bugün

aynı avukatlık bürosunda çalışan iki erkeğin yıllar sonra eşlerine bir yemek masasında eşcinsel olduklarını ve birbirlerini sevdiklerini açıklamasıyla başlayan ve akabinde hikayenin başladığı harikulade netflix dizisi.

evden birileri gibi oldular, hemen bitmesin diye her gün bir bölüm sıkıyorum.
Aşırı zevkli. Aile içinde çok tuhaf bir bağlılıkları var. Öylesine diye başlayıp 3 günde tüm sezonları bitirdim. Ben Frankieciyim. Kendisi de kesin bir kova kadını.
Grace and Frankie is the new Thelma and Louise *

Son zamanlarda izlediğim en güzel, en eğlenceli aile/ilişki/dayanışma hikayesi.
Grace ve Frankie’nin birlikte yaşamaya tahammül edemedikleri noktadan başlayan hikaye o kadar güzel bir sisterhood hikayesine evriliyor ki zamanla, izlemek umut aşılıyor gerçekten.
Taban tabana zıt karakterler ama birbilerini çok güzel tamamlıyorlar. Kadın dayanışması harika bir şey:)
Sol ve Robert’ın aşırı naif çift hallerine de ayrıca bayılıyorum.
her seyi icsellestirmenin kulu ve elcisi oldugum icin aninda kendimi frankie ile benzestirdim.

tn:6 sezonluk bir netflix yapimi. ustte aciklanmis hos tatli komikli bir dizi.
gay eşleri tarafından terk edilince tepetaklak olan hayatlarını çiçççek gibi yeniden inşa eden iki kadının dizisi. yetmişinden sonra kendi ayakları üzerinde çatır çatır hayatını yaşayan kadın figürleri görmek inanılmaz Güzel.

kişisel tavsiyem bu diziyi annelerinizle birlikte izlemeniz. hatta biz ne zaman kadın anamla beraber yeşil ışıkta salına salına karşıya geçsek birbirimize bakar güleriz.