bugün

entry'ler (18)

sözlük yazarlarının gözleri

göz. bildiğin göz. ağlayınca da gülünce de, güneşe bakınca da her daim kahverengidir kendileri. bi tek ona bakarken içinde bi gülümseme olur tek numarası da odur. ben neysem gözlerimde o lan işte. sıradan. ben insanım düz insan, onlar da göz, bildiin göz.

yazarların en sevdiği renkler ve sebebi

(bkz: mavi) çünkü huzur verir bana, denizin rengidir.

(bkz: siyah) çünkü beni/ruhumu temsil ettiğini, düşünüyorum ben bu rengin.

portakal suyundan bir yudum alıp evden çıkmak

Tam bir dizi klişesidir.

evin sorunlu ve yakışıklı/güzel zengini bütün ailenin toplanıp kahvaltı yaptığı masaya gelir ve hışımla portakal suyundan bi yudum alır.

-oğlum bi kahvaltını etseydin...
+diego dur allah ını seversen zaten ortalık karışık

gregory house

slaven bilicle benzeşen

yazarların yetenekli olduğu alanlar

(bkz: yazmak) ve (bkz: gitar çalmak)

karagül

Tam manasıyla bi türk dizisi.

her bölüm dram, yakalanmanın eşiğine kadar yakalanıp da yakalanamayan kötü karakterler, her daim makyajlı, güzel giyimli, saçları maçları taralı-jöleli insanlar, arada sırada ekstra bi drama, insanların gönlünü fethetmeye ihtiyaç olduğunda gözüken küçük çocuk. evet, millet şimdi sizde bu yazdıklarımı kullanarak rahat bi 2 sezon sürecek bi dizi yazabilirsiniz. yalnız dizinin sonuna bi küçük "hımbıl kahraman'a teşekkürler..." eklerseniz sevinirim.

güldür güldür

Beni hiç güldürmeyen program. sadece çağlar çorumlu ara sıra iyi oluyor o kadar. onun dışında taa ilk atv'de beşer beşer mi ne diye başlamıştı galiba bu program yine aynı formatla, o zamandan beri işsizlikten dolayı ara sıra takip ederim hiç bi ismiyle beni güldüremedi. hatta bi ara demiştim ulan bu program tutmadığı halde niye sırayla bütün kanallarda, farklı bi isimle yayınlıyorlar diye. ama en sonunda show tv'deki bu isimle tuttu.

fifa 15

pes 2015'e göre en büyük avantajı, lisans olayıdır bence. örneğin, premier lig fifa'Da lisanslı, pes'te lisanssız; bundesliga zaten fifa'da var ama pes'te yok-bi tek bayern münih var. BARi DORTMUND, WOLFSBURG, SCHALKE FELAN da OLAYDI BE.

cool olma belirtileri

coolluk değildir çıkıktır o çıkık. coolluk olsa duramazsın çünkü.

gecenin şiiri

ben eskimeyen tek güzelliği sende gördüm
sende buldum erişilmez hazları
yanında sıyrıldım korkulardan, yalanlardan
duyguların en ölmezini sende duydum
susuzluğum dudaklarında dindi
yalnızlığım ellerinde
çoğu gün unuttum açlığımı
sende doydum...

ilk defa seninle bütünlendim, anlıyor musun
anladım yaşadığımı her nefes alışta
seninle geçtim bütün zamanlardan
seninle var oldum
eridim seninle bir sonsuz çalkanışta.

(bkz: ümit yaşar oğuzcan)

evlenme programına kadar düşmüş erkek

Çok yüksek ihtimalle, evlenme programından yükselip ünlü olmayı, kendi adını duyurmayı felan düşünendir.

düğünün iğrenç bir şey olması

Kısmen doğru olandır. düşünsenize lan bi terli terli adamlar, kadınlar hep beraber bi yerde toplanmışlar omuz omuza halaylar felan. arada duygusal-romantik şarkılar. gençler bakışır felan. masa altından içilen rakılar, viskiler. öeh be. ama öte yandan ben de şahsen çok isterim be kendi düğünümde bi yardırıyım. arada sevdiceğimi alayım bi dans edeyim. beraber fotoğraflar çektirelim arka plana fotoşokla evler, arsalar koysunlar... çelişki...

pinch harmonic

ilk başlarda yapması baya zor gelen, fakat gitardan o ses çıkınca da zevkten dört köşe eden teknik.

çocukken en çok oynanan mahalle oyunları

(bkz: saklambaç)

en sevdiğim oyundu bu benim. sürekli millete saklambaç oynayalım derdim. pek de sevmezlerdi oynamayı ama.

fm oynarken dinlenen en iyi şarkılar

(bkz: skrillex) (bkz: make it bun dem)

https://www.youtube.com/watch?v=BGpzGu9Yp6Y

disturbed

Geçtiğimiz günlerde bi tavsiye üzerine tanıştığım, ulan ben nasıl yıllardır haberdar değilmişim böylesi bi gruptan dediğim heavy metal grubudur.

down with the sickness şarkıları en güzel ve en gaz şarkılarıdır ayrıca.

söylenmesi en hoş matematik terimi

integraldir.

cümle içinde de kullanırsak:
"naptın sen o integralleri aldın mı?"
"taze taze integralim var verim mi bi dal?"

tuvalette çizgi roman okuyan efsane nesil

hala burda olan nesildir.

tuvalette bilimum gazete, dergi, çizgi roman okunur. *