süpermarkete bok atmak. yok efendim gün geçtikçe mahalle bakkalları yok oluyormuş, nerdeymiş hanimiş çikolata dağıtan pos bıyıklı bakkal muhsin amcalar vs.

zaman her şeyi unutturuyor azizim. sen değil miydin o pos bıyıklı bakkal amcanın, stokladığı yağları rüyanda gören, sen değil miydin veresiye defterine ruhuna satan, sen değil miydin bakkalın önünden geçerken ecel terleri döken, istiflediği tüpleri görüp görüp iç geçiren... bre mazi sever insan. sormazlar mı adama, bu bakkal amcalar senden arakladıklarıyla süpermarket açmadılar mı? zaman her şeyi yumuşatıyor nitekim. o günlerin azgın, pençeli bakkalı olmuş şimdinin tonton, pos bıyıklı ne efendi adamdı muhsin amcası.. ne büyük ironi!..
ilk kez ortaoyuncular tarafından 1981-1983 yılları arasında sahnelendi. zeliha berksoy da rol almıştı.
mahalle bakkalidir genelde, sicaktir. sohbetcidir. migrosta kasiyer kizla o muhabbetleri yapamazsiniz. ya da ne bileyim , babanizdan para koparamadiginizda migros size veresiye defteri acip sigaranizi yazmaz deftere mesela.
şeref:ya abla bu adam bana git a pazarı'ndan peynir al dedi ya.
bakkal abla:oğlum söyledin mi bişey?keşke bişey söylemeseydin bak.
şeref:yok abla merak etme bişey söylemedim.
bakkal abla:ha iyi bari.
şeref:sadece baş parmağımı işaret parmağımla orta parmağımın arasına koyup burnunun ortasında nazikçe salladım.
diyaloğuyla beni yarmış geçirmiş ferhan şensoy oyunudur.(şeref=ferhan şensoy)
bakkal abla'yı oynayan berna gezik'miş.