1. 1.
  risk oyununun turk yapimi yandan yemisi. riskten daha ucuzdur, o yuzden tercih sebebidir.
  1 -1 ... laz pacino
 2. 2.
  risk henüz türkiyede yokken dahi 80lerin başında satılan,riskin orjinal hali..2-3-4-5-6 kişiyle oynanabilen oyun,ülkelerin yaklaşık olarak temsil edildiği bir haritada,zar atarak yapılan savaşlar ve herkesin gizlediği hedefleri gerçekleştirmesi (örneğin asya ve avustralya'yı ele geçirmek) üzerine bir platform strateji oyunu.
  3 ... goksunv
 3. 3.
  her ülkenin bir kartı, her kartta da o ülkeye uygun top tank asker resmi vardır. bu üçünü birleştirince çark şeklinde piyonlardan alınırdı. normal piyonlardan güçlüydü. sanırım normal piyonun 1 zar hakkı varken bunun 2'ydi.
  ... gitaristkaptan
 4. 4.
  gizli hedefe sadece bir oyun gözüyle bakmak yanlış olur. eğlencesi uzun süren keyifli anlar yaşatan bir oyun olmasının yanında adeta bir eğitim paketidir gizli hedef.
  bu oyun sayesinde insan kapitalizmin ne olduğunu anlar, güçlünün yanında neden olunur ve güçsüzler neden ezilir bunu öğretir bize. kalleşliği de öğretir, kalleşliğe karşı uyanık olmayı da. arkadan vurmak/vurulmak nedir anlar insan oynadıkça. bir insanın gözünün içine baka baka nasıl yalan söylenir hemen öğreniverir insan. insanların amacına ulaşmak için ne kadar çirkefleşebileceğini gösterir bize. ve tabi saman altından su yürütmenin nasıl profesyonelce yapıldığını görürsünüz.
  benim bugün gözüm açıksa, uyanıksam bu oyuna borçluyum diyebilirim. insanların beni kandırmak istediğini fark edip oltaya düşmüyorsam ve anlayabiliyorsam gözümün içine baka baka yalan söylediklerini hep bu oyundandır. ve tabi gerektiğinde nasıl yalan söyleyeceğimi de bu oyun sayesinde öğrendim.
  kısacası bu oyun basit bir dünya haritası üzerinde oynanan en güçlü olma oyunudur, kurallar ve izlenen politikalar gerçek hayattakilerden çok da farklı değildir.
  3 ... jenga
 5. 5.
  oyun kültürünün an babalarından biri. kesinlikle çok başarılı.
  oynayacak adam olsada oynasak dediğim.
  2 ... puldüşü
 6. 6.
  online versiyonu için, (bkz: dominate game)
  ... serander
 7. 7.
  hedefin herkes tarafında bilinmediği durumdur.
  ... brewed and bottled
 8. 8.
  oldukça eğlenceli ve bir kere oynandıktan sonra bağımlılık yapan bir oyun... streteji belirleme, ittifak kurma, anlaşmalar yapıp sonrasında çıkarlar değişince görevi tamamlamak için o anlaşmaları bozma ve daha nicesi. eğlenceli bir grup ile oynuyorsanız tadindan yenmez bir hal alır...

  ve en önemlisi insan feci hırs yapıyor her oyunda yeni bir şeyler öğrenip daha kurnaz olup yeni oyunlar oynanması için arkadaşlarınıza baskı yapabilirsiniz.. ben çok sevdim ve sanırım bu oyun yüzünden karga'yı oldukça çok rahatsız edeceğim... *
  2 -1 ... fatal
 9. 9.
  insanın içindeki işgalci ve emperyalist tarafı ortaya çıkaran ama oynanması çok zevkli çocukluğumun oyunu.
  1 -1 ... bedevix
 10. 10.
  oynama fırsatı bulamadığım, güzeller güzeli; medieval'ın masaüstü olan versiyonu. yıllardır yapmadılar böyle bir şey, istiyorum ben bunu.

  internetten oynayabileceğim ya da satın alabileceğim bir link plz derim allahıma.
  ... der meister