1. 1.
  "graphics processing unit"'in kısaltılmış hali. görüntü bağdaştırıcılarının kalbi, işlem birimi.
  1 ... lync
 2. 2.
  AMD-NViDiA birleşmesiyle artık tek bir cpu yongası üzerinde bulunması beklenen ünite(ilgili web sitelerinde tüyolar yeterince mevcut efenim)
  1 -1 ... maniacdepressive
 3. 3.
  Ekran kartları üzerinde bulunan bir çeşit işlemcidir . Aynı bilgisayardaki işlemci gibi bu işlemci de video verilerini alır , işler sonra sizin monitörünüze aktarır .
  ... storax
 4. 4.
  görüntü hesaplamalarını ve görüntü işlemlerini ekran kartında gerçekleştiren bir yongadır. Günümüz ekran kartlarındaki grafik işlemciler, işlemciye yük bindirmeden görüntü işlemleri çok başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Grafik işlemcileri GPU (Graphics Processing Unit - Grafik işlemci Birimi) adıyla adlandırılmaktadır.
  ... yosun
 5. 5.
  rusça açılımı "gosudarstvennoye politicheskoye upravlenie" olan istihbarat örgütü. çeka'nın yerine kurulmuş ve 1922'den 1934'e kadar varlığını sürdürmüştür. gpu'nun dış departmanı ise eski bir bolşevik ve parti üyesi olan mikhail trilisser tarafından yönetilirdi. bu departman denizaşırı haber almadan, casusluktan ve hatta halk düşmanlarının tasfiyelerinden sorumluydu. bu tasfiyeler konusunda nkvd ile yarışır düzeyde işler yapmışlardır. trilisser stalin tarafından 1940 yılında hiçe karıştırılmıştır. bu akıl dışı işlere kalkışan yasal terör örgütü stalin'in ayak işlerini yapmıştır. troçki'yi meksika'da bile rahat bırakmamışlardır.
  1 ... konformist
 6. 6.
  ekran kartının cpu' sudur. yani ekran kartının grafik işlemcisidir beynidir grafiksel işlemleri yapan yükü işlemciden alıp kendi üstüne yüklenen eğer fazladan kaldıramadığı bir yük varsa cpu ya bırakır oyunlar için oldukça önemlidir işlemcilerde olduğu gibi hızının yüksekliği önemlidir bit veriyolunun ve shader frekansının yüksek olmasıda önemlidir.
  ... shadowassasin
 7. 7.
  nvidia marka ekran kartınız varsa ve cuda destekliyse, kullandığınız program da destekliyorsa bazı işlemlerin yaptırılabildiği birim. şifreli rar dosyasını çözmek* ya da video dosyalarını başka formatlara çevirmek gibi...
  1 ... dis kapinin ic mandali
 8. 8.
  grafik işlemcidir. ekran kartında, üzerine fan takılan alettir. fanda sıkıntı varsa çot diye kapanır ve füme ekranla başbaşa bırakır.
  3 ... sadaeke
 9. 9.
  performanslarının modelleme, animasyon ve oyun programlarındaki çıktılarını renderleme hızıyla anlaşıldığı devrelerdir.
  1 ... memocan2468
 10. 10.
  Açılımı grafik işlemci ünitesidir ve bilgisayar grafiklerini belleğin yönetimini hızlandırarak verimli bir şekilde yaratmakta ve bir outputta göstermek için kullanılırlar.
  4 ... filler ve cimen