1. 1.
  death star in mimari ve onun komutani olan kumandan. darth vader in bile tirstigi bir adamdir ama memur gibi giyinir.
  1 ... jusenas
 2. 2.
  darth vader aslında bu adamdan pek tırsmaz,daha doğrusu birbirlerinden çok farklı adamlardır.tarkin imparatorluk bürokrasisinde en üzt düzey yöneticilerdendir fakat darth vader da imparatorluğun iki numaralı adamıdır fakat imparatorlukta teokratik bir düzen olmadığından oralarda ne iş yaptığı pek tarif edilemez.bir nevi denetleyicidir aslında.a new hope ta da görevi budur,imparatorun sadık bir hizmetkarı olarak death star da bulunmaktadır.
  ... disco inferno
 3. 3.
  imparatorluğun en yüksek rütbeli askeri. star wars episode iii revenge of the sith'in sonlarına doğru hatırlatılarak yüzleri güldürmüştür.
  ... kewell the wizard of oz
 4. 4.
  star wars serisinin ilk çekilen (ve kronolojide 4. sırada olan) filmi a new hope'da ölüm yıldızının kaptanı (ve aynı zamanda imparatorluğun dış bölgelerinin valisi) olan yaşlı ve acımasız karakter.

  darth vader'a bile lafı geçen otoritededir (ama tabii darth vader bu durumdan haz etmez). prenses leia'yı baskı ve tehditlerle pes ettirip isyancıların üssünü öğrenmeye çalışır. filmin sonunda ölüm yıldızının isyancılar tarafından bombalanmasıyla patlamada ölür. peter cushing tarafından canlandırılmıştır. ayrıca revenge of the sith'te daha * genç hali ölüm yıldızının inşası sırasında şöyle bir görünür (daha genç halini wayne pygram oynamıştır).

  peter cushing a new hope filminde hiç boy çekimi olarak görünmez. bunun nedeni, üniformanın botlarının ona çok rahatsız gelmesi ve çekimlerde terlik giymesi imiş. *
  2 ... usualsuspects
 5. 5.
  kesin sidius'a veriyor bu adam. yoksa bu kadar artistlik yapamazdı vader'a.
  4 ... t bag
 6. 6.
  galaksiyi bölgelere bölelim daha kolay yönetiriz demiş olan kişidir.endor'dan sonra imparatorluğun hemen parçalanmamasıda bu hareketinden dolayıdır.
  1 ... razarus
 7. 7.
  (bkz: darth vader ile tarkin the moff sorunsalı)
  ... usualsuspects